ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

DeadShot

Редовен Потребител
По спомен на ринга за зума има малък болт. Пробвай да не е пренатегнат. Поне на евтините китайци съм виждал такъв.
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Днес получих подарък от големият син ,a057306_1.jpgей тая джаджа на снимката .Измерва растояния до целта ,мери ъгъла на замерване на растоянието и е показано измерване на скорост в Км/ч.Въпросът ми е, на кое мери скоростта ,вероятно на подвижен обект и то когато се движи срещу мен ?
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Колеги със Element Titan 5-25x56 FFP съм . Ползвах я събота на сбирката за втори път и ми направи впечатление, че когато съм на увеличение x5 едва едва в горния край по ръба на окуляра се вижда леко затъмняване на оптиката, когато го дам на х5.5-6 вече не се вижда. Може ли някой, който има същата оптика да види дали и при него е така или да я пращам обратно на Element.
 

lynx

Редовен Потребител
Има го и при други оптики, даже и при доста скъпи модели на фирмени оптики.
При най-малкото приближение се забелязва ефект на затъмнена луна в някоя част на окуляра, като се увеличи приближението и ефекта изчезва. Не съм се интересувал дали е дефект, много е вероятно и би трябвало да може да се отстрани лесно от специалист.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Ако врътне корекцията малко нагоре (тубуса вътре да се премести по-близо до оптичната нула), луната ще изчезне. При мен с друга оптика (~1000лв) го има същия "дефект" и съм се примирил, че минималното не е 12.5, а 15, защото няма как да е държа в оптична нула.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ебаси, взимаш оптика за почти 2к (не че са много за качествена оптика) и трябва да я правиш при “специалист”:) За хорат, които се колебаят между хеликс и титан, хеликса май си заслужава повече парите. Може би трябваше направо Теос, ама пък за такива пари няма да купя Елемент… Иначе се вижда добре, попаденията на 360м по гонг се виждаха перфектно. Според мен до 450м ще се виждат попаденията с Титана, по-далече би било зор. Харесва ми обаче, че има доста ход на тумблерите. Мога да стрелям 50-350 м само на кликове без да съм ползвал ъгъл на монтажите.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ако врътне корекцията малко нагоре (тубуса вътре да се премести по-близо до оптичната нула), луната ще изчезне. При мен с друга оптика (~1000лв) го има същия "дефект" и съм се примирил, че минималното не е 12.5, а 15, защото няма как да е държа в оптична нула.
Ахаааааааа, ами навил съм тумблера докрай, тоест искаш да кажеш, че ако върна малко кликове и не е в най-крайна позиция “луната” ще изчезне?
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Ахаааааааа, ами навил съм тумблера докрай, тоест искаш да кажеш, че ако върна малко кликове и не е в най-крайна позиция “луната” ще изчезне?
Да, в момента виждаш разстоянието м/у тубуса и основата на оптиката. При моята е много по-отчетливо, даже са си големи луни при по-големи корекции.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Едвам, едвам се забелязва, но го виждам и ме дразни. Защо е 5-25, като на х5 се вижда луна… Да я направят като хеликса 6-25. Интересното е, че ако мръдна и 1мм увеличението към х6, луната изчезва . Не съм доволен този път… Разликите с Хеликса са само след х20 увеличение и в по-големия ход на тумблерите, а цената точно х2.
 
Последна промяна:

Frozenmind95

Новодошъл
Здравейте,
Искам да попитам по запознатите за този модел оптика Konuspro- plus 6 -24x50.
Ще се слага на Комета Феникс 400 с телена пружина.
Ако имате други препоръки за отпика до 300 лв съм отворен за предложения.
 

radosten

Потребител
Здравейте,
Искам да попитам по запознатите за този модел оптика Konuspro- plus 6 -24x50.
Ще се слага на Комета Феникс 400 с телена пружина.
Ако имате други препоръки за отпика до 300 лв съм отворен за предложения.
Пич за тази пушка, взимаш евтина оптика. Тука ще се почне една дискусия, която край няма да има. Отиваш в магазина, гледаш и, ако ти хареса, купуваш. Хубаво е, понеже е прожина да си купиш с моно блок.
 

Frozenmind95

Новодошъл
Да моноблока е ясен, тази ми предложиха днес от магазина затова питам дали е подходяща, искам да е нещо сносно и да държи на
пружинна пушка.
 

radosten

Потребител
Да моноблока е ясен, тази ми предложиха днес от магазина затова питам дали е подходяща, искам да е нещо сносно и да държи на
пружинна пушка.
За тия пари да.Са тука има пичове, с оптики за хиляди, но друг е въпросът, за какво съ им
 

Frozenmind95

Новодошъл
Не говорим за хиляди то няма смисъл за Кометата, говорим за оптика до 300 лв.
А нещо друго освен това което ми предложиха днес ?
 

LogiBG

Редовен Потребител
Избери си gamo 6x40 или 3-9х40, hawke 4x32, 3-9x40, 4-12x44 или leapers. Аз имах 3-9х конус на walther lgv която беше безпроблемна сигурно новия собственик още я ползва но мой познат прецака същата на вайх 50 16 джаула. Тъсиш оптика с по-малак преден диаметър и ако е с паралакс да бъде преден. Konusa не е лош също, има си и доза късмет, наш колега му се беше прецакал hawke на вайраух например.
 

radosten

Потребител
За тия пари да.Са тука има пичове, с оптики за хиляди, но друг е въпросът, за какво съ им
Аз лично, за въздухарка, не бих дал повече, от хиляда лева ,а оптика.
Едвам, едвам се забелязва, но го виждам и ме дразни. Защо е 5-25, като на х5 се вижда луна… Да я направят като хеликса 6-25. Интересното е, че ако мръдна и 1мм увеличението към х6, луната изчезва . Не съм доволен този път… Разликите с Хеликса са само след х20 увеличение и в по-големия ход на тумблерите, а цената точно х2.
Аз съм с BARSKA и нямам такъв проблем.А оптиката ми е д


вапати по- евтина.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ако от Пушка.еу са ти я предложили вземай!Качеството на Конус малко е паднало,но те си ги внасят и уважават рекламация!
 
Нагоре