Прострелване на Gamo replay-10 magnum 2 gen

random shooter

Новодошъл
Здравейте,
от няколко дни имам Gamo replay 10 2 gen. Като цяло почти нямам опит с въздушните пушки (стрелял съм инцидентно с различни, последно с Гамото и реших да си купя такава). Ще съм благодарен ако някой ме светне за тънкости при прострлването/настройката на механичня мерник. Също така варианти за оптика. Препоръчаха ми Лийпърс като здрави и подходящи за въздушни пушки, но нямам представа какъв модел е подходящ за пушката.
 

БоянП

Редовен Потребител
Здравейте,
от няколко дни имам Gamo replay 10 2 gen. Като цяло почти нямам опит с въздушните пушки (стрелял съм инцидентно с различни, последно с Гамото и реших да си купя такава). Ще съм благодарен ако някой ме светне за тънкости при прострлването/настройката на механичня мерник. Също така варианти за оптика. Препоръчаха ми Лийпърс като здрави и подходящи за въздушни пушки, но нямам представа какъв модел е подходящ за пушката.
Здравей, моя съвет е да я простреляш посредством хартиена мишена на 10 метра. Прострелката я направи със някакъв вид упора на пушката (предполагам че нямаш двунога все още). Хубаво е преди да направиш корекция да си изстрелял поне 2 изстрела, за да си сигурен че попадат на едно и също място( в група) . Ако не попадат на едно и също място, възможно е да не си е харесала чашките с които я стреляш или пък проблема да е в теб. След като постигнеш абсолютна нула на 10 м можеш да започнеш да си научаваш пропадането на проектилите на 20, 30 метра дори до 50. Гамото е уникална пушка! Успех!
 

Amfo

Редовен Потребител
Благодаря за съветите!
В магазина ми препоръчаха чашки H&N baracuda 1.37g
Имам такава пушка . Стрелял съм почти всички чашки на пазара . Най-много хареса HN hunter extreme . Оптика лийпърс 4х32 . Пушката е хубава , но ръката се уморява от зареждането ако стреляш доста . Не гарантирам за чашките, моята е купих още когато излезе . Сега нямам на идея какви цеви ползват . До 50 метра е без грешка . С корекция на пропадането можеш да стреляш и на 70-80 метра и да е достатъчно силна .
 

random shooter

Новодошъл
Да, заради трудното зареждане се колебаех доста дали да я взема, особено като за първа пушка, но в крайна сметка исках нещо по-силничко. По празниците мисля да прострелям повече и ще видя как ще са ръцете.
 
Нагоре