ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

dberov

Редовен Потребител
Абсолютно че и 45 кила тежи, сега намерих в описание в Амазон, понеже в алито не са писали.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Този компресор е направен за пълнене на водолазни бутилки, като въздуха трябва да е годен за дишане. 1700 лв е доста, не си заслужава за този компресор.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Заговорихте за въздуха за дишане. Качеството на въздуха няма нищо общо с компресора,а с филтриращата система през която минава. Да споделя при нас как е устроена тя. Първо въздуха минава през два последователно свързани сепаратора с автоматично дрениране. После минава през тампони от кече. Не от памук, а от кече. След това минава през патрон с активен въглен и най-накрая минава през молекулярно сито. Вода в течна фаза (конденз) в изходящия въздух няма,но влажността на въздуха трябва да е между 50 и 55%. Та не е просто да напълниш бутилката с някакъв въдух и да дишаш!
 

dberov

Редовен Потребител

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
То coltri-то е проблем с парата не с друго.Имат си и дилър в България.
Ако се замислиш струва колкото една хубава пушка,а въздуха е основно нещо в нашето хоби.
Официално на сайта им нямат представител за България,най близко има в Белград и Истанбул,питал съм ги.
Иначе могат да изпратят директно
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
И с водно охлаждане на серпентината.
View attachment 107886
Потопи я в някакъв съд с циркулираща вода - бутилка от минерална вода,например с влизащ маркуч от горе и излизащ отдолу. Така според мен ще има някакъв смисъл от "водно охлаждане" на серпентината.
 

roskokn

Потребител
Официално на сайта им нямат представител за България
Е аз за това му викам дилър демек продавач,имат ги на сайта си с цени,но незнам налични ли са а и асортимента е ограничен.Аз лично обмислях покупка от Италия именно от тези които са на твоят линк.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Потопи я в някакъв съд с циркулираща вода - бутилка от минерална вода,например с влизащ маркуч от горе и излизащ отдолу. Така според мен ще има някакъв смисъл от "водно охлаждане" на серпентината.
Това беше първия вариянт който пробвах.
1 Грозно е.
2 От вибрациите на серпентината стават много пръски и всичко около компресора е мокро.
3 Много е грозно.
В този вариянт топлообмена е много добър. В горния си край,тръбичката за въздуха е студена.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Е аз за това му викам дилър демек продавач,имат ги на сайта си с цени,но незнам налични ли са а и асортимента е ограничен.Аз лично обмислях покупка от Италия именно от тези които са на твоят линк.
Мисля че това им е официалния сайт на фирмата,поне така излиза в нета.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Това беше първия вариянт който пробвах.
1 Грозно е.
2 От вибрациите на серпентината стават много пръски и всичко около компресора е мокро.
3 Много е грозно.
В този вариянт топлообмена е много добър. В горния си край,тръбичката за въздуха е студена.
За грозотата съм съгласен. Така си е :D Също и фунциалността е спортна. Между другото горните навивки на серпентината и без водно са си студени,при помпена на пушка за 2-3 мин
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
При мен горните навивки се затоплят. Не много но не са студени.
Нямах бутилка в работилницата,а ме мързеше да ходя да взема и пробвах само със затапен маркуч. Компресора го бях загрял до към 50 градуса. В стария вариянт вдигаше 300 бара за около 4 секунди,сега за около 3 секунди. Та на първо четене с около 20 - 25 % се съкрати времето.
 

shaman

Редовен Потребител
Ники, единия от компресорите ми е като горния: TXED012

Работи бързо и добре, естествено при мен се прецака контролния блок, но в момента си го ползвам без него. Само трябва да го дебнеш и да го спираш ръчно.

Втория въобще не го гледай - първо, че е много скъп, второ предполагам не си видял, че идва от Китай и каква е цената на доставката :)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги, не намирам никъде програмата за разход на въздух. Ако някой я има е добре да се закачи при калкулаторите. Конкретно се интересувам, колко зареждания могат да се направят с 6 литрова бутилка, пълна на 300 бара, на Хатсан Херкулес от 200 до 260 бара. Херкулесът е с 2 резервоара по 500 сс.
 
Нагоре