Софийската група

go_panch

Потребител
Като цяло, няма някаква организация. Мисля че е така, поради липсата на свястно място за стрелба (където да не ти се разпадне колата, докато стигнеш или да не минават хиляди хора)
Ако си намерил къде може да се стреля, ще мина да ти навестя :)
 

vencibull

Потребител
Ми колата няма да се разпадне но мястото е точно до голям булевард, но аз стрелям в посока към една горичка, като зад мишените ми има насипи земя. Растоянието е около 60-70м, но аз стрелям наполовината заради способностите ми и тези на пушката :D иначе на Локорско има много добри места, големи поляни, малко наклон но се ядва. Елешница също е ддоста приятно място но малко по-далеч ( 25км )
 

lynx

Редовен Потребител
Всяко място на което има вероятност да те видят хора че си стреляш (без да пречиш на никого) е проблемно.
Доста често разни анонимници се обаждат на 112, за да доложат че някъде си са забелязали терорист да стреля със снайпер ;)
 

vencibull

Потребител
Е тва не ми се е случвало хахахаххаха! Не може да няма някоя хубава полянка за пуцане?
 

ECTOMORPH

Потребител
Е тва не ми се е случвало хахахаххаха! Не може да няма някоя хубава полянка за пуцане?

Има разбира се, аз съм от Левски В между другото. Тук има къде да се пуца на спокойствие, но разстоянието е 50 метра... има мегдан да се отдръпна с още 20 назад, но там е такова че става едно ехо... едно кънтене... иначе е спокойно и няма кой да ти каже копче :)

...а има и друго място на което ходя, много удобно е има мегдан за бенчрест, ако има интересуващи се на лично мога да Ви упътя.
 

vencibull

Потребител
Съседи сме, то левски граничи с полето тъй че е супер там, ама няма ли народ наоколо? А и някъде на рекичка скара-бира по примамливо звучи :D
 

ECTOMORPH

Потребител
Да, колега, има къде да си направиме и скара има и река... река Искър... за кв. Враждебна говоря.
 

lynx

Редовен Потребител
Иде лято и пек. Търсете нещо на сянка, че ще измрем в жегите :)
 

ECTOMORPH

Потребител
Иде лято и пек. Търсете нещо на сянка, че ще измрем в жегите :)

На Враждебна ходя, когато е много жега, защото там съм между високи дървета и ме пазят от изгаряне. Иначе си пуцам на по-близкото "стрелбище" :)
Справка:
:D
 

Gogo

Потребител
Като чета по форума, виждам че групата се е събирала на Камбаните. Разглеждах местността виртуално с maps.google.bg и според мен има подходящи места най-вече в източната част.
 

vencibull

Потребител
Къде са тия камбани и най важното има ли течаща вода наоколо :D за враждебна звучи добре, аз вчера ходих за риба на седмиците, до гьола вече не се стига с кола щото камионите са издълбали пътя, та поради тази причина няма почти никой, ама и няма къде да се стреля там, че ако изкочи някой рибар от храстите....:D
 

lynx

Редовен Потребител
На Камбаните е голо поле с оскъдна сянка и буря от туристи, а и от съседните имоти не обичат стрелци.
Също така, ако скоро е валяло е гадничко да се ходи с кола там на поляната.
Ето една от снимките ми на Камбаните: :)
014951765-big.jpg
 

pikaso

Потребител
Случайно и аз съм от Левски Г :cheers:.
Има едно много готино място в Елешница долу до реката. Има и условия за скара...
 

vencibull

Потребител
На елешница е страхотно, за скара е трепач, давайте да стягаме куфарите и да идеме тия дни :D:D
 

vencibull

Потребител
Колеги след 10тина дни ми предстои да си купувам суматра, някои софиянец с пцп който е склонен да даде малко уроци на един профан? Четох много за пцп-та и суматра като цяло но друго си е като ти го обясни някой :)
 

go_panch

Потребител
Суматра съм виждал само на картинка.
Какво ти е интересно за PCP?
 

vencibull

Потребител
Ми с кво да го зареждам, въздух ли метан ли? С помпа или бутилка ( за сега парици за бутилка не останаха ) чета сега за оптиките, стигнал съм до 80та страница, ама за 2-3 000 лв оптика не мога да си позволя...аз и за 1000 не мога :D пушката дето ще взимам вече е тунингована ама с удоволствие бих се възползвал от покано как се разглабя, смазва и т.н, като цяло колкото и да четеш за Вегас, ако не идеш нищо няма да разбереш :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Бацка, зимай и пуцай.. И за Суматра не ти трябва оптика за 2000 лева. И такава за 100 ще свърши работа като за начало. Поне по-лесно после ще може да я смениш ако не ти ареса.. Смазване само външно леееекинко след употреба и преди прибиране в калъфа. Разглобяване само ако нещо се счупи или я намокриш. Общо взето рядко за такава пушка.. Има клипове в Тубата за разглабянето. Успех ! И да гърмиш на далеч от София че с туй чифте шега не бива...
 

vencibull

Потребител
Аз не съм я взел за лов, може би съм единствения който си е взел тая пушка да стреля по мишени:D за тва ми се иска оптика с по-голям зуум ама си намерих една като че ли, на 9та страница от купува продава, милет е оптиката, мисля че за профан като мен ше е екстра ;-) и да наблегате на пиенье!:cheers:
 
Нагоре