Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

anibis

Редовен Потребител
Аз по принцип съм се огледал в Hawke Sidewinder 6-24x56 , но ми беше интересно какво предпочитат колегите. Имам 2 Липърса един твърд 4х40 и 4-16х50, като втория мисля да го сменям...
За Хоука спор няма,наистина са хубави оптики,и скалата ако е 1/2 картинката ще е супер. Ако стреляш НЕ по хартиени мишени,това увеличение ти е напълно достатъчно.
Но ако стреляш на 80м по хартиени мишени,това увеличение според мен ще ти дойде малко. Ако съм аз ще си взема по големия Хоук 8-32х56 1/2 Милдот скала.
 

dberov

Редовен Потребител
Днес се занимавах с изчисления и стрелба на големи дистанции но не по мишени а по предмети (бутилки, камъни, клончета...) малко за разнообразие.
Ето едно клипче, стрелба на 122 метра, 10 изстрела без пропуск.

 

petkof

Редовен Потребител
Много добре.Ако пак стреляш на такава дистанция сложи една мишена да видим как са разположени попаденията.Имаше ли вятър и ако "да" от коя посока и колко силен?
 

dberov

Редовен Потребител
Имаше ли вятър и ако "да" от коя посока и колко силен?
Този клип е сниман на slow motion (8 пъти забавен каданс) затова и няма звук но го направих в реално време 2:14мин защото в оригинал е над 17 минути и е тегав за гледане в тубата но аз си гледам на забавен каданс, тогава се вижда всичко, полет на чашката и вятъра и когато грешката е в мен.
Стреляно е със стара партида JSB 1.175g в 5.53mm с 280м/с, температура 25 °C при лек вятър но много променлив. С това темпо с което стрелям вятъра смени посоката в следната последователност на изстрелите.

1 - от дясно
2 - от дясно
3 - от ляво
4 - от ляво
5 - от ляво
6 - безветрие
7 - безветрие
8 - от дясно
9 - от дясно
10 - от дясно

Загледай се когато чашката удря камъка и се вдига облак прах в каква посока завихря...
Ако пак стреляш на такава дистанция сложи една мишена да видим как са разположени попаденията.
Там където бях не стрелям по хартиени мишени а се наслаждавам на природно дадените такива които изобилстват в този период. Преди слагах хартиени мишени да си пуцам докато излезе нещо но това само ме разконцентрира и се зарекох или само по хартиени или за каквото съм отишъл...
Ще отделя един ден да направя малко мишени, и без това отдавна се каня да тествам и с по тежки чашки.
 

dberov

Редовен Потребител
Хайде още едно видео, този път снимано с нормален каданс.
Попаденията са недоказуеми понеже торбичката която обстрелвах беше зад едно дере където не можах да отида но поне се вижда разстоянието и попаденията. Стреляно с JSB 1.175g в 5.53mm с 280м/с на увеличение х 6.5 и нула на кръста 50 метра. Подбрах няколко кадъра в които имаше повтаряемост на попаденията.

 

FreeMan

Редовен Потребител
Браво!
Трябва ти гонг. И аз ще си правя ...
Мисля го да е с 2 звука - малкия кръг и на малко по-голям.
 

dberov

Редовен Потребител
Оглеждам се за нещо хем здраво, хем леко, хем компактно за пренасяне и да се чува ясно. Мислих си за стар училищен звънец или камбана която да закачам на стойка.
 

dberov

Редовен Потребител
Стар тиган или тенджера нямаш ли, същата работа върши :D
Верно бе, ще пробвам с тиган и флакон шпрей да го пръсна, прежалвам едно от рибарските си колчета и съм готов. :cheers:

А сега последното ми документирано постижение.
При много силен и променлив вятър, дистанция 300 метра, стреляно с JSB 1.175g в 5.53мм със скорост 300м/с и увеличение на оптиката х6.5 простреляна на 100м. Този път забравих да замеря разстоянието през камера затова ще направя още клипове на същия терен и дистанция за неверниците :)
Мишената е крушка от улична лампа която намерих захвърлена на път за гората.

 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Мите, скоро ще си търсиш мотопед с който да ходиш до мишените :D:cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Старите селски печки имат чугунени тасове на плочите отгоре.. Идеални са. Здрави, чуват се, имат си дупка за захващане... На всички гонгове на Балкантрейда сме с такива.

IMG_0186%2B%282%29.JPG


IMG_0188%2B%282%29.JPG


Три различни големини. Има и едни много малки, но такава използвам само у дома да си стрелям с Дианката на механични на 20 метра. Диаметъра и е около 5 см...

Ей ги гонговете:

1335078721_4233764932.jpg
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Бе мишената не ме впечатли, но на тоя юнак стрелбището радва...
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Айде показвайте лични постижения в темата, другите знаем как може да ги намерим пък има и други теми за показване на интересни клипчета на стрелци от други държави, че и с огнестрелни ;)
 

alex70

Потребител
Една мишена от днес. 135 м. Отказах се от повече стрелба защото вятъра беше над 3м/с и постоянно менеше посоката.
 

Attachments

  • IMAG0270.jpg
    IMAG0270.jpg
    83 KB · Прегледи: 143
Нагоре