Хапване, пийване, кой какво обича и как го прави

didarai

Редовен Потребител
Както и друг път съм казвал , едни от най-простите комбинации , са сред най-вкусните .
Нямах време днес и накупувах разни готови боклуци за ядене . Само руската салата ми допадна , но .... на финала ,прясна пърленка (не друго) от Кауфланд , на хапки топнати в зехтин екстра върджин и ..... не можех да стана от масата . Ако бях почнал с това , само с него щях и да продължа . Божествена комбинация .
medeaterranea_palate_oilbread.jpg
 

petkof

Редовен Потребител
Последната партида сушени меса за сезона.Бутовете ще са ясни чак лятото.До тогава ще се кара на филе "Елена" и кайзерован свински врат.Рецептата за бутовете няма как да я пиша,че е дългичка и се започва от избора на живо прасе :) !Филето "Елена" се прави много лесно.Оформеното свинско контра-филе се осолява за 24 часа,след което се изкисва един час във студена вода.Провесва се на проветриво място да поизсъхне и се овалва в подправки,след което се суши докато започне да става кораво на пипане колкото,колкото..................не се сещам за сравнение!;) .За врата ще дам линк към рецепта за приготвянето му.
Бута още не е обмазан с подправки,които ще мупридадат аромат и ще го предпазят от насекоми и мухи.
http://www.receptite.com/рецепта/кайзерован-свински-врат
Следва филето "Елена" и после кайзерования свински врат.Надявам се да Ви харесат поне на снимките и да запаля някой да се пробва да си направи сам у дома за да се съхранят истинските традиции.Месата са приготвени по традиционни български рецепти,без употреба на "химикали" или други хитрости на съвременната хранителна индустрия.
8033118i.jpg

8033122k.jpg

8033127H.jpg

images.php
[/url][/IMG]
images.php
[/url][/IMG]
8033128r.jpg

8033136q.jpg

8033144K.jpg

8033142o.jpg
 

Attachments

  • IMG_20150404_113117.jpg
    IMG_20150404_113117.jpg
    288.7 KB · Прегледи: 48

lynx

Редовен Потребител
Със сигурност ще се изпробва!
За филето не знам(на IvoDoc рецептата се утвърди за филета и контрафилета), но врата определено ме заинтригува ;)
Утре като се излюпим, жената ще лети с шут за начална скорост да търси пресен охладен цял врат от по-младо гусе!
:cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
Като си спомня колко вкусно беше акулското филе (кайзеровано), не ми се мисли свинското за какво става дума....
 

didarai

Редовен Потребител
От НГ нaсaм , спрях дa си купувaм готови колбaси . 16-20 лв . килото , от което половинaтa е слaнинa , a остaнaлото бог знaе кво + екстрите с Е-тaтa . Зaпочнaх дa си вземaм по 3 кг шол или контрaфиле прясно от местнa месaрницa нa 8-10 лв килото , 48 чaсa в 1:10 солен р-р и после го полусвaрявaм ,нa пaрчетa кaто колбaс. Вътре дa е розaво . Мaлко съхне ....ден двa (кaто е топло във фурнaтa леко ) кaйзеровaм и нa порции във фризерa . Изкaрвaм месецa тaкa и тaкa и ще продължa.
 

didarai

Редовен Потребител
Отдавна се канех да метна едни ребра на големи парчета на барбекю и за РД най-после го направих , заедно с други екстри . Станаха чудесни .Препечено-опушени отвън и сочни вътре . Перфектни! Само така ще ги правя вече . ;)
 

Attachments

  • DSC09862.JPG
    DSC09862.JPG
    910.6 KB · Прегледи: 76
  • DSC09865.JPG
    DSC09865.JPG
    837.6 KB · Прегледи: 75

petkof

Редовен Потребител
Когато имам повече време за скарата и аз ги предпочитам така приготвени.Покрай тях още в началото нареждам гъби с шапките на обратно, в които се събира сока на гъбата.Когато месото се запече от едната страна и го обърна, със сока на една от гъбите го поливам върху запечената част.После същото и от другата страна.През това време пък гъбите поемат част от стопената мазнина от решетката на скарата и се получават точно както си ги показал.:cheers:
 

Djack

Редовен Потребител
Отдавна се канех да метна едни ребра на големи парчета на барбекю и за РД най-после го направих , заедно с други екстри . Станаха чудесни .Препечено-опушени отвън и сочни вътре . Перфектни! Само така ще ги правя вече . ;)
Супер са ребърцата, а пиниза с картофа какъв е? И него ли на скарата?
 

didarai

Редовен Потребител
Кaртофa нa фурнa . Кaкто споменaх нaпред след постa нa Иводок .
Сaмо че .... условиятa бяхa полеви и твa дет се виждa е след ..... 2 чaсa нa фурнa :( .Нa другият ден ги пекнaх отгоре нa грилче и стaнaхa кaкто трябвa , хрупкaви отгоре и вътре нa пюре . Бяхa пресни . Пробвaх и пълнените . Издълбaх ги чрез промушвaне с нож нa прaвоъгълник . Нaпълних ги с овкусенa моцaрелa . Другите точно кaртофите ги впечaтлихa .
 

didarai

Редовен Потребител
Едно руло Стефани което направих във форма за кекс . Спестява работа и вътре може да се нареди във
фигурки.Другият път ще го направя.
И последните магданозени кюфтенца :)
 

Attachments

  • DSCN4061_01.JPG
    DSCN4061_01.JPG
    575.6 KB · Прегледи: 62
  • Picture 004_01.JPG
    Picture 004_01.JPG
    641.7 KB · Прегледи: 60
  • Picture 012_01.JPG
    Picture 012_01.JPG
    602.1 KB · Прегледи: 59

didarai

Редовен Потребител
Пъстърва във фолио на скара , хрупкаво филе от треска панирано в корнфлекс и едни италиански макарони! :)
 

Attachments

  • DSC00927.JPG
    DSC00927.JPG
    395.3 KB · Прегледи: 40
  • DSC00929.JPG
    DSC00929.JPG
    366 KB · Прегледи: 38
  • DSC00924.JPG
    DSC00924.JPG
    769.6 KB · Прегледи: 38
  • DSC00908.JPG
    DSC00908.JPG
    1.3 MB · Прегледи: 39
  • DSC009121.JPG
    DSC009121.JPG
    630 KB · Прегледи: 37

lynx

Редовен Потребител
Една лично изпробвана хамериканска рецепта за чревоугодници :)
Само дето побългарих каймата със смес, не си падам по 100% телешката o_O
Толкова бързо беше изядено всичко, че даже не можах да снимам бомбичките :D
 

didarai

Редовен Потребител
Японска салата с краставици (пускал съм я)
Хляб с лук (перфектен за топене на доматени салати и да не мръхтиш на лук)
Спагети със зехтин,босилек,чесън и пармезан .
И едно св. джоланче ;)
 

Attachments

  • 444.JPG
    444.JPG
    537.2 KB · Прегледи: 35
  • DSCN4336.JPG
    DSCN4336.JPG
    321.7 KB · Прегледи: 34
  • DSCN4332.JPG
    DSCN4332.JPG
    402.2 KB · Прегледи: 33
  • 333.JPG
    333.JPG
    428.5 KB · Прегледи: 34

didarai

Редовен Потребител
Да, дресингът е почти същият : Зехтин/ползвах ленено масло / , мед ,оцет (или мискан вместо двете),соев сос и печен сусам .
 

petkof

Редовен Потребител
Днес случайно в една месарница на центъра на Варна, видях рекламен плакат на бира, произведена на 15 км. от там в малка пивоварна, по английска технология.Имаше два вида и цената за бутилка 0,5 л. беше по 2 лв. за брой.Стана ми много интересно,защото от години у нас няма качествена бира и въпреки високата цена,реших да взема по една от двата вида за проба.Пробвах ги и резултата определено ми хареса.На задния етикет на бутилките намерих сайта та производителя и съответно ще приложа линкове към него.Това са двете бири,които опитах.
http://www.glarus.bg/glarus-special-english-ale
http://www.glarus.bg/GLARUS-PREMIUM-PALE-ALE
Първата е по-негорчива и с привкус на карамел,а втората е горчива и с вкус на домашно варена истинска бира, каквато прави бащата на един мой приятел.На "първо четене", се очертава повторен прочит!На здраве!:cheers:
 
Нагоре