РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

Pan4o_

Потребител
Здр Пеко. Идеята за сега е само хипотетична. От изчетеното за метана оставам с убеждение ,че със същите настройки се вдига мощноста с около 20-30 процента. И хипотетично ,ако се намали редуктора на 100 бара , с метан трябва пак да даде същата мощност. Всичко разбира се ще се разбере с мн. опити. Поздрави.
 

dberov

Редовен Потребител
За сега само размишлявам по въпроса, нека дойдат и ако правя приличен брой изстрели няма да го пипам но мисля че Pan4o до тогава ще ни даде някакви резултати защото няма вечер да не се чуем и да не говорим по този въпрос. Той е с помпа а аз на метан, той не може да напомпи до 300 бара на въздух - аз също не мога на метан, болката е обща та тия дни май ще взима бутилка и ще се появят първите резултати за Крикет на метан.


п.п.

Pan4o, хората ще помислят че сме се наговорили да пишем по едно и също време :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
поживьом увидим, първо ще се пробва без да се пипа нищо...
 
A

Anonymous

Гост
Ебати махленската тема.Защо не си я преместите в "дъра бъра" и да си спретнете една седянка да си трупате постове.
 

Dominus

Редовен Потребител
mmst написа:
Ебати махленската тема.Защо не си я преместите в "дъра бъра" и да си спретнете една седянка да си трупате постове.
Що така? Нали трупна и ти още един пост у махленската тема.
 

methaa

Редовен Потребител
Здравейте колеги,

имам редуктор който изтърва въздух през отвора свързан с атмосферата. Сменени са му всичките о-пръстени с нови и то няколкократно. Как мога да открия от къде идва проблема?
Редуктора е с пластинчати пружини, с о-пръстени на малкото и голямо бутало и о-пръстени по външната периферия за уплътняване в цилиндъра.
 

Dominus

Редовен Потребител
о-пръстен на буталата или външен на редуктора. друго място от където да изтърва просто няма
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Хвани всички ръбчета с финна шкурка/за да не е режеш ръб/.
Имах го този яд.
 

dberov

Редовен Потребител
Отдавна не съм питал, еее мина доста време ;)

Вчера прострелях Крикета с 3 вида проектили през Комбро като му смених батериите за да съм сигурен в замерванията. От време на време скороста прави скокове или падежи. Пъвро се замислих за редуктора, сега се сетих че когато минах на метан трябваше да разхлабя пружината на ударника с около 10мм за да стреям с 280 м/с но така охлабена започна да вибрира и да издава супер неприятен звук

http://picosong.com/RjMQ/

Направих водач на задната тапа от дурал и тоя звук изчезна. Възможно ли е тия скокове да са от водача ако оказва от време на време някакво съпротивление на пружината или най вероятно е от редуктора или грешката може и да е в хроното.

Ето прострелката http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2709/482451515485185851373812336rDPlB6gwc7ssw7d5aGCc.JPG


И още нещо ме учуди, защо без да пипам настройката на пружината на ударника с 1.175 скороста ми е средно 280 м/с а при 1.03g/ 5.53 тя пада на 250 м/с. Логично е с по лекия проектил скороста да се кача както е с 1.02/5.52g. 300 м/с
 

anibis

Редовен Потребител
dberov написа:
Отдавна не съм питал, еее мина доста време ;)

Вчера прострелях Крикета с 3 вида проектили през Комбро като му смених батериите за да съм сигурен в замерванията. От време на време скороста прави скокове или падежи. Пъвро се замислих за редуктора, сега се сетих че когато минах на метан трябваше да разхлабя пружината на ударника с около 10мм за да стреям с 280 м/с но така охлабена започна да вибрира и да издава супер неприятен звук

http://picosong.com/RjMQ/

Направих водач на задната тапа от дурал и тоя звук изчезна. Възможно ли е тия скокове да са от водача ако оказва от време на време някакво съпротивление на пружината или най вероятно е от редуктора или грешката може и да е в хроното.

Ето прострелката http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2709/482451515485185851373812336rDPlB6gwc7ssw7d5aGCc.JPG


И още нещо ме учуди, защо без да пипам настройката на пружината на ударника с 1.175 скороста ми е средно 280 м/с а при 1.03g/ 5.53 тя пада на 250 м/с. Логично е с по лекия проектил скороста да се кача както е с 1.02/5.52g. 300 м/с
Мите провери си ударната група,там трябва да е идеално чисто. Аз бях напръскал Теобена с Балистол спусъка, и от е отишло в ударника и познай какви подскоци имах. За чашките си прав по леката се движи с по голяма скорост, но с това жсб с което стреляш е 5.53 то е наткалибрено и от там ти пада скоростта. ;)
 

dberov

Редовен Потребител
Ти знаеш ли че ми дойде новия ударник в една торбичка доста солидно смазан и аз без да го изтрия го сложих направо със смазката :wall: ей сега ще го изкарам да видя.
 

anibis

Редовен Потребител
dberov написа:
Ти знаеш ли че ми дойде ударника в една торбичка доста солидно смазан и аз без да го изтрия го сложих направо със смазката :wall: ей сега ще го изкарам да видя.
Изкарай ударника измий го с обезмаслител и където се движи ударника/цевната кутия/и там да е идеално чисто,и ще изчезнат тия подскоци. :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Днес пак гвърлих една торба олово всякакви грамажи, пробвах с двете оригинални пружини и с още една за която ти казах, с водач, без водч и все тая, знаеш че Комброто ми е чисто ново, купих от Англия 10 батерии и ги смених старите викам да не са слаби и пак така. Моля се да не е редуктор, там не съм пипал само смених о-пръстените. Дано да е от това което казваш макар че не ми се вярва от една фина смазка да прави такива бели но утре ще си покаже. :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
dberov написа:
Днес пак гвърлих една торба олово всякакви грамажи, пробвах с двете оригинални пружини и с още една за която ти казах, с водач, без водч и все тая, знаеш че Комброто ми е чисто ново, купих от Англия 10 батерии и ги смених старите викам да не са слаби и пак така. Моля се да не е редуктор, там не съм пипал само смених о-пръстените. Дано да е от това което казваш макар че не ми се вярва от една фина смазка да прави такива бели но утре ще си покаже. :cheers:
Пробвай наистина и с друго хроно както ти казва Рачо,може твоето хроно и да се бъгва от време на време,но предполагам че е от смазката върху ударника,пружината и т.н.Ти проверили всичките си О/пръстени? Тоя на цевта май ме съмнява да е здал багажа, ??? щом всеки ден стреляш по една кутия от 500 чашки,то тоя О/пръстен който е вътре в цевта бързо ще приключва състезателната си кариера. ;) Изкарай го,виж го може да е рошав и да не си го видял че е почнал да заминава. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Комброто прави номера с по-мощни пушки, а също и при пушки които стрелят с метан.
Потърси друг модел от някого. С другото Комбро ще отчете същото.
Също така може да изпробваш да изкараш Комброто мноооого напред, да има разстояние около 5-6см. от хронографа до началото на цевта.
Тия хронографи изискват идеална центровка при монтирането.
 

dberov

Редовен Потребител
Имам калибратор купих си два, направих си и една представка на леглото на Комброто която е постоянно на пушката и само закачам Комброто, http://imageshack.us/a/img694/2732/bmdi.jpg
,изнесено е на 7 мм, зная че трябва да има разстояние ама и другата ми пушка е на метан и третата ми и тя беше (продадох я) и все още е и е нямало проблеми, но за сега ще карам така а като имам време ще отворя да видя да не се е развила шайбата на клапана да не се мандахерца и да прави тия номера.
 

bateelmo

Потребител
За тази скорост ти трябжа към 120 бара. Само че като сложиш редуктора нищо няма да е същото. Все едно си купил нова пушка и всички настроики почват с начале, нито скорост нито разход всичко се променя.
 
Нагоре