ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Gadnqra

Редовен Потребител
Има ли колеги, които го ползват? Ще се справи ли с 12 литрови бутилки?
 

emci74

Редовен Потребител
Хила не е от бързите. 6 литрова бутилка от 220 до 310 бара половин час (горе,долу).Днес ходих за риба ,да прелъжа някой костур на джиг ,страшен вятър (умрях от студ)прибрах се .Пострелях и допълвах бутилки с Хила. В началото докато е студен (5 градуса показа дисплея) двадесет и някой бар ги качи без почивки.После спира на 65 гр.като загрее вентилатора, духа докато падне температурата на 60 гр.(минута и малко)и пак тръгва (и тук минута и нещо).Качва за това време (минута и нещо)по около 4,5 бара.На 12 литровата около 2 бара между почивките.Това става напълно автоматично ,при нисък шум ,без драми,ремонти и така нататък. Сеператора е напълно достатъчен.Имах филтър Тухинг (голям),за 17 часа работа никаква влага.Изхвърлих го.Пълнил съм и пушки директно ,става.Еми ако има нещо питай.
 

harry_cool

Потребител
Колеги, от къде мога да намеря инфо, как се разглобява и сервизира 4 степенната помпа на FX?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Колеги, от къде мога да намеря инфо, как се разглобява и сервизира 4 степенната помпа на FX?
https://targettalk.org/viewtopic.php?t=62631 Виж третия пост -на края му има две диаграми,втората е ценната.4-степенна не съм сервизирал,но като помня борбата с 3-степенната...Мн.сериозни фиксатори за резби,яко нагряване и здрав бой.После при сглобяването-целият,не евтин комплект пръстени само заради един-този на високото налягане . Накрая пак е задължително да се ползват подходящи фиксатори по резбите.Накрая получаваш работеща помпа,но при мен и двата пъти изкара г/д 2пъти по-малко цикли от оригиналната сглобка т.е. 4-500(180сс 100-200бара)
 

toni_tv

Потребител
Колеги ще се радвам, някой разбиращ от резбите на китайските компресори да сподели знае ли каква точно е резбата за завиване на тръбата между първата и втората степен. Видях хубавия пост на колегата SEPULTURA за направата на серпентина и закупих частите хидравлични гайки М12х1.5 за ф6 и хидравличен врязващ пръстен ф6. Направих и серпентината от 2 метра тръба ф2х1мм. Но се оказва, че явно има разлика в резбата на гайките и резбата на компресора. Новите гайки не се завиват, правят само около 1 оборот отначало и толкова, а не смея да натягам, че ще прецакам резбата и после няма да мога да ползвам и оригиналните части. При тези от вас с такива правени серпентини как е? Другия вариант е да срежа оригиналната тръбичка по средата за да извадя оригиналните гайки и да ги ползвам с новите врязващи пръстени, но не ми се разваля.
 

Attachments

  • Screenshot_20240116-171048.png
    Screenshot_20240116-171048.png
    589.7 KB · Прегледи: 25
  • Screenshot_20240116-171218.png
    Screenshot_20240116-171218.png
    678.5 KB · Прегледи: 25
  • Screenshot_20240116-193659.png
    Screenshot_20240116-193659.png
    589.7 KB · Прегледи: 25
  • Screenshot_20240116-193233.png
    Screenshot_20240116-193233.png
    445.4 KB · Прегледи: 25
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
По спомен бяха 12х1,25 . Навремето цял Бургас обърнах и такива не намерих. Накрая отрязах тръбичкта и ползвах оригиналните гайки.
 

apapazov

Редовен Потребител
По спомен бяха 12х1,25 . Навремето цял Бургас обърнах и такива не намерих. Накрая отрязах тръбичкта и ползвах оригиналните гайки.
Аналогично и при мен в Пловдив. Купих гайки 12х1.5-греда естествено. Използвах като колегата гайиките от оригиналната тръба нежду първа и втора степен.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Има етусиасти дето и с 12х1,5 успяват.
 

toni_tv

Потребител
Благодаря Ви за бързите отговори. Да сте живи и здрави. Явно и аз ще трябва да се разделя с оригиналната тръбичка :)
 

toni_tv

Потребител
Но преди да режа тръбата, мисля да питам при стругар дали може да направи такива
 

Mutata

Потребител
Благодаря Ви за бързите отговори. Да сте живи и здрави. Явно и аз ще трябва да се разделя с оригиналната тръбичка :)
Не е задължително да се реже тръбичката. Врязващите пръстени могат да се избият от оригиналната тръбичка и да и използвате гайките. Малко тегаво е, но не е невъзможно. Трябва ви само един чук, менгеме и избивач. Избивача трябва да е освободен с минимум една десета (0,10мм) под 6мм. Ако е точно 6мм, пръстена ще се набие в него при избиването.
 

Niki

Редовен Потребител
Е,тоя убавец ми дойде.Пуснах го да напомпи RP то,от 170 до 250 бара за 3_4 Мин.Цилиндър на Артемис Р15 от 140 до 250 около 9-10мин.Много тих,чува се по силно вентилатора отколкото компресора.Лек,компактен,пък и красив.Не тича из стаята,не трещи,работи тихо и хармонично.Няма лигени,вода,лед и масло и маркучи.
 
Нагоре