Софийската група

A

Anonymous

Гост
Днес вероятно ще съм на Камбаните, следобяд по някое време, на по-близката до паркинга поляна.
 

mitaka101

Потребител
Тръгвам към Бонсови 2.
към 10.0 мисля да съм там и ще остана до 11, че после имам други мероприятия. Ще занеса около 50 капачки за отстрел.
 
A

Anonymous

Гост
Не успях да намеря карта на мястото- "Бонсови поляни"2, някой ако знае по-точно нека да посне една схема или карта на мястото.
 

cdman

Администратор
карта за това можеш да намериш в темата за последното софийско регионално състезание - имаше и координати там.
Подробностите са тук: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 700#p18700

Иначе - посоката е същата като за заслона , от там преди да излезеш на големият паркинг гледаш за голяма червена къща в дясно със соларни клетки на покрива - завиваш в пряката преди нея и караш до края на пътя - после пътя става черен и имаш 2 избора - единия е да оставиш колата и да караш пеша по пътя - мисля че на около 600-700м навътре по пътеката е мястото , влиза се и с кола обаче зависи от времето и дъжда най вече :)
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Аз след малко тръгвам нагоре, но мисля да проверя каква е ситуацията първо на заслона, че вчера ме изядоха комарите на новото място.
 
A

Anonymous

Гост
Мерси колега CDMAN. За съжаление ми възникна нещо непредвидено и май и днес няма да стрелям! Дано да имате безветрие и хубаво време.
 

civilian

Потребител
Колеги,
Предлагам да разгледате това пустеещо поле (Манастирските ливади) за евентуално стрелбище, докато все още не е застроено. Размерите му са много големи и ако на средата се стреля до околните сгради има поне 1км и повече дистанция. В момента е неокосено, но и тревата не е никак буйна. По средата има запуснати телени огради, на които могат да се окачват мишени. За зло или за добро, по цялото поле няма никакви дървета. Това място ще е много лесно достъпно когато започнат снеговете. Може да се идва дори с градски транспорт. На няма половин километър е колелото на автобуси: 76, 74 и 73 и тролей 8. На ул. Гоце Делчев и Хенрих Ибсен са спирките на автобус 83 - 5 минути пеша.





 

civilian

Потребител
Снимки от Манастирските ливади:
Първите две снимки показват отклонението от ул. Тодор Каблешков по ул. академик Георги Наджаков (табела има чак по средата), но цялата дължина на ул. Наджаков е около 500 метра. Третата снимка е краят на улицата, точно преди полето.
Другите снимки са изгледи на Юг, Запад и Изток.











 

mitaka101

Потребител
По закон нямаш право да стреляш с въздушно оръжие в града. Това означава 200м ЗАД околовръстното. Затова се събираме на Камбаните и Бонсови поляни.
Преди години глобиха колегата Александър (от стария форум) при гостуването му в Пловдив, точно на такава ливада ПРЕДИ околовръстното. Той е адвокат и си плати глобата - каза, че няма измъкване.
Така, че колкото и хубави места да има в града - нестават за нашето хоби.
Уви, как ми течат лигите като гледам тлъстите, охранени сиво-черни, перошинести и грачещи наследници на динозаврите ... ама няма начин.
Поне законен.
 
A

Anonymous

Гост
като съм в София живея сравнително наблизо. В района е фрашкано с ченгета от всякакъв тип, това място е пълен абсурд за отрито нерегулирано стрелбище. Дори да се организирате да ходите там, едва ли ще ходите повече от няколко пъти преди да ви изпоглобят и закрият всичко.

а по отношение на сиво черните перошинести грачещи наследници на динозаврите има лек. Много добри отзиви съм чувал за това, но не съм пробвал, така че не мога да кажа от опит първа ръка. казва се "вайраух". ;)
 
A

Anonymous

Гост
bat_lamboo написа:
а по отношение на сиво черните перошинести грачещи наследници на динозаврите има лек. Много добри отзиви съм чувал за това, но не съм пробвал, така че не мога да кажа от опит първа ръка. казва се "вайраух". ;)

Потвърдено до 80 метра! Weihrauch HW100T sound moderator. Действа безотказно!
 
A

Anonymous

Гост
Говорим за това!
 

Attachments

  • KNOCKDOWN-CROW-TARGET.jpg
    KNOCKDOWN-CROW-TARGET.jpg
    11.1 KB · Прегледи: 79

Loki

Потребител
Абе за :rambo: у градо, забравете, еле па у Манастирски ливади :D, бях там преди 20-тина дена- има строителство, баровски блокове, чужденци, фирми, охрана... мани, а и пътищата са повече от ужасни, с тея пушки ше ни окопчат на хоро ;)
 
A

Anonymous

Гост
ех аз бях в събота на заслона бонсови поляни
по добре че не дойдохте
ловната дружинка бе там и канонадата бе страшна
а като пийнаха попяха пак хванаха пуцалата
и поради липса на дивеч - много врабци кучета и прочее жувотини бяха :rambo:
много ме учудва защо никого не виждам там от форума
ходя вече няколко пъти
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
usmiv4o написа:
ех аз бях в събота на заслона бонсови поляни
по добре че не дойдохте
ловната дружинка бе там и канонадата бе страшна
а като пийнаха попяха пак хванаха пуцалата
и поради липса на дивеч - много врабци кучета и прочее жувотини бяха :rambo:
много ме учудва защо никого не виждам там от форума
ходя вече няколко пъти

Проверявай и на другото място. В събота бяхме там с един приятел и беше спокойно - доста постреляхме. А в неделята бях сам на заслона. Нямаше пикникуващи и пак си отстрелях наволя, а ловците този път бяха хигиенизирали района та даже беше и чисто.
 
A

Anonymous

Гост
то по повод хигиенизацията на заслона
гледайте да не ви пипнат че мърсите или пък рисувате по стените
страшни клетви чух по адрес на "художниците"
ловната дружинка са го строили с техни пари и труд
проблем с ползването няма но почистването после е повече от желателно
там е тяхната губерния
аз като ходя си събирам в найлонова торбичка и си я изнасям
аз съм с тезата че трябва да държим печено ако не искаме да ни гърмят
пък и пушките им са по големи ;)
 
Нагоре