Оръжейни магазини Росбул Арм

Rosbul Arm

Потребител
Здравейте.
Само този уикенд от 20 до 22 август всички продукти на DELTA OPTICAL & PARD ще могат да се поръчат онлайн с -15 % намаление. Вижте намалените оптични и термални уреди като чукнете върху този линк: > http://bit.ly/2tVx1Ty <

insta-PARD-1080x1080.jpg
 

Rosbul Arm

Потребител
I'm Back. :)
1f3af.png
Отново налични
❗
Помеднени чашки за въздушни пушки от Norica Airguns. Повече информация тук: > http://bit.ly/2Q8keHr <

copperplatted-pellets.jpg
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Да зарибяват хора, които не са добре информирани, че тези боклуци, могат да съсипят цевите, дори на скъпи пушки. Маркетингов трик, за уж голяма пробивност.
 

hunter_78

Редовен Потребител
Навремето съм взимал от тия издължените дето приличат на мостър....голямо зле.Няма две еднакви,полите елипсовидни и пълни със оловни стружки.Ако ги изровя ще пусна снимки на тези недуразумения,за точност няма смисъл и да говорим.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Защо бе Ники, медта не е ли по-мека от стоманата?
Винаги си в опозиция - което не е лошо. Да ти кажа честно и аз,не виждам как точно ще навреди тоя мек- метал на цевта. Предполагам ,че Ники има някакви наблюдения по тоя въпрос. То зависи каква е цевта и тн. С калашника в 5,5 ММ. съм стрелял с медни куршуми - нищо и няма на цевта.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,у нас нишата на въздушното оръжие е подценена,сериозните вносители и търговци(каквито са РосБул)механично и без реално сондиране попълват арсонтимента си,такъв е случая и с помеднените чашки,внасяш Норика,внасяш и голяма част от продуктите на бранда...на книга всичко е ок...+20 ПАЛЪР...купувайки Хасан 125 естествения избор е точно това,нали!!?Не знам дали помеднените чашки ще скапят цевта на ВО,но със сигурност Хасана ще се саморазруши много преди "медните" да го направят,така че дерзайте,за Хасана ги вземам :)
П.с
адмирации,че внасяте Effecto,но синхронизирайте цените с други магазини е ЕС,доставката от вън е лесна и сравнително евтина ;-)
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,у нас нишата на въздушното оръжие е подценена,сериозните вносители и търговци(каквито са РосБул)механично и без реално сондиране попълват арсонтимента си,такъв е случая и с помеднените чашки,внасяш Норика,внасяш и голяма част от продуктите на бранда...на книга всичко е ок...+20 ПАЛЪР...купувайки Хасан 125 естествения избор е точно това,нали!!?Не знам дали помеднените чашки ще скапят цевта на ВО,но със сигурност Хасана ще се саморазруши много преди "медните" да го направят,така че дерзайте,за Хасана ги вземам :)
П.с
адмирации,че внасяте Effecto,но синхронизирайте цените с други магазини е ЕС,доставката от вън е лесна и сравнително евтина ;-)
Имах среща със собственик на един от големите магазини преди време. Направих му списъци по негово желание с това което използваме за ФТ и не само с цени на навън, от-до. С цел да не купуваме от вън и да сме в полза на родния бизнес.... Все едно говорих със стената, започна да ми обяснява колко малък сегмент е ВО и не сме таргет и как чуждите онлайн магазини не са им конкуренция...... С Росбул съм имал контакти преди, и са коректни, но предполагам и там сме малък таргет.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Защо бе Ники, медта не е ли по-мека от стоманата?
Медта е много по-мека от стоманата, но ако стоманата е термо-обработена по определен начин и има определени качества, само тогава се представя добре при триене и износването е пренебрежимо малко. Иначе, казано, цевите за ВО не са с такова качество и термо-обработка и повечето реално са си едно меко, локумено желязо. Ако си мислиш, че цевите за ВО са, като огнестрелните - едните се гънат лесно с ръце, а другите не. Затова и цените им са различни. Това означава, че каналите и нарезите са също по-податливи на разрушаване от по-твърди повърхности. Естествено, на никоя цев, няма да и стане нищо от 1 кутийка помеднени чашки. Но износването е много по-голямо и след 10 - 12 кутийки ми докараха унищожена и загладена отвътре цев. Беше стреляно с помеднени Баракуди - 5,5 мм. Такава цев, спокойно прави, с проектили от олово 30 - 40 000 изстрела, преди да покаже по-сериозно износване. При стрелба с помеднени проектили, това износване настъпва 10-20 пъти по-бързо.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Медта е много по-мека от стоманата, но ако стоманата е термо-обработена по определен начин. Иначе, казано, цевите за ВО не са с такова качество и термо-обработка и повечето реално са си едно меко, локумено желязо. Ако си мислиш, че цевите за ВО са, като огнестрелните - едните се гънат лесно с ръце, а другите не. Затова и цените им са различни. Това означава, че каналите и нарезите са също по-податливи на разрушаване от по-твърди повърхности. Естествено, на никоя цев, няма да и стане нищо от 1 кутийка помеднени чашки. Но износването е много по-голямо и след 10 - 12 кутийки ми докараха унищожена и загладена отвътре цев. Беше стреляно с помеднени Баракуди - 5,5 мм. Такава цев, спокойно прави, с проектили от олово 30 - 40 000 изстрела, преди да покаже по-сериозно износване. При стрелба с помеднени проектили, това износване настъпва 10-20 пъти по-бързо.
И тук следва естествения въпрос,ако тенденцията е поради екологични подбуди законодателството ще ограничи оловните проектили то какво правят производителите на цеви за ВО,дилърите на дребно би трябвало да изискват изричното потвърждаване дали са годни за такива проектили,нали(ако уважават клиентите си,чуждо е по-напред ширини...да покажа ли как се изпраща оптика от Германия и оптика от наш магазин по куриер?)!
Незнам Део,казват че пазара уреголира всичко...щом няма предлагане значи няма търсене,но...потребност се създава,нали?
Наскоро си взех монтажи,никак евтини,взех ги от тук въпреки че бяха 20% по-скъпи сравнено от вън включително с доставката,направих го напук,родолюбец съм,пък и търговеца е спонсор на ФТ ;-)
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Винаги си в опозиция - което не е лошо.
Така е - няма лошо! Лошо е когато писането изпреварва мисленето.....Пак добре че накрая си се сетил, че най-вероятно Ники има някакви наблюдения по въпроса. И аз имам такива подозрения и се надявах Ники да ги сподели.
 

Rosbul Arm

Потребител
Медта е много по-мека от стоманата, но ако стоманата е термо-обработена по определен начин и има определени качества, само тогава се представя добре при триене и износването е пренебрежимо малко. Иначе, казано, цевите за ВО не са с такова качество и термо-обработка и повечето реално са си едно меко, локумено желязо. Ако си мислиш, че цевите за ВО са, като огнестрелните - едните се гънат лесно с ръце, а другите не. Затова и цените им са различни. Това означава, че каналите и нарезите са също по-податливи на разрушаване от по-твърди повърхности. Естествено, на никоя цев, няма да и стане нищо от 1 кутийка помеднени чашки. Но износването е много по-голямо и след 10 - 12 кутийки ми докараха унищожена и загладена отвътре цев. Беше стреляно с помеднени Баракуди - 5,5 мм. Такава цев, спокойно прави, с проектили от олово 30 - 40 000 изстрела, преди да покаже по-сериозно износване. При стрелба с помеднени проектили, това износване настъпва 10-20 пъти по-бързо.

Написано по този начин, е вече нещо друго. Никога не съм се замислял върху това, защото куршумите ми за карабината са помеднени. Но сега от теб разбирам, че при ВО нещата стоят другояче. Като чета коментарите, виждам че не съм единствения, което прави твоя коментар ценен. Човек се учи докато е жив. За да сме 100% сигурни и ние като фирма вносител ти предлагам (ако си съгласен, разбира се) да съсипем една пушка на Norica на пролет с 15 кутийки помеднени, като го заснемем на видео, за да го имаме документирано?
Явно много е различно ВО спрямо бойните оръжие: глоковете при нас на стрелбището изстрелват близо 100 хиляди патрона преди напълно да ги бракуваме. И причините за бракуване никога не са били износване на цевта... Както и да е. Успешна седмица на всички.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Благодаря за реакцията. Пушката, която визирах е Хатсан-АТ 44. Като цяло всичките им цеви са по един начин обработени, така че и друг модел на Хатсан да е - става за пробата. Не ми е ясно, как ще снимаш клип с Нориката - 15 кутийки по 200 бройки = 3000 изстрела, а и не знам, кой от колегите тук ще може да е свидетел. Реално начинанието ще отнеме 8 - 10 часа, стрелба, без прекъсване. Който ще зарежда пушката 3000 пъти - дупе да му е яко. И Нориката ще се види в чудо. Ако искаш да не се мъчиш толкова - вземи един шомпол с месингова четка, търкай цевта 1 час и погледни отвътре след това. Месингът и медта са със сходна твърдост. Наистина ли сравняваш цевта на Глок, с цев на Норика? Пробвал ли си да режеш с ръчна ножовка цев от огнестрелна пушка и същата операция, с цев от въздушна пушка? Пробвай с пила, ако не ти се реже - пак ще усетиш разликата.
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
Твърдост по Бринел:
олово-5
мед-35
месинг-60
"мека стомана"(mild steel)-130
За 15г. съм попилял поне 4-5 месингови четки(Browning,soft-brass brush за .22lr),с бронзова щека на една валтерска цев.Без видими щети,без деградация в точността.Защо я ползвам?Бързо и за 15-20 движения изчиства тотално оловото от шока(където основно се трупа).
 

sts1969

Редовен Потребител
Това до колкото разбрах са помеднени чашки, тоест това помеднено олово ли е, колко е дебел слоя мед, мога ли да я смачкам между пръстите си ако и стисна полата както на обикновена оловна чашка?
 
Нагоре