ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

dberov

Редовен Потребител
А то ШЕЛЛ пък много хубаво, пред очите ми са наливали в бидоните и са слагали стикерите. Е затова цената му е такава. 270лв за 18 литра идва по 15лв литъра или 7.50лв половонка. Значи на XADO 500мл - 45лв а това 500мл 7.50лв. Чесно, това да ми го подаряват няма да го взема.

ХУБАВО И ЕВТИНО аз не знам какво е това.
Ей тия ги споменавах. Явно са ги пипнали. Пълнят от бидоните едно и също масло, само етикетите различни.
06.03.2019.jpg
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Колеги може ли линк, към сайт за опръстени. Трябват ми,за хасанската помпа.
3.5х1.6 - 5.2х1.6 - 5.5х2.3 мм. Това са размерите който измерих.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги може ли линк, към сайт за опръстени. Трябват ми,за хасанската помпа.
3.5х1.6 - 5.2х1.6 - 5.5х2.3 мм. Това са размерите който измерих.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
В Хубата не мога да намеря каталога с о-пръстени. Преди години като пазарувах от там имаше каталог от най-малките до най-големите о-пръстени.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Какъв му е проблема?
Не го бях смазвал като хората, счупи се буталото, поръчахме и сложихме ново с един приятел, но след това започна да пълни само докъм 150 бара и не повече. Смених клапанчетата или както там се казват (check valve, едни малки кафяви конусчета в пружинки), почистих им легълцата и оттогава хептен не тръгва да пълни. Нямам представа какво става. Също и лагерът му се раздрънка още при счупването на буталото. Купил съм нов, но не съм го сменял още, то май няма как проблемът да е от там. В общи линии дотук се простират знанията ми и идеите какво да направя.
 

hunter_78

Редовен Потребител
Не знам колко е разхлопан лагера,ако е доста може буталото да не извършва пълен ход и да е от това..
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Не знам колко е разхлопан лагера,ако е доста може буталото да не извършва пълен ход и да е от това..
Ами добре, ще го сменя, то и без това трябва да го направя, пък дано се окаже проблемът там. Малко не ми се щеше повече аз да пипам, понеже съм пълен лаик...

Ъпдейт: Смених го, същата работа, само дето сега не трака, но и пак не пълни.
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
70139909-1B3D-4985-AAD8-DD6C1E55E9F8.jpeg
Днес случайно видях, че двуцилиндровия им компресор си има същата заводска серпентина:D Просто китайците пестят материал за евтиния им компресор, така че не сме сбъркали.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
BGN 1,104.28 23%OFF | TUXING TXEDM042 300Bar 4500Psi PCP Air Compressor High Pressure Pump Two Stage Filtration 6.8L Diving Tank Filling Cylinder
Това не е същия компресор от горната снимка. Тук липсва серпентината и филтъра при входа на въздушния поток а също няма и съд за водата/антифриза и радиатор. Командното табло горе също е различно.
Мисля че е този. https://www.aliexpress.com/item/1005002823758606.html?spm=a2g0o.productlist.main.63.1861281762o4Wo&algo_pvid=ace00ffc-0e74-457f-99f0-caf60e28fdff&algo_exp_id=ace00ffc-0e74-457f-99f0-caf60e28fdff-31&pdp_npi=3@dis!BGN!2120.95!1717.97!!!!!@211bf55216838628394044700d080d!12000026336951475!sea!BG!112099209&curPageLogUid=fVFr3Cvo9BtY

Добре направен, 2 глави, съд за охлаждаща течност, радиатор с 3 вентилатора, филтър с молекулярно сито при входа и двоен филтър при изхода с предпазен клапан, но автоматичното изключване е пак с тоя манометър а и термометъра просто показва температурата и няма автоматично паузиране за охлаждане и възобновяване на помпенето до достигане на зададените барове.
2023-05-12_073035.png

...и това за 1700лв ако не го спрат на митница. Удебелих последното понеже аз имах вече тоя проблем, водих дело срещу TUXING понеже в описанието пишеше че ще бъде изпратено от Чехия с UPS а го пуснаха от Китай със сингапурски пощи и познай дали не го обмитих. Та 3 пъти затваряха делото в полза на TUXING и така си завърши в тяхна полза. Тогава им теглих една майна на български ама мъжката ги напусувах, написах им негативен коментар с приложени снимки и незнайно защо, коментара ми не беше публикуван. Та имайте едно на ум. КИТАЙСКА РАБОТА!
 
Последна промяна:

roskokn

Потребител
Прав си,точно този имах предвид,но сутрин рано малко недоглеждам.Това оборудване на компресора предполага ,че някои би го взел за по сериозна професионална употреба.Аз лично за такава употреба бих умножиш цената на този по2.5 и бих заложил на истински професионален компресор.
 

dberov

Редовен Потребител
Прав си,точно този имах предвид,но сутрин рано малко недоглеждам.Това оборудване на компресора предполага ,че някои би го взел за по сериозна професионална употреба.Аз лично за такава употреба бих умножиш цената на този по2.5 и бих заложил на истински професионален компресор.
А бе ако седнеш да купуваш, как ще се ококориш... :lol:
Ами ужким пише че е за пълнене на водолазни бутилки, сиреч въздух за дишане, но ако съм водолаз не бих си купил китаец никога.
Иначе за феновете на бързото пълнене, само отбелязвам че 8 литрова бутилка я допълва от 200 бара за 50 минути. Май колкото е по хубав един компресор толкова повече внимание обръщат на охлаждане и сигурност от колкото на бързината при пълнене.

 
Последна промяна:

roskokn

Потребител
Няма нищо за кокорене просто 4.5-5хил.лв. ми е неоправдан разход за единствено и само лична употреба.Иначе.....https://coltri.com/en/breathing-air-compressors/portables-line/?_gl=1*10cnkf0*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQjwpPKiBhDvARIsACn-gzCKllctoK257fFmPuprWkMullGqVYv9zqx7_wz1F9bpUHUBaw782UYaAgYFEALw_wcB
 
Нагоре