Тема за домашните любимци

rifle

Потребител
Благодаря dinka :).Наистина котето е голям пич(та нали заради това коте отворихме тази тема) ;) ;) Сега трябва да го науча да идва с мен като стрелям ,а пък после и за риба ;) ;) ;)
 

usera2

Потребител
dinkata написа:
@rifle бахти якото коте дето имаш ! Поздравления :) :cheers:
+1 Не харесвам много котките за домашен любимец, но това коте ми напълни очите :cheers:
Колега @rifle, каква порода е и колко струва долу-горе едно такова коте?
 

didarai

Редовен Потребител
Пухчо!На 5 г. 7 кг звяр.Скопен.Почти 1 м. дълъг като се разтегне.Беше описан като "малко агне" от една позната.Отваря си вратите сам,за тва бравата на външната врата е вертикална ;).Пада 4-5 пъти от 4-тия етаж върху тротоар.На 3-тия път си счупи бедрена кост.Беше раздробена здраво(вбита една в друга и разцепена).Заздравя и пак скача дере и хапе.Последния път скочи да хване лястовичка във въздуха(има няколко жертви на негова сметка) и се размаза долу.Сцепи си небцето.Като го прибрах ,на сутринта цялата тераса беше в кръв ,а той хриптеше и си помислих,че е пробил бял дроб с ребро.Закарах го на ветеринар да го умъртви,но тогава видя,че само небцето е наранено и отърва кожата.Не се вижда,но е с половин опашка.Жената му я премаза с врата като малко коте и падна половината..При обезпаразитяването му, в аптеката ми пробутаха апарат за напръскване на местата на обитаване ,а не на самото животно и се натрови.Плете крака и се лигави 1 ден,но оцеля.Малкия му брои до известно време животите(май до 5 стигна) и наистина се оказа държеливо копеле ;) .В деня пък в който го бяха прибрали от улицата,на връщане от работа(не знаех още ,че имаме котка де),прегазих коте.Нямаше как да го избегна,само се тикна под гумите.Та така още от първия му ден в нас живота му бе белязан с премеждия.
-----------------------
Имената на любимците кефят,но Мърши обра точките. :worship: :lol:
 

Attachments

  • 214 050.jpg
    214 050.jpg
    137.7 KB · Прегледи: 75
A

Anonymous

Гост
По принцип съм любител на кучетата, но котетата на rifle и на Митака страшно ми харесват. Много красиви животни.

Бих имал животно, но живея на квартира, местя се от време на време и не става. Едно, че хазяите ще се мръщят, друго (по-важното) ще мъча животното. Последният ми "домашен любимец" беше богомолка. Гледах я нклк месеца докато умря, насекомите не живеят дълго. Много интересна гадинка. Гледаш я както си стои неподвижно и апатично, в един момент трепва и плячката й вече е здраво заклещена в предните крака.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ей го Мършата... Търсих снимки и от преди, но намерих само някой от любимите ми. Доколкото за отварянето на вратите - заради него се научих да заключвам апартамента, защото освен че излизаше от нас, влизаше и на комшиите в апартаментите. Лятото хвана прилеп на терасата и с него както е жив - право при жената на спалнята да се похвали. Няма да разказвам за какво пищене става дума... Кастрирах го, но си остана див за 3 котки. Сутрин най-мразя като почне да ни буди. Тихичко бърка под завивката с лапа и почва да побутва на голо с извадени нокти... Като усети реакция идва мъркайки и почва да те ближе по лицето. Най обича да спи на жената на главата. Бъзикам я с поверието, дето котките лягат винаги на болното място :):):) :cheers:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    93.4 KB · Прегледи: 76
  • 2.jpg
    2.jpg
    310.7 KB · Прегледи: 79
  • 3.jpg
    3.jpg
    126.1 KB · Прегледи: 97
  • 4.jpg
    4.jpg
    303.9 KB · Прегледи: 65

dinkata

Редовен Потребител
praetorian написа:
Динка, ти кога ще снимаш твоя вълкодав ;)
Сега зимно време ходи пуснат и не е къпан отдавна... играе си до въглищата и изобщо не е за снимане :) Като го изкапя напролет тогава :cheers:
 

Д-р Най

Потребител
Ей ги и нашите убавци. Тук са новодомци:
016272158.jpg

Взехме ги от едно съседно село- на два месеца. Тръгнахме за едно, но се прибрахме с две, защото разбрахме, че това, което не харесаме ще замине с чувал в съседната рЯка :'(
Тук са все още братче и сестриче, но постепенно станаха мъж и жена ;):
016275324.jpg

Ко снимате, бе ваща м...а папарашка?!?
016274419.jpg

Това е мъжкия- Манол (той беше Мони, ама... :pardon:)
016271994.jpg

А това е Мариела:
016272018.jpg

После си добиха поколение и начались безобразия- пет котора в къщи- майкоуу- изядоа ни не само краката, но и ушите:
021889349.jpg

Отляво надясно: Манолачко, Стефанаки и Лиса:
021889358.jpg

А тук тати Манол нежно целува синковеца си по петичките:
181759_183740531663532_100000827584605_368887_4488889_n.jpg


А тук съм си легнал с пушката да се браня от котки, а те са легнали връз мен да ме бранят от...не знам от какво:
018847540.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
Ето я и нашата домашна любимка която е в момента.



Това по долу е клип за предната ни домашна любимка която беше супер игрива,добра и забавна. За съжаление почина и вече не е сред нас.

http://www.youtube.com/watch?v=3RQAs60e ... e=youtu.be

Просто не мога да опиша с думи какво беше загубата на това морско прасенце.
 

ilian

Потребител
Като става въпрос за домашни любимци на мен не ми върви,за 3г смених 3 немски овчарки :wall:
Първата я отровиха ,втората я блъсна кола а сега номер 3 вече по отрасна(вече е на 6м).Дано тоя бяс се задържи иначе ще се побъркам с тоя порода :wall:
 

Attachments

  • Picture 331.jpg
    Picture 331.jpg
    283.2 KB · Прегледи: 64

ilian

Потребител
Първата ми беше такава черна и беше страхотен :yes:
 

Attachments

  • Picture 023.jpg
    Picture 023.jpg
    313.5 KB · Прегледи: 97
A

Anonymous

Гост
Наистина е гадно да загубиш домашен любимец . Дори и да го подариш . Поне на мен ми беше гадно . Имах чувството че съм предал доверието на човек , когато се наложи да го направя .
 

staif

Редовен Потребител
Никога веч няма да си взема немска овчарка.. :'( беше най- хубавото вярно и умно куче което съм имал някога..-останаха само медалите ,грамотите, снимките и спомените за него :'(
 

Attachments

  • Picture 1163.jpg
    Picture 1163.jpg
    901.7 KB · Прегледи: 78

dinkata

Редовен Потребител
Да съживим малко темата :) Това е моя ЗВЯЯЯЯР ;)


И понеже сега ми дойде на акъла да не пускам 2 поста ... ако някой има персийски котенца за подаряване да се обади ;) Ще има почерпка задължително :cheers:
 

Attachments

  • riko.jpg
    riko.jpg
    94.8 KB · Прегледи: 84

sess84

Редовен Потребител
ето ги и моите две гадини :)
 

Attachments

  • DSC06489.JPG
    DSC06489.JPG
    120.4 KB · Прегледи: 79

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Ето и аз(ние) с какво се заимахме преди г/д 5 месеца :>
026510862.jpg

026510865.jpg

026510883.jpg

Оригинална врата на Puma
026510859.jpg

026510866.jpg

Много е непослушно и диво,като се разбеснеее и няма спирка(и сега прави бели)
Казва се Шадоу (Shadow) и е на 6 месеца без малко.
Как ги дресирвате тия котки бе хора? :> с тоя малчуган не мога да се оправя,не разбира от нищо,а ще бутне къщата няма място дето да не се е качил.
И тоя дивак си има методи за будене сутрин като се дигне (6 - 6:30) и се качва отгоре на раклата и понеже там са телефоните,играчки,дистанционни и други глупости и започе да ни ги бута по главите,сваляме го и почваме да го галим в полузаспало състояние та да мирне ,а той си бръмчи от кеф,така с жената на смени ^^Давайте съвети за дресиривката.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Няма дресировка!Като че ли гледам мойта котка от преди 2 години (сега кара трета).Явно някои котки са по-диви от другите.
Моята и сега като иска да играем ме хапе по ръцете и от време на време като се разлудее,ме е стах че ще си счупи главата като се блъска по пътя си. ;)
П.П. Дано само твоето коте да е чисто като моето - нито веднъж не е направило беля в къщи!
 
Нагоре