Старозагорската група

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Илко много се радвам че се вкючваш и най вече се радвам че ще се видим по нова година.:cheers:

И сега един въпрос с повишена трудност за всички който могат да помогнат.От къде да си намеря парче плътен алуминий като за направата на едно паралаксно колело около 16-17 см диаметар горе долу може и по малко но не знам още с сигурност и дебелина 3-4 см.Ако не се сещатате в Стара загора може и от Пловдив или София тая седмица ще пътувам натам.Сега ще прочета темата за матеряли и сругари но доколкото съм я чел преди не се споменава в Стара загора а за другите градове не знам дали е актуална информацията.Благодаря предварително на всички отзовали се надявам се да си намеря матрял :cheers:
 

Д-р Най

Потребител
Милко, може би има светлинка в тунела:
http://stevabg.com/index.php?page=rubrics&id=1&sheet=16533&materials=10267
почти в дъното на таблицата- ф160, ф180, ф200, ф250.
Дано се съгласят да режат по- къси заготовки.
Да не се стряскаш- най- дясната графа на таблицата не е цена, а тегло.

:exclaim:

П. С. Този адрес може да се окаже полезен и за други колеги от форума- гледам, че предлагат изделия от:
-различни видове стомана- неръждаема, топлоустойчива, инструментална, конструкционна,
-бронз, месинг, мед
-дуралуминий
-титан
-Тефлон, текстолит,
в различни профили. Жалко, че не са упоменати цени.
П. П. С. Дано не се възприеме като реклама от моя страна:stop: и да се заличи линка. Аз не съм агент на фирмата:no:.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря много за информацията.А някои ходил ли е там и може ли да ме опъти малко по точно защото аз един път го търсих но така и не намерих мястото.А на ул.Индустиална 2 има склад за метали и то не един но не се казва Стева.
 

anibis

Редовен Потребител
Милко във Варна има едно място където на 100% има плътно
От тях си взех Ф60мм за сенника.
По спомен имаха Ф/80-120-150,и 200мм.
Утре ще проверя,дали имат 160-170мм
 

atanasata

Потребител
Милко, в завод "Прогрес" имат лазер и могат да ти изрежат каквото си поискаш, но го режат от лист и предполагам че максималната дебелина ще е около 20мм. Остава и да си намериш човек от завода та да ти излезе без пари. Аз познавам един-двама, но незнам дали ще го направят за без пари. Ако иска мога да попитам, но с такова голямо търкало какво ще правиш? Неможе ли да е малко по-малко? Пусни една примерна снимка.
 

didaki

Новодошъл
Добро утро мили момчета и момичета. Относно по темата за направата на паралаксно колело (за Милко), само във фирма "СТЕВА ООД" са коректни. Ходил съм къде ли не в града за най-различни стомани (понеже се занимавам с ножарство). Фирмата предлага всякакъв вид материали. И за въпросния алуминий с ф20 имат даже. бронз, месинг, текстолит, хром-никел и т.н. Режат и малки парчета ф с различна ширина. Казвам го защото, съм си правил ролки за лентов шлайф от ф16. Купих си и текстолит ф 12 и тогава дочух, че някакъв човек чак от Смолян си е поръчал по Еконт да му го доставят. Парчето беше доста малко. Надявам се да съм бил полезен. :) :)
 

ilko_dim

Потребител
Mилко, ходили сме двамата в Стева, но си забравил. Там ти завариха на аргон шайбата на ударника на Хатсана. Има и каталог на артикулите им в сайта
Малките детайли се заплащат на килограм - режат , теглят, плащаш и заминаваш :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Милко , За Пловдив - "Ангел Стоилов" имат плътно Ф всякакво и режат колкото искаш .
Този модел колело може да стане много красиво ама крайната цена е неоправдана (ако всичко си плащаш естествено) за една врътка . Направи го съставно - може да падне до 1/4 като пари , при еднакво Ф и функционалност .
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Намерих!!!:cheers: благодаря на всички за информацията ако някой от модераторите сметне че ще е полезна нека да я премести в темата за стругари и мятеряли :cheers:
Илко аз помня че сме ходили ама съм забравил че това е Стева наистина имат всичко там още докато питах какво ми трябва и веднага казаха че имат и няма проблем да ми отрежат каквото ми трябва,до края на седмицата ще сметна колко точно ще ми трябва и ще отида да ми отрежат.

Още един път благодаря на всички за информацията :cheers:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Утре какво ще правим ще стреляме ли нейде около градо?На полянката може и да е по добре вече цяла седмица не е валяло само остава факта че не пече грам слънце цял ден.Другия вариянт е на кариерата но там последния път преди месец и нещо пътя беше чудо и се отказах да се качвам.
Очаквам предложения.Утре го дава вече уж хубаво времето но ще видим все пак като станем какво ще е в деиствителност.
Ако ще ходим на кариерата требе да видим как е пътя ако някой е ходил скоро нека сподели.
Лек ден на всички и се надявам да се видим утре :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
На таз кариера вече е мазало пътя....Става само за високопроходима техника.Няма място за скара и духа вятър :wall: .Съберетеси се на полянката,ч е да ви е рахатно:) Аз съм на съвещания в Пловдив 3 дена :wall::wall::wall::'(:'(
 

тачи

Потребител
Добър ден бодри зааралии, от моя прозорец се вижда слънцето а никой не споменава нищо за стрелби...разириш. Звънкайте за намеренията си ако те са свързани с пуцанье!
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Утре по обед на полянката.Днес ще е още много мокро там,утре трябва да е по приемливо и да не се изкаляме толко много.
До утре и се надявам да се съберем пак да постреляме.Лек ден на всички :cheers:
 

тачи

Потребител
Отново е събота...отново готина прогноза за времето...отново ме сърбят ръцете за пушка...и Милковите също сърбят. Та за туй каним най-официално всички мераклии със същия сърбеж утре по обяд на полянката...да похвърляме съчми. Ако има някакви въпроси...задайте си ги сами...и се помъчете да си отговорите сами на тях. До утре...
 

atanasata

Потребител
Най-после и на някой друг да му се стреля, мислех си че ще си стрелям самичък. Значи утре и аз ще съм на линия.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Айде и аз да направя включване утре ще дойда и аз задължително,то кога ли съм пропускал.Малко късно тоя път пиша но деня ми почна от рано и не бях в нас цял ден и чак сега седнах на компа.Обувки задължитетлно за кал и топли дрехи че там слънце не пече зимата:exclaim:
До утре аз лягам да спя че съм капнал.:cheers:
 
Нагоре