Фейсбук група ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

lynx

Редовен Потребител
Мнооого неприятна история. И на мен ми намерисва на поръчково накисване от друг ремонтиращ пушки "колега". Дано не съм прав.
Реално погледнато, Ники предимно отстраняваше/ремонтираше заводските недомислици по пушки на колегите и ги вкарваше в правилния работен режим. Естествено, който пожелае може пушката му да бъде "по-отпушена" за разкриване на по-високия и потенциал.
Отново законите ни са писани от неандерталци и лаици, и все така и за кой ли път.
Сега за да не сме закононарушители, ако ни изпусне някой о-пръстен на пушките сме принудени да ги носим на ремонт в сервиза за огнестрелно при "майстори", които нямат необходимите познания по пневматика и принципите на работа в ПЦП.
Силно се надявам сагата да приключи по-бързо и колегите да си приберат пушките обратно.
Голямо Браво на Бай Колю, че оказва компетентно съдействие на Ники в този неприятен за него момент.
Но всичко ще отмине и нещата сте си дойдат на място, вярно е че трябват здрави нерви и време но Господ си знае работата! На всекиго спореда заслугите....
 

t.marev

Редовен Потребител
Наистина неприятна история.....Знам че дори и след нея, Ники ще продължава да помага на всички!
Апропо, Ники не "ремонтира" и "поправя" пушки и оръжия, а прави ТУНИНГ!!! Това, струва ми се е важно.
 

t.marev

Редовен Потребител
Бях при моя КОС - аджия, преди малко. Научих още нещо интересно, което е напълно логично - дори да имаш лиценз, регистрация и работилница, при подобен сигнал, отново подлежиш на същата проверка и процедура :D
Тъкмо щях да кажа че и да имаш документ за курс и квалификация, проверка и обиск, пак могат да ти направят....
И "компетентни" журналисти да напишат, че са иззети 200 боеприпаса - тоест кутийка чашки. Нали знаете - понякога се налага да обясняваш, че нямаш сестра.
Колкото до експертите....мисля, че всеки оръжеен майстор, може да каже, дали с конкретна въздушна пушка може да се изстреля огнестрелен патрон.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Имам един много важен въпрос, който е свързан с темата:
Някой знае ли дали в България има майстори, които участват в създаването, конструирането, разработването и произвеждането на въздушни пушки?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не знам дали ще помогне,но преди години Металхим бяха пуснали серия български пружинни пушки,би трябвало да са минали през сертифициране и т.н.
Също и в Габрово нали в предприятието на Блазер сглобяват и правят някакви неща за/на Диана,ако някой има контакти
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Нямаме официално конструирано, произведено и продавано ПЦП, което да е наше производство.
Навремето имаше подобни идеи във форума, за разработка на изцяло наша ПЦП, но се оказа че юридически няма да е лесно заради законови рестрикции и моткане по институции за лицензии.
Същото било, като да станеш произведител на огнестрелно оръжие а там нещата са доста тежки.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
И ако не представлява нечия тайна,може да споделиш кой е подал сигнала/клеветата.
Всеки може да е,от недоволен от тунинга клиент до недоволен комшия от вдигания шум от копресори/стрелби ,примерно
 

mgrosco

Редовен Потребител
Имам един много важен въпрос, който е свързан с темата:
Някой знае ли дали в България има майстори, които участват в създаването, конструирането, разработването и произвеждането на въздушни пушки?
Ако се търси подходящо вещо лице което не е вписано в списъците към съда, не може ли да се посочи по изключения занаятчия (тип Никито) който има инженерно образование ?
Давам такава насока, тъй като ми се запуши Вулкана мой познат който има инженерна мисъл разглоби пушката, отстрани проблема и я зглоби отново. При това не беше пипал друга пушка.
Това е по-добрия вариянт отколкото да се падне наякое вещо лице което е свикнало да прави балистични експертизи за съвпадение на следи по проектили.
Още повече ако има и много пушки от различни марки ще са нужни доста познания.
Сега се сетих и друго нещо. Мой колега е участвал в съвместна международна (почеркова) експертиза. Тъй като в България няма нужната апаратура за извършване на изследването, експертизата се извършва съвместно с чуждестранен екип в който вещото лице участва активно. С получените резултати пише своята експертиза.
Аз мога да съдействам за връзка с турските производители. Имам добра връзка с Huglu, но за Hatsan разбирам, че трудно се върши работа дистанционно. Бях планирал пътуване до Коня за посещение на двете фабрики в края на Май месец.
По примера по-горе може да се вика човек представител от фабриката тук в България.
П.П. - колегата вещо лице (криминалист) е член на групата във фейсбук и следи случая. Ако има нужда свиркайте за помощ там.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Ако се търси подходящо вещо лице което не е вписано в списъците към съда, не може ли да се посочи по изключения занаятчия (тип Никито) който има инженерно образование ?
Чл. 396, ал.(2) от Закон за съдебната власт:
(2) (Доп. - ДВ, бр. 21 от 2014 г.) При необходимост за вещо лице или преводач може да се назначи и специалист, който не е включен в съответния списък.
Може. Кой е Никито? От форума ли е?
 

valeria

Потребител
нещо тези от полицията не мога да ги разбера за дулна мощ има долна граница от 24 джаула а горна граница никъде не фигурира . как тогава искат да санкционират за това че някой е направил дадена пушка по мощна след като няма критерии за пределна мощност.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
нещо тези от полицията не мога да ги разбера за дулна мощ има долна граница от 24 джаула а горна граница никъде не фигурира . как тогава искат да санкционират за това че някой е направил дадена пушка по мощна след като няма критерии за пределна мощност.
Те самите още не са наясно какво и как да направят. Затова още няма повдигнато обвинение. За база на мощността ще вземат това, което производителя е посочил в ТТ данните на съответния модел. След което обвинението, най-вероятно, ще бъде затова, че нашето момче (без да има изкаран курс за оръжейник) е променил фабричната мощност. Без значение дали е надолу или нагоре.
ПП много ми е интересно откъде ще намерят хронограф със сертификат от Агенция по метрология. Защото на мен метрологията ми отказа сертифициране на хронограф.
 

emci74

Редовен Потребител
По тяхната логика значи, всеки собственик на Фх е в кюпа. В момента в който си врътна колелото на пружината или клапана и съм за затвора!
Опазил Господ цев да смениш!
Тя жената ги правеше тези работи....
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
По тяхната логика значи, всеки собственик на Фх е в кюпа. В момента в който си врътна колелото на пружината или клапана и съм за затвора!
Опазил Господ цев да смениш!
Тя жената ги правеше тези работи....
Ще видим какво ще сътворят.
Но, ако по спецификация мощността на ФХ-са ти е от 40 до 150 джаула, няма грижи.
Тук, според мен, ще се фокусират върху тези модели, които нямат от-до.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Още нещо се сетих - ако ми докарат някакви прехвалени майстори за "вещи лица" аз лично ще им занеса моята Диана 75 (ще я жертвам) и ще ги помоля да и направят пълно разглобяване и сглобяване - пред мен. Ако успеят, в което силно се съмнявам, тогава ще ги призная. Защото не познавам човек в България, който може да я разглоби напълно.
 

gary m

Редовен Потребител
Another thing I thought of - if they bring me some vaunted craftsmen for "experts" I will personally take my Diana 75 to them (I will sacrifice it) and ask them to do a complete disassembly and assembly - in front of me. If they succeed, which I highly doubt, then I will admit them. Because I don't know a person in Bulgaria who can completely disassemble it.
Aз нам 2.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Всеки може да е,от недоволен от тунинга клиент до недоволен комшия от вдигания шум от копресори/стрелби ,примерно
С комшиите нямам никакви проблеми, а и изобщо не съм вдигал сериозен шум. Относно тунинг и настройки, досега не съм имал препирни с колеги.
 

Hidden

Редовен Потребител
Според мен опира до данъци - от тяхната гледна точка си изкарал някой лев без да споделиш печалбата с организираната държавна мафиотска система за легален рекет.
 
Последна промяна:
Нагоре