Хатсан 1000s

Yavorr

Новодошъл
Здравейте, извинявам се ако нещо темата не е където трябва!
На 25-ти този месец си взех въпросната пушка, викам си ще отида на село за да я центровам и да стрелям по кенчета! Всичко добре но изстрелях може би 40-45 чашки по дървена врата със забит лист хартия на разстояние от около 7-8 метра! Взех стола, подпрях пушката, всичко добре… не мога да оцеля лист със формат А4, съчмата не може да остави и някакъв видим белег по вратата, чашката дори не се деформира! Абсолютно никакъв шанс за 3 удара в триъгълник от 7-8 метра… това всичкото нормално ли е според вас ? Пушката я пуснах като рекламация в магазина като там ми обясняват че едва ли не аз не мога да си я центровам и че пушката е окей… в крайна сметка я взеха и я изпратиха за София! Бихте ли ми дали съвет как да процедирам в дадената ситуация?
 

DGman

Редовен Потребител
Настоявай да я върнеш и да ти върнат парите
Ще я върнат в почти същото състояние,след две седмици пак ще им я пратиш и ще я върнат с отказ за ремонт понеже е била отваряна. Поне при мен така бяха нещата.По-добре сабери пари за нещо читаво.
Рано или късно ще ти се преиска ПЦП така че .........
 

Yavorr

Новодошъл
Аз исках да я върна и да си взема парите или поне да бъде заменена с доплащане ако е нужно ама не искат тя била вече регистрирана на мое име…
 

DGman

Редовен Потребител
Още не е регистрирана защото трябва ти да я регистрираш в двуседмичен срок а сега с тия празници не се знае кога ще я върнат така че НАСТОЯВАЙ иначе испускаш срока глобата е 500 лв кажи им че има и КЗП
УСПЕХ
 

lu-bo

Редовен Потребител
В такъв случаи отива при другите Хатсани в раздел- Продажби. В OLX има повече Хатсани отколкото в магазините. И после нов собственик подлъгал се от ниската цена и страхотните характеристики.Няма страшно всички сме минали по този път.Събираи пари за истинска пушка.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колега,не се притеснявайте. Ако сте в региона на Ямбол в удобно за двама ни време мога да съдействам със прострелка и прочие. Имах такава пушка от същия магазин купувана,беше страхотна и бях доволен от нея. Драсни ми на лично, няма грижи.Screenshot_2024-04-30-06-14-17-218_com.miui.gallery-edit.jpg
 
Последна промяна:

Yavorr

Новодошъл
С нормалния мерник си стрелям… то каква оптика на 10-ти изстрел затягам мерника че целия се клати хахаха. Колега, нека върнат пушката и ще драсна да се разберем, може и на гребния да се разберем да я простреляме! Чашките са 1.03 на 20-25 метра правят парабола и падат…
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Най-вероятно става въпрос за счупена пружина или дефектен маншет, щом така слабо стреля. Оправя се това нещо лесно, но е редно гаранционо да я оправят, а не ти да купуваш резервни части. Успех
 

Yavorr

Новодошъл
Вортекс е пушкалото, пляска много, изглежда като да има сила доста ама само изглежда! Казаха че ще я изпратят до техният представител в София, абсурдно е пушка на 2 дена да ми искат пари за части
 

Hidden

Редовен Потребител
Вортекс е пушкалото, пляска много, изглежда като да има сила доста ама само изглежда! Казаха че ще я изпратят до техният представител в София, абсурдно е пушка на 2 дена да ми искат пари за части
Щом е Вортекс е ясна работата - газовата пружина е изпуснала. Често срещано е при Хатсаните.
 

Yavorr

Новодошъл
Чудо… с две думи изтърва и от самото стоене така ли? Дали и от това се губи точността ?
 

Hidden

Редовен Потребител
Да, газовите пружини на Хатсан често дават дефекти. Писано е на доста места във Форума.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пушката трябва да се прегледа, от някой колега, който има опит. Свържи се с групата от твоя град и ще ти помогнат. Разделът е "Регионални групи", от главното меню на форума.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
на 10-ти изстрел затягам мерника че целия се клати хахаха.
пляска много, изглежда като да има сила
Симптомите - според описанието, (ако е правдоподобно), не отговарят на изпуснала ГП, а по-скоро на липса на компресия - респективно проблем с маншета.
 

valeria

Потребител
С нормалния мерник си стрелям… то каква оптика на 10-ти изстрел затягам мерника че целия се клати хахаха. Колега, нека върнат пушката и ще драсна да се разберем, може и на гребния да се разберем да я простреляме! Чашките са 1.03 на 20-25 метра правят парабола и падат…
само заради мерника трябва в магазина да я сменят. досега не бях видяла на въздушна пушка да и се мести мерника. дори и най евтините китайки не го правят.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
....... досега не бях видяла на въздушна пушка да и се мести мерника. дори и най евтините китайки не го правят.
Ето една, на която се мести мерника.
Нарича се Feinwerkbau 300S :p :cheers:
ПП - Диапазонът на "местене" на диоптричния мерник е 10-11 см.
1715786809878.jpeg
 
Нагоре