ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Mutata

Потребител
Тая китайска железария хич не я щади
Пълни ли с нея нещо ?
Напълни ли я? Ако да значи е добре само гледай да не мине 70 градуса препоръки на производителя не знам какво става ако прегрее едва ли нещо хубаво
моя лично не иска да минава 65
Първия път моя загря всичко дори картера сега е добре
Провери си потока на водата може да не е нещо на мястото
Ами не, не съм пълнил нищо, както казах исках да го пусна в разтоварен режим за 10-15 минути за да го разработя. Колеги от форума са ми казвали , че не е ОК да минава 50-55 градуса, затова го спрях на 50. Циркулацията на водата е добра, макар и да има на къде да се оптимизира. Притеснява ме това че серпантината прегря доволно при разтоварен режим, а някои колеги помпят на 300 бара и пипат спокойно горната и част с ръка.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
А главата разглоби ли да видиш какво се случва там? Разглобявай го напълно и почисти всичко.Назсд в темата съм постнал снимки как.
Също виж уплътненията на връзките,там където е завинтен маркуча на главата има една бяла пластмаса вътре за уплътнения,при мн натягне на маркуча се затваря отвора и прави съпротивление. Такива пласмаси има и на филтъра.
Не е нормално да загрява така на празен ход за толкова кратко време,моя не прави така. .Това загряване преди или след слагането на серпентината стана? Провери и мея да ме е запушено нещо там,примерно да се е амачкала тръбата някакси в крайщата при завиване.

Изкажете се по-конкретно колега :) Аз го разглобих целия преди да го пусна, именно за да го почистя от "пробното пускане" на Китайците. Почистих абсолютно всичко, стружките и остатъците от съмнително масло в картера, мизериите и котлените камънаци около всичките му клапани, както и мизериите около сегментите на втора степен. Налях му компресорно масло на Хадо исо 100.
Исках да го пусна да порабори 10-15 минути без товар за да се напаснат чаркалъците, ама като видях каква температура вдигна за половин минута, бях принуден да го спра.
 

Mutata

Потребител
А главата разглоби ли да видиш какво се случва там? Разглобявай го напълно и почисти всичко.Назсд в темата съм постнал снимки как.
Също виж уплътненията на връзките,там където е завинтен маркуча на главата има една бяла пластмаса вътре за уплътнения,при мн натягне на маркуча се затваря отвора и прави съпротивление. Такива пласмаси има и на филтъра.
Не е нормално да загрява така на празен ход за толкова кратко време,моя не прави така. .Това загряване преди или след слагането на серпентината стана? Провери и мея да ме е запушено нещо там,примерно да се е амачкала тръбата някакси в крайщата при завиване.
Всичко съм разглобил и почистил колега. Полиамидните аксиални уплътнители и тях съм ги гледал, знам за проблема със затварянето на отвора след презатягане.
Загряването става главно в първата степен и в серпантината. Днес го пуснах с извадена тръба на серпантината при изхода на първа степен, Темпа на заграване и достигнатите температури бяха почти същите. За всеки случай си пазя оригиналната тръбичка и лещите, после може да пробвам да го пусна с тях ама не вярвам да е нещо различно.
Без серпантината не съм го пускал, не знам как е работил в оригиналния си вид. Както казах горе, по късно ще му сложа оригиналната тръбичка да пробвам и с нея как ще е.
 

Mutata

Потребител
Преди малко го пуснах отново с махната серпантина. От изхода на първа степен духа горещ въздух. За една минута направи 51 градуса, преди стартиране показваше 30 градуса. С поставена серпантина за една минута прави 60 градуса
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
А ти как го охлаждаш тоя компресор? Какъв е обема на водата която въртиш? Каква е температурата на водата при пускане на компресора? Каква е околната температура. Струва ми се,че тук е заровено кучето.
 

Mutata

Потребител
А ти как го охлаждаш тоя компресор? Какъв е обема на водата която въртиш? Каква е температурата на водата при пускане на компресора? Каква е околната температура. Струва ми се,че тук е заровено кучето.
Колега, водата е студена, а и нейната идея е да охлажда главно втората степен. При мен загряването е в първа степен и в серпантината. ребрата на цилиндъра са видимо по-топли от долната част на главата където е поставен сензора на термометъра. Дори с откачена серпантина, духа доста горещ въздух от изхода на първа степен, и пак загрява бързо. Водата и главата на втора степен са студени. Температурата на въздуха е около 27-28 градуса.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Явно си помислил, че задавайки тия въпроси, просто си чеша езика! Успех с търсенето и решаване на проблема.
 

Mutata

Потребител
От видяното до тук започвам да си мисля че проблема идва от прекалено голяма компресия в буталото на първа степен.
Маслото.... все повече започвам за него да си мисля. При свалена серпантина духа много сериозно през нипела на изхода на първа спепен. Температурата на въздушната струя е наистина висока, леко неприятно е като си държа ръката на по малко от 10 см. от нипела. Няма никакво надуване и загряване в картера. След около 15 минути работа (15-тина пускания за по една минута) челото на буталото и щока на втората степен са абсолютно сухи! За сравнение, когато го разглобих за сефте, след пробните пускания в Китай челото на буталото и щока бяха доста омазнени с някакво тънко масло.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Може да е събран с друг размер(по-стегнати) сегменти. Достатъчно един да е с по-голям размер, за да повиши триенето.
Може и да е масло-обиращия, ако има такъв.
Намажи с малко масълце цилиндъра от горния край на буталото и го пробвай на ръка как ще върви.
 

Mutata

Потребител
Така, въпроса е приключен. Въпреки че загрява прекомерно бързо, реших все пак да го пробвам и как помпи. За целта след неговия филтър сложих и един от черните филтри от Армс бг. Сложих го празен, без силикагел, просто колкото да го ползвам като обем за пълнене. За около 20 секунди стигна с равномерно темпо до 150 бара и там спря и повече не помръдна! Просто лош късмет, попаднал съм на абсолютно дефектен компресор! Та както казах темата е приключена, компресора отива на боклука.
 

Валката

Потребител
Така, въпроса е приключен. Въпреки че загрява прекомерно бързо, реших все пак да го пробвам и как помпи. За целта след неговия филтър сложих и един от черните филтри от Армс бг. Сложих го празен, без силикагел, просто колкото да го ползвам като обем за пълнене. За около 20 секунди стигна с равномерно темпо до 150 бара и там спря и повече не помръдна! Просто лош късмет, попаднал съм на абсолютно дефектен компресор! Та както казах темата е приключена, компресора отива на боклука.
Съжалявам да го чуя
 

dberov

Редовен Потребител
Не зная на какви пари ги купувате тия компресори. YONG HENG започнах да ги вкарвам преди 2 години и 6 месеца и нито един дефектирал до сега, та се чудя защо не се купува бюджетна марка компресор който се е доказал като надежден.
 

Mutata

Потребител
Не зная на какви пари ги купувате тия компресори. YONG HENG започнах да ги вкарвам преди 2 години и 6 месеца и нито един дефектирал до сега, та се чудя защо не се купува бюджетна марка компресор който се е доказал като надежден.
Цените на тия туксинги не са тайна за никой. Около 450 ми излезе с доставката от Сопот до Пловдив. Колегата който ги продава е с отличен рейтинг в ОЛХ, твърдеше че е продал стотици и няма нито една рекламация. Е, или той лъже, или аз съм издърпал късата клечка да бъда първия с дефектен компресор, при това с множество дефекти.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Така, въпроса е приключен. Въпреки че загрява прекомерно бързо, реших все пак да го пробвам и как помпи. За целта след неговия филтър сложих и един от черните филтри от Армс бг. Сложих го празен, без силикагел, просто колкото да го ползвам като обем за пълнене. За около 20 секунди стигна с равномерно темпо до 150 бара и там спря и повече не помръдна! Просто лош късмет, попаднал съм на абсолютно дефектен компресор! Та както казах темата е приключена, компресора отива на боклука.
Гледай пак,от някъде издиша щом спира на 150 бара. Смени му гарнитурите,сегментите на буталото,смажи буталото със силиконова смазка.Нещо пропускаш.Също с пяна от веро може да тестваш връзките и гарнитурата под черния радиатор дали не издишат. Проверяваш с пяната едно по едно,дори и там където е завинтен манометъра,то малко му трябва да издиша от някъде и няма да прави налягане. Аз съм от Пазарджик,ако не се справиш може да дойдеш до нас да го погледна,когато имам време. Разглоби всичко на ново и качи снимки да видим как са нещата
 
Последна промяна:

MALIN

Потребител
Колегаа мутата
Имах абсолютно същия проблем
Не се мъчи и не се чуди
<span class="corrected">Купуваш</span> ново бутало със сгменти и биела(така вървят комплект) и си отново в джаза
Вярвай ми

И всичко си идва на мястото
И компресия и налягане и ВСИЧКО
 
Последна промяна от модератор:

SEPULTURA

Редовен Потребител
Колегаа мутата
Имах абсолютно същия проблем
Не се мъчи и не се чуди
Копуваш ново бутало със сгменти и биела(така вървят комплект) и си отново в джаза
Вярвай ми
Не е гаранциа,че е от това. Примерно моя по едно време ту помпеше,ту спираше да помпи и почвааше,когато сам си реши. Проблема изчезна след като почистих една кръгла пластина намираща се над буталото играеща ролята на клапан. Има я на снимките в постовете назад. От тогава до сега помпи без никакъв проблем.339606935_908059997114131_9010826985395587418_n.jpg
 
Последна промяна:

Mutata

Потребител
Аз също мисля, че проблемът е в клапан на някоя от степените.
Това че не помпи както трябва не ме притеснява бат Ники, тия неща се оправят. Заради другия проблем вдигам ръце от тоя компресор. Бързото загряване в първа степен повече ме притеснява и не виждам как може да се оправи.
 

dberov

Редовен Потребител
Колегата който ги продава е с отличен рейтинг в ОЛХ, твърдеше че е продал стотици и няма нито една рекламация.
Стотици ли, я се замисли малко, тоя да не е мониполист в България. Аз заради един такъв отворих обява да внасям на доставни цени и за 3 години да съм вкарал 30 а тоя цъфна от скоро и продал стотици. Нищо чудно ако излезе същия, понеже му проверих телефонния номер с който продаваше тук и такъв вече не съществува. Ако и ти не му поставиш негатив, ей така ще си я кара с отличен рейтинг щото българина пуска една тънка майна и пие студена вода. Компресорите трябва да са с гаранция! Тия които аз вкарвах имат 2 години гаранция и ако дефектират се пращат в Германия от където и пристигаха...да чукам на дърво, не ми се наложи да правя това. Обявата е вече в коша но слагам тук линк към нея и ако някой се чуди коя марка да купи, да не пита и разпитва а да почете малко там. https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Поръчки-за-компресори-300bar-на-доставни-цени.11634/
 
Последна промяна:
Нагоре