ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

jookker

Потребител
Кислорода го ползвам за оксижен.А аз пушка нямам,просто сортирам мнения ако реша нещо да си правя да знам кой е правилния път.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Може би наистина първи пост в темата трябва да е
"НИКОГА НЕ СЕ ОПИТВАЙТЕ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ КИСЛОРОД ЗА СТРЕЛБА - ТОВА МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО СЕРИОЗНИ ТРАВМИ ИЛИ СМЪРТ ЗА ВАС И ДРУГИТЕ ОКОЛО ВАС"
 

Attachments

  • oxygen00023bf.jpg
    oxygen00023bf.jpg
    150.3 KB · Прегледи: 153

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Абе вместо да търся топлата вода да попитам тук.Помпата нещо ми прави номера,помпам до към 40 бара и после като дърпан нагоре и трябва да поеме въздух прави вакум и не се получава.От къде идва този проблем?А другия проблем е:като напомпам връща въздух от пушката в помпата и ако я оставя без да помпам я разпъва.Второто мисля,че трябва да е от клапана с пружинката,но другия проблем не знам от къде е.Ако някой се е сблъсквал с нещо такова да сподели ще съм благодарен.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Уплътнението на клапанчето долу преди маркуча. Веднъж даже от конденза ми се беше случвало пружинката да се разпадне от ръждата.
 

dwado

Потребител
от известно време ТехноГазКооп / бившия / в гр.София на Сточна гара не заверяват бутилки - имат проблем с лиценза
обаждах се в Месер на Гара Искър, те заверяват но отнемало около седмица - оставяш бутилката и чакаш
моля дайте идея къде другаде може да се завери бутилка в София ?
 

st_beer

Редовен Потребител
dwado написа:
...........обаждах се в Месер на Гара Искър, те заверяват но отнемало около седмица - оставяш бутилката и чакаш.........
Навсякъде се налага да чакаш при даване на бутилката за тест. Поне аз където съм правил навсякъде съм чакал 5-7 работни дни. Теста не става бързо понеже на всяка бутилка се сваля крана, пълни се с вода,надува се постепенно на няколко пъти в различни налягания и ако всичко е наред отива в сушилня (ако имат такава) Ако нямат сушилня се разчита на майката природа да ги напече и изсуши . Проблема с чакането идва от там че нямат само една бутилка за тестване. Една седмица минава много бързо не му мисли оставяй я и няма да усетиш как е минала.
 

dwado

Потребител
преди години в Месер - като бяха още в Горубляне ми направиха пробата пред мен веднага, ама явно е било случка ...
благодаря на всички
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
dwado, дай координати на тая фирма, защото и други които се нуждаят от водна проба да могат да се възползуват.
В София не са много местата, където се занимават с водни проби и информацията ще е ценна.
 
A

Anonymous

Гост
doctora написа:
моля за малко помощ ???,проблема ми е помпата - Benjamin-,явно от презорване съм я укончил нещо ;),първо отвреме навреме много трудно се изтегляше нягоре,сега въобще не ще,имам чувството,че и нагоре и надулу като я лашкам-помпи въздух,а в цилиндъра не влиза нищо,не в него проблема(цилиндъра),разглобих я,почистих всичко,смених малкото О пръстенче на тънкия прът :D,беше скъсано,но пак не ще,има едни като слюдени шайбички ....едната се е пооръфала-махнах я - пак не ще,не ще и не ще ;),нагоре дърпам сякаш че вадя корен от земята ;)...ръцете ми стигнаха до коленете от теглене :D...та ако някой може да даде съвет къде да бърникам и какво да сменя ще съм благодарен :cheers:

Колеги, моля помогнете - имам същия проблем с помпа ЕърФорс.Предприех същите стъпки, смених пръстенчето на третата степен въпреки че беше ок. Както е описал колегата - като дърпам нагоре все едно, че вадя корен. Разглобих помпата 100 пъти, обаче при мене такова конусче като че ли липсва или аз не мога да го извадя.

Мерси предварително!!
 

lynx

Редовен Потребител
Шубокса е доста старо изобретение, лошото е че трябва да му подаваш въздух от друг компресор и става дълга и широка :-\
 

DANNY

Редовен Потребител
Термо фолиото отдавна е известно но това не е перманентен вариант.
Някои хора обаче правят добър бизнес с него ;)
 

Attachments

  • jk5c641g.jpg
    jk5c641g.jpg
    32.4 KB · Прегледи: 174

bass_kick

Потребител
Колеги от каде мога да си купя Китайска 300 барова бутилка - нова.

Благодаря предварително.
 
Нагоре