Самоделни PCP-та

5ko

Потребител
ДОБРЕ СИ ГО ДОКАРАЛ. Сигурно и без ударна група ще стреля добре :bravo:
 

njatanasow

Редовен Потребител
5ko написа:
ДОБРЕ СИ ГО ДОКАРАЛ. Сигурно и без ударна група ще стреля добре :bravo:
Петко,ако не си разбрал :)Пушката няма ударна група,и без редуктор при 165 бара стреля с 330 м/с с 1,17
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ники, задтилъка предполагам може да се вдига - има реглаж и за хоризонтал ли ? Дай малко ТТ данни. Постепенно пада скоростта или си има плато ? :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Оги,приклада за момента е просто за да има къде да се сложи пушката. :)
Ще се прави друг и за бенч,какъвто ми трябва на мен ;)
Какви данни да пиша,просто когато е без редуктор скоростта е голяма ,защото отварянето на газа си е все същото,няма боен клапан на който да действа голямото насрещно налягане.Предполагам че при 200 бара на бутилката скоростта ще е минимум 350 м/с с тежкото 1,17.
Затова ползвам редуктор настроен на 105 бара (от 170бара до 105бара) и правя 55 изтрела със скорост 282 м/с с 1,17.Бутилката ми в момента е 215 куб.Цевта е Лотар Валтер полигонална с шок 5,5.Бутилката е 215 куб от Валтер.Другото е правено ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
njatanasow написа:
5ko написа:
ДОБРЕ СИ ГО ДОКАРАЛ. Сигурно и без ударна група ще стреля добре :bravo:
Петко,ако не си разбрал :)Пушката няма ударна група,и без редуктор при 165 бара стреля с 330 м/с с 1,17

Ще "повдигнете" ли завесата, да видим как работи или е тайна?
 

andi

Редовен Потребител
Марсианката "Николетка" със земен газ ли се храни ? :cheers:
 

ХолдОвъ

Потребител
защото не съм много в час с терминологията някой ще ме светне ли какво значи "ударна група" и как като такава е разликата без нея....Просто питам
 

njatanasow

Редовен Потребител
ХолдОвъ написа:
защото не съм много в час с терминологията някой ще ме светне ли какво значи "ударна група" и как като такава е разликата без нея....Просто питам
Според мен,ударна група е съвкупност от ударник и пружина която отваря бойния клапан за да пропусне въздуха или метана. :)
В моя случай няма нито едното нито другото.Целта е да се намалят вибрациите на пушката,от там повишаване на точността. ;)
А може и да бъркам :) :cheers:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Технологията за която ми говори преди две години в действие. Това ли е бат Ники?
 

Loki

Потребител
Ами това ще да е, той отдавна ни държи под напрежение с тая система ;) Не че е нещо ново, виждал съм схеми, чел съм теории, ама работеща не съм скивал.. Та значи такова животно ИМА :exclaim: ;)
Въпроса сега е дали е достатъчно надеждна, компактна, регулируема и лесна за изработка, в сравнение с традиционната ??? Ако е само за едните вибрации, ще ги понесеме стоически.. ;) :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
valens1968 написа:
Технологията за която ми говори преди две години в действие. Това ли е бат Ники?
Да Вальо,това е проекта.Само че претърпя безброй промени.

Ами това ще да е, той отдавна ни държи под напрежение с тая система Не че е нещо ново, виждал съм схеми, чел съм теории, ама работеща не съм скивал.. Та значи такова животно ИМА
Въпроса сега е дали е достатъчно надеждна, компактна, регулируема и лесна за изработка, в сравнение с традиционната Ако е само за едните вибрации, ще ги понесеме стоически..
Едва ли Любо ;)
Там където е пробвано,(и ние в това число) камерата се изпразваше напълно.
В този случай обаче при свалена бутилка,пушката прави 3 пълноценни изстрела и няколко по слаби.
Мисля, че точно за такова "животно" няма къде да прочетеш.
Колкото до вибрациите,премахването им спомагат за по добрата стрелба,както и бединга и спусака,да не ги изброявам всичките.Ти малко трудно ще ме разбереш,защото само майсториш,и нямаш време за стрелба ;) :cheers:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Инженерите в заводите на най-реномираните производители на ВО правят противооткатни системи да намалят вибрациите от ударника, вие тук в БГ направо премахвате ударника :yes:. Найс аааа :bravo: Поздравления за успешното завършване на проекта. Ще се радвам да пусна някоя и друга съчма с това чудо. Не се чудете много ами патентовайте ако вече не сте го направили. :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Патентовайте, за да не ви откраднат страхотната идея. И кажете евентуална цена на готов продукт. Всички чакаме с нетърпение пълно ревю и тт данни !!! :cheers:
 

martins

Потребител
Gadnqra написа:
Патентовайте, за да не ви откраднат страхотната идея. И кажете евентуална цена на готов продукт. Всички чакаме с нетърпение пълно ревю и тт данни !!! :cheers:


Колкото и комерсиално да звучи ........... наистина патентовайте. след подаването за патент, дори да не се приеме е невъзожно дублирането. Електроника не видях по снимките (то можи и да бъркам) ако е така няма да имате дреми с патента :) успех и стискаме палци.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ето и вариант с пълнител и външен редуктор,позволяващ регулиране на налягането по всяко време ;)
 

Attachments

  • IMG_0609.JPG
    IMG_0609.JPG
    406.4 KB · Прегледи: 463
  • IMG_0610.JPG
    IMG_0610.JPG
    387.3 KB · Прегледи: 383
  • IMG_0611.JPG
    IMG_0611.JPG
    329.8 KB · Прегледи: 441

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
БАСИ МАЙКАТА!!! Върхът е :exclaim: :exclaim: :exclaim:
:crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:


Като визия е пълен мЪртвец.
Нас ни интересува принципа на действие.
Ако не е за казвне/показване обяснете го с прости думи :exclaim:
 

Grifcom

Потребител
:yahoo: Действаща самоотварачка ??? или е с друго име :wall: или и принципа е друг :eek:
 

falcon88

Потребител
Доста яко изглежда, с нов приклад сигурно ще е още по добре, поздравления. А технологията без удърник не мога да си я представя. Разбирам че е тайна и не искате да разкриете това, до което сте стигнали с доста усилия , но може ли поне някаква подсказка за основния принцип на действие или за споменатата "обсъждана преди години технология"
 

njatanasow

Редовен Потребител
Слави,не знам какъв смисъл влагаш в думите "пълен мъртвец".Виждал съм и по грозни пушки ;)ако е това
За мен принципа "моето гардже е най хубаво" е в пълна сила.Ако знаеш на какво стругче е правено всичко това ще се учудиш и ти,как е възможно.Но условията са такива за сега.

falcon88
Както съм писал по на зад,приклада и на мен не ми харесва,но нали нещо трябва да носи пушката . Споко ,това е най лесно решимия проблем.
Знам ,че всички гадаете как работи тази пушка,но мога да кажа само,че всичко се базира на един "умен" клапан,който следи излитането на чашката,както се е "досетил" колегата Grifcom.
За сега толкова.Скоро ще пусна снимки на вариант полу булпап само че е независим от зареждащи бутилки.Има си собствена двустъпална помпа,която работи много леко и е удобна за стрелба която не е мой приоритет. :cheers:
 
Нагоре