ФТ тренировка "Бръмбар Скок" - Троян 08.10.2011 год.

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Изразявам мое мение,че се получи добро мероприятие.
Мишените бяха изцяло в гора, със наклон от 25-30 градуса.
Явно, че отличините срелци не бяха затруднение, другия път ще се постарем. ;)
Позравявам Оги за първото му организирано мероприятие, което мина ниво. И най-вече без никъкв инцедент.Дай боже да е все така.Поздравление към Оги за подробната информация относно стрелбите и класирането. За мен е удоволствие да я разгледам.
Изказвам благодарности на всички гости уважили мероприятието, защото едно мероприятие е добро когато има има хора и желание за стрелба.
Изказвам благоданост на Дидо който беше нашата свързка днес с групата от Търново, брагодарности на Вальо за любезно предоставените мишени (Вальо ще бъдат течни благодарностите ;)), благодарности на Пламен за духовната подкрепа.
Завършвам с пожелание за още много такива мероприятия.
 

TeXHo

Потребител
Благодаря приятели, за чудесното мероприятие!

:worship:

Ако античното ми РС успее да смачка видеото, може и подвижни картинки малко да видим :D
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Айде да се опитам да помогна и аз ;) На всички които нямат офис или не могат да свалят файла. :cheers:
 

Attachments

  • Klasirane 08-10-2011.JPG
    Klasirane 08-10-2011.JPG
    192.2 KB · Прегледи: 66

jost70

Потребител
ФТКС
Ние акустирахме успешно !
Благодарности и :worship: За отлично организираното мероприятие ,прекрасен ден сред хубави и приятни хора .
Трасето бе подредено страхотно ,трудността дойде от денивилацията и ветреца .Всички са свидетели ,че трасето не е
непреодолимо,който си може си може .Изводите за моето представяне си ги направих още на място :-[
Благодаря ви приятели :cheers: :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Извинявам се за поредния пост, но тука искам да изразя мнение относно регламента на днешното мероприятие:
1. До сега сме стреляли по правилото 1 мин. на мишена плюс 1 една минута за коридор със задължителна поза на стрелба, като времето започва да тече от поглеждане през оптикта.
2. Днес направихме експеримен плюс една минута за всеки коридор независимо от позата за стрелба т.е. коридор от 2 мишени - 3 мин., коридор от 3 мишени - 4 мин., но времето започва да тече от заема на позицията.
Личното ми мнение е, че вариант едно е по-добър.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Аз също искам да поздравя победителите, и лично Божидар за добрата стрелба особено за 23та мишена. Браво на Оги и Павката за избора на терена и положения труд по асемблирането на трасето. Не стига, че самата ФТ поза не ми понася добре, ами и почти всички позиции ми изкараха ангелите да се гъна като йога, че да видя мишената. Даже на два пъти ползвах едно циментово колче да ме подпира като седна, че да не се свличам по баира. Както и да е мероприятието мина добре. Имаше какво да се научи - поне за мен е така.
Малко по-късно ще пусна и моите снимки.
 

cdman

Администратор
pavloff написа:
Извинявам се за поредния пост, но тука искам да изразя мнение относно регламента на днешното мероприятие:
1. До сега сме стреляли по правилото 1 мин. на мишена плюс 1 една минута за коридор със задължителна поза на стрелба, като времето започва да тече от поглеждане през оптикта.
2. Днес направихме експеримен плюс една минута за всеки коридор независимо от позата за стрелба т.е. коридор от 2 мишени - 3 мин., коридор от 3 мишени - 4 мин., но времето започва да тече от заема на позицията.
Личното ми мнение е, че вариант едно е по-добър.

Павка не е толкова страшно това , времето е напълно достатъчно за стрелбата ако всичко по пушката ти е направено и не се налага да правиш излишни операции. Освен това втория вариант изключва мотането от типа - чакай сега че духа вятър - я да си настроя нещо по пушката , я да си заредя чашки и евентуално ако няма вятър може и да погледна през оптиката.

Идеята е всички операции по стрелбата да се включват във това време - иначе се проточва прекалено много.

В новия правилник на ФТКС сме записали точно вариант 2 като по добър и като тенденция при международните състезания.

Послепис:
При мен файла се сваля без проблем от класирането.
 

DANNY

Редовен Потребител
pavloff написа:
Извинявам се за поредния пост, но тука искам да изразя мнение относно регламента на днешното мероприятие:
1. До сега сме стреляли по правилото 1 мин. на мишена плюс 1 една минута за коридор със задължителна поза на стрелба, като времето започва да тече от поглеждане през оптикта.
2. Днес направихме експеримен плюс една минута за всеки коридор независимо от позата за стрелба т.е. коридор от 2 мишени - 3 мин., коридор от 3 мишени - 4 мин., но времето започва да тече от заема на позицията.
Личното ми мнение е, че вариант едно е по-добър.

Това добре!
НО защо?
И Кое те кара така да мислиш?
 

didarai

Редовен Потребител
cdman написа:
...
Идеята е всички операции по стрелбата да се включват във това време - иначе се проточва прекалено много.
Понеже това с времето ме притесни по ред причини(субективни и вида на оръжието и оптиката) си мислех какво мога да направя по въпроса.Ако стоя прав(преди да съм заел/седнал позиция) и примерно на око долу горе си настроя паралакса,и заредя чашка и( не бих го направил) се направя нещо на улав докато вятъра стихне(примерно или по друга някаква причина),та да заема тогава позиция,не е ли същата работа(удължаване легално на времето),или горните ми действия могат по някакъв начин да са нарушение на правилата и санкционирани. ???
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Кара ме да мисля така това, че със сядането пускам хронометъра, и тогава мисля за по-добро сядане, заемане на стойка, зареждане или мерене и тогава зареждане.
Ако искам да чакам вятъра може да го правя прав до коридора.
Не казвам, че времето не стига, напротив.
При първият вариянт сядам заемам за мен удобна позиция, нагласяма се, зареждам и тогава когато психически съм подготвен за измерване на разстоянито и стрелба започва да тече времето. Въпрос на нагласа, но лично на мен не ми допада нещо.
Пак казва мое мнение.
 

DANNY

Редовен Потребител
По принцип аз несъм нито против единия нито против другия начин на отчитане.
т.е. както каже домикина организатор.
До сега нито един път не ми е изтекло времето. :yes:
Интересуваше ме просто твоята гледна точка. Какво те накара да решиш, че единия е по-добър от другия?
А също ще кажа и един мой довод:
-Това не е маротон а ние /стрелците/ не сме маратонци да препускаме от коридор на коридор. :dogrun:
:quiet: ФТ-то е спокоен спорт за спокойни хора. :quiet:
Това е моето мнение. :pardon:

п.с. По-интересното за мен е как да измисли така че всеки да си вижда сам времето. Без да се налага друг да му го казва.
-Остават ти още 30 сек. и т.н.....
Случвало ми се е да стрелям а после да ми кажат -Защо избърза? Имаше още 20, 30 секунди, можеше да изчакаш...
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Моето предложение е на колчето за съотвения коридор да има кукичка и да се закача хорометъра и и всеки да си гледа, а не да се поставя на земята пред стрелеца.
Другия вариант е когато има пари и се закупат 25 хрономентъра и се постява на всеки коридор по един.
Казам 25 защото най голямото състезание в БГ е 50 мишени в 25 коридора и малко по-малко.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
И аз искам да изкажа своите благодарности към организаторите Оги и Павката :bravo: :bravo: :bravo:
Бяха положили доста труд, за да можем да си доставим удоволствие.
Трасенцето беше разнообразно и много приятно. Наклоните бяха предизвикателство за много от колегите. Вероятно нямаше с наклон по-голям от 30[sup]0[/sup], но пъшканията и стенанията по трасето се чуваха постоянно ;). Имаше и ветрец, който гарантираше пропуск при липса на подходяща корекция.
Всички мишени работех безупречно. Имаше една разположена на кофти място, но то беше еднакво за всички. При второто минаване успях да я сваля, като виждах по-малко от половината убойна зона, която наподобяваше полумесец.

Наградният фонд беше превъзходен :cheers: :cheers: :cheers:

До нови срещи приятели.
 

cdman

Администратор
didarai написа:
cdman написа:
...
Идеята е всички операции по стрелбата да се включват във това време - иначе се проточва прекалено много.
Понеже това с времето ме притесни по ред причини(субективни и вида на оръжието и оптиката) си мислех какво мога да направя по въпроса.Ако стоя прав(преди да съм заел/седнал позиция) и примерно на око долу горе си настроя паралакса,и заредя чашка и( не бих го направил) се направя нещо на улав докато вятъра стихне(примерно или по друга някаква причина),та да заема тогава позиция,не е ли същата работа(удължаване легално на времето),или горните ми действия могат по някакъв начин да са нарушение на правилата и санкционирани. ???

Да това е нарушаване на правилата , идеята е всички операции по изстрела като зареждане , настройки на каквото и да е прицелване и стрелба да са в рамките на тези 3 минути - това е времето за стрелба.

Относно как да си гледаш времето - ами ние отдавна практикуваме сам да си пускаш хронометъра като седнеш и сам да си го гледаш защото е до теб на земята или закачен на колчето което е на позицията - много по удобно е.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Макар,че днес присъствувах на срещата само като "кибик" ;) и писар на една от тройките,ми се иска да кажа и моето мнение.
Трасето беше доста трудно - с големи денивелации и много неудобни позиции за стрелба.Поне не беше по моите възможности. Що се отнася за начина на измерване на времета,мисля че това е по-добрия вариант.При много учасници ще действува дисциплиниращо, а иначе времето е достаъчно,както показа опита.
И на края - поздравления на Божо,че успя да свали 23 мишена.Тя направо не се виждаше. :)
И най-накрая - радвам се че се срещнах с добри приятели,които за съжаление не можах да срещно в Русе :cheers:
 

tzocho

Потребител
Много се радвам за всички ви, за това че се е получило още едно добро мероприятие организирано от групата Ловеч & Троян. :bravo:
Съжалявам, че се наложи да пропусна това състезание - като знам терена не се и съмнавам, че Огито и Павката са се постарали да направят интересно и трудно трасе. Но и без да съм присъствал по резултатите виждам, че Павката най-после е прогледнал след ZOS-а, Огито сигурно вече е залудял по FALKON-а, а на Станчев EVA-та нищо, че е млада булка май все още не му е пристанала. ;) :D
Поздрави към организаторите за постоянството, труда и мерака. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Наградния фонд ме изкефи!!!! ;)
 

Attachments

  • 025258128-big.jpg
    025258128-big.jpg
    150.1 KB · Прегледи: 86

bor1968

Потребител
Наистина наградите са хубави.
Ама тия Софиянци много нахални, като гледам са отвлекли всичкото пиене.
:cheers:
 
Нагоре