Хасковска група.

methaa

Редовен Потребител
Не, язовира се намира между кв. Болярово и Хасково.
41°56'14.3"N 25°30'46.6"E
:cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Оптиката е невероятна за парите си! Има подсветка; релси за монтаж на различни глупости отгоре и отдолу; включен в цената моноблок.
И най-големия плюс е че издържа героически на ритниците :bravo:
 

methaa

Редовен Потребител
Да ти кажа честно, до около 2 след обед нямаше и помен от вятър.
След това започна да духа, но така и не се засили. Отдавна не съм стрелял в толкова прекрасно време ^-^
 

Without_a_trace

Потребител
Вчера г-н Председателя на хасковските снайперисти - Киро не беше на смяна и имаше почивен ден , а аз избягах от работа :-[ ;) и решихме да отидем на р.Марица. Времето беше хубаво,идеално за стрелби, а реката идеална за риболов! С нас беше и третият член на хасковската груба Владо, но за съжаление възникнаха неотложни ангажименти и се наложи бързо да помага на закъсал приятел, освен него гост на групата ни беше и Герги - ''сървайвъра''. По стара Хасковска традиция ( от около няколко месеца ) първото нещо което правим когато пристигнем на мястото за стрелби е да си кажем наздраве! Г-н Председателя, нали е председател беше осигурил бира :cheers: казахме си наздраве, все пак традициите дори и да не са вековни трябва да се уважават :lol: . Киро на бързо извади куфара с дейстета от колата, а аз фотоапарата :), щракнах няколко бързи снимки на реката и след това няколко снимки и на новата пушка на г-н Председателя, на истина впечатляваща пушка !
След няколко снимки и няколко чаши бира, аз и Георги извадихме спинингите от колата и решихме малко да обходим реката . Естествено с моя къръшки късмет още при първото замятане закачих и скъсах една блесна :mad: , Киро вече беше на стрелкова позиция и чувах как стреля. То беше ясно какво ще стaне ;), аз с нов спининг той с нова пушка... .
На кратко риба не хванахме ;), за мен риболова приключи с една скъсана блесна един скъсан воблер, и изкарах едни водорасли около половин кило ;), но при началника на снайперистите нещата не седяха така !
Тъкмо вече бях приел горчивата истина, че риболова ще е капо и чувам стъпки зад мен, Киро идва и носи една капачка от БУТИЛКА НЕ ОТ БУРКАН ;), и казва виж групата на 100 м. :crazy:, знам, че за някои от Вас това може и да не е впечатляващ резултат, но аз дълго време седях с отворена уста. :eek: . След малко дойдоха комарите, слънцето си тръгна... аз с цялия си магарешки инат продължавах да сменям всякакви воблери и блесни и хвърлях за ''последно'' вече поне 50 път :lol:. По едно време Киро и Георги дойдоха до мен...., и с тона на психиатър който говори с камикадзе опасано експловизви Сървайвъра ми каза ... ''Ае вече е тъмно да си ходим ''? ;). И така ... качихме се в колата и поехме по обратния път за Хасково... разбрахме се да не споменаваме на никой, че сме били на риба! :crazy:








http://s1184.photobucket.com/user/terier4o/media/Marica%20shoting%20fest/Picture034_zps2398d256.jpg.html?sort=3&o=24

















ПС. Ако се чудите как изглежда човек, който скоро си е купил Дейстейт ;), ей го .. вижте го как тайнствено се усмихва на публиката ;)


Последната снимка ..... човекът с новата пушка и ония дет' нищо не хвана :)

 

njatanasow

Редовен Потребител
Браво на вас!
Но защо не снимахте и капачката от бутилка? :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
:cheers: Кирчо...приятелю...моля те измисли друго място, и начин на закрепване на двуногата. Знам че имаш пушката само от няколко дена (и благородно ти завиждам) но добре че не беше около мен (на една ръка разстояние) когато видях снимките ;) :cheers: :cheers: :cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
В най скоро време ще измисля подобаваща стойка!!!
Пустия мерак играе лоши шеги с моето съзнание :lol:

njatanasow написа:
Браво на вас!
Но защо не снимахте и капачката от бутилка? :cheers:

Тя не беше за снимка. При наличие на вятър по посока на изстрела групата от 5 изстрела на 100 метра мерени с рулетка беше 24мм, като 4 от тях бяха 18 милиметра. Другите групи бяха сходни но не и по-големи.
На 50 метра от 10 изстрела имаше просто една дупка :-[

Благодаря ти Оги!!!!
 

Without_a_trace

Потребител
njatanasow написа:
Браво на вас!
Но защо не снимахте и капачката от бутилка? :cheers:
Защото беше почти на смрачаване, аз бях забит в тръстиката, апарата беше в колата на 300м., а рибата не кълвеше. ;).
Неделя живот и здраве, ще документираме по-стриктно стрелбите.
 

Without_a_trace

Потребител
Здрасти, пак сме ние !
Неделя се проведе поредния бирфест на Хасковската група. Мястото отново река Марица ‘’под помпената станция ’’ на с. Брод. Началото на бирено-стрелковия ни излет започна с лутане около село Черногорово, но благодарение на Киро нещата се наредиха ( тоя човек си мрази колата ) , и около 10:20 вече бяхме на брега на реката . Времето слънчево, беседките не са заети  , веднага окупирахме беседките, аз се захванах със скарата, а Киро и Наталия с масата. Не след дълго огънят беше запален, масата подредена не ни оставаше нищо друго освен да си кажем наздраве е казахме си няколко пъти, а аз след всяко наздраве казвах ‘’ и да сме живи’’ :D .
Първите няколко десетки минути минаха в спинингстване, Киро бързо разбра, че днес рибите са се събрали някъде на банкет и няма да я бъде отново с риболова и седна на масата, но аз не разполагах с такава оперативна информация и продължих да замятам. По едно време усещам как воблера се удря в нещо и в следващия момент аванса започна да звъни като звънчетата на шейната на дядо Коледа. Засечка, придръпване- оказа се, че съм закачил, но не можех да си обясня защо се пусна аванса …. какво беше това потъване което се усети със засичането……., е разбрах бях уловил двуметрова черга, да мамка му черга от тези старите с дължина около 2 м . Естествено  , седнах и аз на масата видимо разочарован от заформящото се второ капо. Очаквахме още гости, доста гости! По някое време телефона на Киро звънна, и не след дълго вече бяхме четирима. Пържолките цвърчаха, бирата се лееше, а слънцето грееше стра’отно, ама няма риба! Ицо и той заметна няколко пъти, но прецени, че на масата е по-удобно и на масата си и остана. Киро асистираше на Наталия в първите й стъпки с риболова, но определено не й позволяваше да разгърне таланта си с цялата си сила и да улови някой стар маришки сом .
Следващите няколко часа продължиха в приятни разговори и ядинье - пиинье . Аз периодично си щраквах някоя снимка, а между бирите замятах от време на време да видя дали някоя риба не е решила да ми направи деня прекрасен. След малко звънна и моя телефон ‘’ ало Шефче тука има един кран на пътя и не можем да минем’’ - беше Герги- Сървайвъра :D . Известно време си играхме на ‘’ аз ти обяснявам ти не можеш да ме разбереш…, не аз те разбирам ама ти не можеш да ми обясниш ’’… и след 15мин Сървайвъра се появи, с една въдица 30 кюфтета в було и едно побъркано куче. Последваха още няколко часа цър-пър и наздраве …. гостите лека полека се изнизаха, Ицето трябваше да пътува пък Сървайвъра да оцелява хаххахаха ( да работи). Най-накрая Киро имаше възможност да постреля по-свободно, целеше се по листата на едни храстчета, които се люлееха по брега на острова от среща. На др. бряг имаше рибари, които гледаха … както рибар гледа пушка хахахаха, но скоро разбраха, че не се целим по тях, а и бяха на около 70м. североизточно от мястото по което стреляме. Аз реших да направя втори тур по реката, и оставих Киро и Наталия да стрелят. Естествено пак нищо не удари дори някоя покривка за маса или чаршаф, нищо хахах!
Кирето и Наталия продължаваха да стрелят по разни листа и бутилки във водата. По-късно трябваше да спечеля още малко време за стрелби на г-н Председателя, и понеже имах информация, че Наталия обича да снима и предложих да й предам един бърз урок по снимкаджийство , така спечелих още един час време за стреляне на началника на хасковските снайперисти . Когато се върнахме началника вече беше прибрал пушката, изчистихме ‘’бивака’’ прибрахме си каквото имахме да си прибираме…. и така приключи нашата поредна сбирка. Беше изключително приятно ''пироприятие ''. Всички желаещи са добре дошли на следващата сБирка :)
И ето малко снимки :
Малко карибски тип Марица :)



















Тука Кирето и Ицето галят пушката хахахахах ;)


















Хайде и едно цвеке за чау
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Много ме радвате момчета, все така добре да си изкарвате и събирате, и евала за снимките :cheers:
 

Without_a_trace

Потребител
:cheers:
И тaзи седмица не пропуснахме въпреки вятъра на вън.
Мястото- някъде по р.Марица
Деня мина под надслов: Бира, наденица, сачми и воблери. ;)
Настреляхме се хубаво, пийнахме, хапнахме, а аз поне за известно време се отказвам от спининга :-\.
Ето и няколко снимки:

































 

methaa

Редовен Потребител
Надписа на шапката ми ама никак не се връзва с последната снимка :eek: :lol:
Благодарности на фотографа, който следващия път обеща да не си взима въдиците ;)
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
methaa написа:
Надписа на шапката ми ама никак не се връзва с последната снимка :eek: :lol:
Благодарности на фотографа, който следващия път обеща да не си взима въдиците ;)

Като ти гледам надписа си мисля че работиш в Астика ;)
 

methaa

Редовен Потребител
Поредния страхотен излет :bravo:

Помня че имаше скара... бира... ;)
 
Нагоре