Самоделни PCP-та

slavev68

Потребител
Още жени, още вино, още PCP... само политика да няма!;)
А така ! Въпреки , че то с тия нашите политици все едно за жени си говоримЕ ! Е , леки жени , един вид .... а бе демек .... сетихте уи се ? :)))) Хубава вечер на всички !
 

slavev68

Потребител
Много ми е кеф ! ,,вълкодава ‘’ на 25 м. с модер , с гола цеф , и със стрипер . По пет изтрела във всяка мишена . Разликата е видима . Предна опора - възглавница повдигната с една цепеница , приклада нивелирам с лявата си ръка ( то май и двете са ми леви ) ! :lol:
 

Attachments

  • 0F0F59EC-C167-444D-9DEA-411595290AAB.jpeg
    0F0F59EC-C167-444D-9DEA-411595290AAB.jpeg
    199.8 KB · Прегледи: 118
Последна промяна:

slavev68

Потребител
Здравейте , ако човека направил вълкодава е в форума ще се радвам да ми се обади . Имам един/два въпроса и също така бих му дал пушката за профилактика ( ако иска разбира се ) . :)
 

anibis

Редовен Потребител
Много ми е кеф ! ,,вълкодава ‘’ на 25 м. с модер , с гола цеф , и със стрипер . По пет изтрела във всяка мишена . Разликата е видима . Предна опора - възглавница повдигната с една цепеница , приклада нивелирам с лявата си ръка ( то май и двете са ми леви ) ! :lol:
А сега си сложи ръката на сърцето и си кажи честно, коя пушка ти харесва повече как стреля суматрата, или тая самоделка?
 

slavev68

Потребител
А сега си сложи ръката на сърцето и си кажи честно, коя пушка ти харесва повече как стреля суматрата, или тая самоделка?
Съвсем различни са . Тая много ме радва , до 40м. е уникална ! Със Суматрата пък целех капачки от буркани на 100м. и имаше несравнима мощност на това разтояние ! С вълкодава срама е по-малък , ако не уцеля , че мишените са ми не по- големи от 1,5 / 2 см . :)))))))))
Наистина е хубава пушка .
 

aleksandrov

Потребител
здравейте колеги искам да попитам дали цев от бо. ще стане за цев на пцп имайки предвид каналите и нарезите като се има предвид 4е ще се ползва цилиндьр от бт-65. 255сс благодаря на отзовалите предварително
 

anibis

Редовен Потребител
здравейте колеги искам да попитам дали цев от бо. ще стане за цев на пцп имайки предвид каналите и нарезите като се има предвид 4е ще се ползва цилиндьр от бт-65. 255сс благодаря на отзовалите предварително
Става, но трябва само с проектили да стреляш, примерно в 22lr стъпката е съвсем различна от нашите цеви.
Има руски клипчета,където стрелят точно с такива цеви от огнестрелно оръжие.
А за далечни разстояния трябва точно такава цев,за огнестрелно оръжие с твист -320-380,





 

Gadnqra

Редовен Потребител
Миро, става ако ще си прави сам проектилите. Това с проектили (чашки) за въздушно оръжие не може да стреля. Те руснаците точно това правят, ама си правят всичко сами. Такива проектили няма от къде да се купят. Особено в БГ. В 5.5 ако беше можеби щеше да стане. Поне може да намери каквото му трябва в 5.56 и да използва само проектила. Нали се сещаш, че и там с 5.52 няма да стане.
 

aleksandrov

Потребител
имам предвид самите нарези предполагам матрица ще може да се измайстори-а относно дьлжината при73см от които 4исти ще излязат68см след стругаря предполагам ще има добри групи на голяма дистанция
 

dberov

Редовен Потребител
Има един руснак Дима, който стреля със 70см цев на далечни растояния, но е изкормил редуктора и стреля тип водолаз, с вързан за бутилката резервоар защото е нужна доста голяма порция въздух или метан за да се възпроизведе изстрел с нужната мощност за да преведе проектила през тази дълга цев и да се постигне нужната скорост за да имаш точни попадения на далечни дистанции.
По дълга цев - по голямо съпротивление - нужна по голяма порция въздух.
 
Последна промяна:

slavev68

Потребител
30м. дистанция . Осем чашки . След толкова време и минал през доста хора Вълкодава все още е екстра/пушка ! :))))
 

Attachments

  • 3BF5E0F3-694A-4A54-A4B9-7D139C5B0CB7.jpeg
    3BF5E0F3-694A-4A54-A4B9-7D139C5B0CB7.jpeg
    258.3 KB · Прегледи: 96
Последна промяна:
Нагоре