Първа PCP пушка

Gadnqra

Редовен Потребител
Клапанът на Суматрата е голям и затваря на конус - ще задържи 20 бара. Притеснява ме ацетиленът, който е опасен газ, неподходящ за нашето хоби. Подобен е на пропан-бутанът, с по-висока температура на горене от него, избухлив. Да не би да става дума за метан или хелий ?
 
Последна промяна:

Don

Потребител
Не съм се засичал повече с този колега, но си спомням че каза ацетилен. Поради тази причина отказах да му я донапълня с въздух, за да не стане някоя беля.
 

Dominus

Редовен Потребител
Клапанът на Суматрата е голям и затваря на конус - ще задържи 20 бара. Притеснява ме ацетиленът, който е опасен газ, неподходящ за нашето хоби. Подобен е на пропан-бутанът, с по-висока температура на горене от него, високо инертен и избухлив. Да не би да става дума за метан или хелий ?

Ацетиленът и метанът нямат нищо общо с инертните газове. Инертните газове не горят. Смесването на ацетилен и въздух е простащина. Ще се взривите ей.
 

Hidden

Редовен Потребител
Има и още нещо - ацетиленът има склонност към взривно разлагане при компресия, втечняване и т.н. даже без участието на кислород. По тази причина се получава на мястото, където е нужен или в краен скучай се транспортира в разтвор.
 

anibis

Редовен Потребител
Не съм спец по Суматрите, но мисля че на 20 бара отдавна въздуха от резервоарите ще е избягал.
На няколко пушки съм го виждал, стреляш си до ниско налягане и изведнъж фъсссссс, гейм оувър ;)
Според мен няма значение с какъв газ се стреля, просто под определено налягане клапана вече не държи.

Раче и аз не го вярвам,ама Суматрите с тоя клапан Ф/12мм може и да държи не съм пробвал голяма площ заема,не знам...
 

Dominus

Редовен Потребител
Клапан над 6мм нямам. Всички ще задържат 20бара и са без пружини.
Замиси как е изработен клапана. Виждал съм майсторски изработки, дъвкани със зъби и с пружини не държат.
 

azidhaka

Новодошъл
Благодаря на всички!

Daystate-а наистина е красавица, точно такава комбинация между дърво и метал ме привлича най-много. Все пак Суматрата е малко по-евтина и все пак по-привлекателна заради lever action-a.

Още един въпрос за метана, виждам че има 12 литрови бутилка за въздух, за метан трябва ли ми по-голяма, в предвид това, че метана е по-лек газ? Или само налягането има значение?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Можеш да използваш всякакви литражи, но е по-добре ако има възможност да си с по-голяма бутилка. Така ще я изпразваш по-бавно и ще имаш повече пълнения.
 

Борис 88

Новодошъл
Привет! Резервоар над 200сс с помпа - забрави, ще приличаш на изплезена Немска овчарка посред лято. Помисли за по-голяма бутилка на Метан, пълниш я веднъж месечно в някой близък град с Метанстанция...и си стреляш на воля.
Колега как така да пълниш бутилка на метан ,не трябва ли да е на въздух ,прощавай ако въпроса ми е глупав отскоро имам псп пушката въздух
 

sts1969

Редовен Потребител
Може ли да се пълни с метан от метанова бутилка ?
Да, може да се пълни с Метан от Метанова бутилка заредена от метанстанция, много колеги го правеха когато нямаше такъв достъп до компресори, но изстрелите на Метан се влиаят от околната температура. Нужно е да се спазят определени процедури преди преминаване на Метан: Никога да не се смесва Метан и сгъстен въздух, тоест Никога да не се допълва заредена с въздух бутилка, с Метан и обратното, за да няма "БУМ". Изпразваш въздуха от резервоара на пушката напълно, и зареждаш с Метан (скоростта на проектила обикновенно се вдига, и е нужна лека пренастройка на пушката, ако не е нужна толкова висока скорост) Ако вече стреляш на Метан, никога не допълваш с въздух. Ако искаш да се върнеш на въздух, изпразваш Метана, продухваш и почистваш идеално резервоара, и зареждаш с въздух.
 
Последна промяна:
Нагоре