Пушките на STEYR

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Да събудя малко темата с топъл полъх от лятото. Азък че бях без пушка ;)

021662541.jpg


021662530.jpg
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
LG110_runningtarget_k.jpg


LG 110 RUNNING TARGET Connect

2 x 100 g barrel weights on the elongated
barrel case (+ 10 cm) stabilize the rifle
Fore arm adjustable far to the front
Left-hand cocking for simple loading, also with mounted sights
Revolutionary lateral stock adjustment
Vibration-free system
Mainenance-free STEYR stabilizer eliminates recoil
Dry fire training shots without any tools
Multidirectional adjustment of the grip
Infinitely adjustable trimmer on the butt plate
Single or two stage ball bearing trigger adjusted within seconds
Comes complete with weights for the barrel and stock
 

stelibg

Потребител
Ralfi написа:
Основната причина според мен си остава това, че те са от малкото фирми в бранша, които имат институт или поне отдел за изследване и развитие ( F&E ). Там един умни хора работят и правят открития, смятат и се чудят защо не се получава. И като се получи излиза поредната суперперфектна пушка на Steyr, докато англичаните тъпчат на едно място. Жълтата раса пък ще имат какво да копират. Просто хората още не са свикнали да възприемат информацията като суровина, а уж сме вече в информационната епоха.

:) http://www.steyr-sportwaffen.at/index.php/en/air-pistols/lp-10-e

Кой тук е копирал от Daystate - англичаните, дето тъпчат на едно място :bravo:
 

big_dragon

Редовен Потребител

didarai

Редовен Потребител
Тук са и' показани и магазините за 5 или 1 чашка.Има и други интересни пушки.......едно байкалче ПЦП,а последната извади и приклад.

пп
Е то на ФТ-то може да се гледа като летен биатлон за пенсионери ;) ....вместо да бягат...ходят, че и си посядат. :lol:
 

sainnerman

Потребител
didarai написа:
Тук са и' показани и магазините за 5 или 1 чашка.Има и други интересни пушки.......едно байкалче ПЦП,а последната извади и приклад.

пп
Е то на ФТ-то може да се гледа като летен биатлон за пенсионери ;) ....вместо да бягат...ходят, че и си посядат. :lol:

The rifle provides dependable work at temperatures from +50°C to - 25°C :eek: :eek: :eek:
 

cdman

Администратор
Това вероятно е новият модел на FT110 който обещаха да дадат на световният шампион от 2010 - Хосе Редондо :)
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Да, новия (за 2011 г.) модел, но все още прототип с някои козметични промени, насочени към ФТ стрелбата.

022864689.jpg


Новото е:
  • По-дълга цев - 550 мм. за кал. 4,5. Което си е супер, защото ще доведе до по-доброто усвояване на порцията въздух за изстрел. Преди я предлагаха само за кал. .20 и .22 във FAC версиите.
  • "Кука" на затилъка - доста семпло изглеждаща според мен.
  • Дулен компенсатор - след сума ти участия на фирменния отбор в международни ФТ форуми най-после прозряха, че повечето собственици на LG110 FT правят дулен тунинг и най-накрая решиха да предложат нещо тяхно. Което между другото е много добре, защото те като производител могат да си позволят стрелкови изпитания каквито никой ползвател неможе.
  • И разбира се нов палм рест или т.нар. "хамстер" - доста по-висок, с извивка по коляното и ръкохватка. Обяснимо за мен развитие като се има предвид, че основният им състезател и един от конструкторите Ернст Хубер е приятно закръглен човек с типичното бирено коремче и му е трудно да се свие в седнало положение ;). Инъче е невероятен човек в общуването си с хората.

По-големия и дълъг резервоар е от миналата година, както и променената в следствие на това рама.
 

Attachments

  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    19.2 KB · Прегледи: 197

vanko

Редовен Потребител
Осъществих мечтата си най после ^-^ ЩАЕР LG 110 HP Огромни благодарности на ПАЦО (sir john) за оказаното съдействие,изключително точен и коректен колега :yes: Първи впечатления,много добри :yes: но какво ще "каже мишената"...по нататък,че сега задачките са много.

lg110_hunting_g_d3d1f_27521549.jpg
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Страхотно изглежда, найстина!
Поздравления за избора, Ванка :bravo:
Следващият път във вариант "FT" ;)
 

vanko

Редовен Потребител
Пушката идва с много хубав куфар и тест мишена на 50м.Мерих днес скорости 274м/сек с черното JSB 43.92J a с винт който е зад цевната кутия може да се регулира скоростта по желание.Бях решил да правя куикфил но май ще се откажа.Накрайника за зареждане който е в комплекта съм го сложил на една от бутилките и свалянето на резервуара и пълненето му,става за минута.Може евентуално да сложа стрипер а и от модер за сега няма нужда,тъй като не я намирам за много шумна.От 210 до 120б прави 30изстрела в плато,като коридора е 2-3 м/сек.С резервуар от 200cc...толкова.Инак всичко работи като часовник,спусъка е (мачов) и е мек като памук,реголируем набузник и задтилък.Остава най важното,резултата от стрелбата,но чакам монтажите и"откривам огън" ;) Това е накратко за сега за оръжието от родината на Хитлер :D
 
A

Anonymous

Гост
Версия 1.06
[1] Расчет расхода воздуха с учетом неидеальности для давлений до 500 атм при 22 гр. Цельсия
Введите значения :
Po= 210 Начално налягане, атм
P1= 120 Крайно налягане, атм
V= 200 Обем на резервуара, см³
E= 43,92 Енергия на проектила, Дж
n= 30 брой изстрели

Расход в см³/Дж = 12,44
13,66 (резултат по класическата формула за „идеалния въздух“)

Това вярно ли е?
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Мисля че обема на резервоара е 190 кубика.

Може евентуално да сложа стрипер...
Ако върши работа поне на половина на това както изглежда и аз бих сложил такъв.
 

vanko

Редовен Потребител
Loki написа:
Евала Ванко, мн добър избор! Откога я гледам само тази пушчица... Страхотна е и отвътре и отвънка.. :yes: Честито :cheers:

Прав си Loki,изглежда добре отвътре :yes: Но преди още да реша да я взема си я представях с този приклад от снимката.И ако можеш да го изработиш едно към едно(в което не се и съмнявам) ще изглежда още по добре и от вън.Дървото не знам точно какво е,но добре контрастира с черната анодация :)

-МЕЧТА_bfdd5_27336901.jpg
 

Loki

Потребител
Прав си Loki,изглежда добре отвътре Но преди още да реша да я взема си я представях с този приклад от снимката.И ако можеш да го изработиш едно към едно(в което не се и съмнявам) ще изглежда още по добре и от вън.Дървото не знам точно какво е,но добре контрастира с черната анодация

Мн добър дизайн, направо ме засърбяха ръцете :exclaim: ;) Дървото ми прилича на дива маслина, но може да е всякакво.. Ако е дело на италианеца (най-вероятно) е вид тик.. Имам орех в такава тоналност, ако си сериозен ще действаме ;) на ЛС.
 

azzaro

Потребител
Супер приклад,и аз бих се навил за такъв ,само незнам как ще си пасне с Фани С62!Успех с изработката!
 

andi

Редовен Потребител
Трудно харесвам такива приклади , но този е мнооого добър - страхотна, леко 'ръбеста' форма , а шарката и цвета са в уникално добра комбинация с тъмния алуминии !!!
Според мен орех с тъмна , тежка и ситна шарка ( особенно някоя тигрова от висок клас) не си ходи със спортно ПЦП , особено с това !
 
Нагоре