ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Васил 83

Редовен Потребител
Мисля, че моделите на PARD са що годе читави. По ревютата ги хвалят, а и цената не им е прекалено свирепа. Някой колега ако има такава или подобна може да сподели мнение.
 

mario321

Редовен Потребител
Аз съм имал такива насадка, вечер ми осветяваше окото все едно съм заварявал с електрожен без маска, като погледна през насадката за една минута и после пет минути с това око почти не виждах, но може и нещо да е проблема бил в мен нека споделят и други колеги
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Имам колега ловец с PARD и е много доволен. В момента е на 223-ка и няма ядове.
вечер ми осветяваше окото все едно съм заварявал с електрожен без маска
Това важи за всички нощни прибори.
 

Стоян77

Потребител
Здравейте. Имали значение на кое увеличение на оптиката съм ако искам да стрелям на кликове, използвайки таблицата с разстояния и посочени клокове в стрелок+?
 

barbaron

Редовен Потребител
Това важи за всички нощни прибори.
Аз имам други наблюдения с нощните уреди. Може би зависи какво точно се ползва. Не бях доволен само от една термо измислена камера, която нямаше настройка за яркост и осветеност на визцора и буквално ти издаваше позицията докато слагаш/махаш от окото. Сега ползвам ви-фито и прожектирам на всички около мен, а визьора се използва само при снимки.
 

COMMANDER_KEEN

Потребител
Koлеги, някой занимава ли се с ремонт на оптики? Кръстът на моята е леко на криво:
rotating-reticle-1024x566.png


Горе долу толкова, колкото на картинката - около 3 градуса.
Принципно веднъж нивелиран и нулиран - проблем няма, но дразни. Четох, че даже и скъпите марки имали толеранс до 3, че даже и до 5 градуса и проблемът с това, че като се въртят тумблерите, всъщност не дърпа кръста право на горе или на страни, а леко по диагонал, се проявявал при стрелба над 300м (т.е. отклонението от 3 градуса се усеща чак на такива дистанции). Тоест за нашите цели на практика не би трябвало да има значение, но все таки ми бърка в очите.
Кръстът е в обръщащата група, та се стига лесно до оптичния елемент в който е, но там вече нямам необходимият инструмент, с който да разхлабя резбата на ринга и да завъртя стъкълцето. Пишат по форумите че даже и с клечка за зъби ставало да се врътне, ама явно при моето е затегнато по-здраво...
Таа идея кой може да се занимава с такава часовникарска дейност?
 

wakafaka

Редовен Потребител
Имам въпроси.Възможно ли е да се определи разстояние точно с паралакса на оптиката? И има ли разлика дали оптиката е FFP или SFP (първа или втора фокална равнина)?

До колко метра е възможно да се определи разстоянието?
С какъв клас оптика може да се постигне?
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Имам въпроси.Възможно ли е да се определи разстояние точно с паралакса на оптиката? И има ли разлика дали оптиката е FFP или SFP (първа или втора фокална равнина)?

До колко метра е възможно да се определи разстоянието?
С какъв клас оптика може да се постигне?

Понеже прочетох че си с пушка Крал Трон, смятам че правилният вариант за теб е нормална оптика + далекомер.
Мериш с далекомера, правиш корекциите за височина и завърташ паралакс коректора да показва измерените метри.
 
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
Ами в момента използвам една Ohhunt 6-24x50 FFP ама не ми харесва и съм поръчал една Discovery 4-24x50 SFIR от късите да я пробвам.Да видим за 450 лева как ще се представи високата серия на Discovery. Ако пристигне без проблеми и всичко е ок ще ви пусна линк от кой търговец съм я поръчал.
Проблема е че не ми се занимава с далекомер.
 

Asen123456

Потребител
Понеже прочетох че си Крал Трон, смятам че правилният вариант за теб е нормална оптика + далекомер.
Мериш с далекомера, правиш корекциите за височина и завърташ паралакс коректора да показва измерените метри.
Ами в момента използвам една Ohhunt 6-24x50 FFP ама не ми харесва и съм поръчал една Discovery 4-24x50 SFIR от късите да я пробвам.Да видим за 450 лева как ще се представи високата серия на Discovery. Ако пристигне без проблеми и всичко е ок ще ви пусна линк от кой търговец съм я поръчал.
Проблема е че не ми се занимава с далекомер.
ако ти е читава оптиката,незнам какво не ти харесва в нея,аз съм ползвал подобна и бях супер доволен.Какво по различно очакваш от дискавърито?В повечето случай проблемите с точноста не са в оптиките,а в пушките
 

du6ata

Редовен Потребител
Ами в момента използвам една Ohhunt 6-24x50 FFP ама не ми харесва и съм поръчал една Discovery 4-24x50 SFIR от късите да я пробвам.Да видим за 450 лева как ще се представи високата серия на Discovery. Ако пристигне без проблеми и всичко е ок ще ви пусна линк от кой търговец съм я поръчал.
Проблема е че не ми се занимава с далекомер.
Без далекомер забрави да стреляш точно над 50 м
 

wakafaka

Редовен Потребител
Ами много ме дразни това че Ohhunt-а няма Zero reset.Тя всъщност има някаква подобна функция но вместо да направят толкова зъби на колелото колкото кликове има те са ги намалили на 1/3 от кликовете отлично няма никаква информация за скалата..Иначе скалата ми харесва.

Прочел съм за градусовите системи.Просто приемам че цифрите на деленията по оптиките означават градусите в mil(mrad) поне в оптиките в първа фокална равнина.Тоест от деление 2 до деление 4 имаме ъгъл 2mrad.И ъгъл 1mrad на 100 метра разстояние е 10см и съответно 1/10mrad на 100м е 1см.
Поправете ме ако греша.
 

Attachments

  • a0566b6d1aff880fe8b8029ba12373e0.png
    a0566b6d1aff880fe8b8029ba12373e0.png
    17.4 KB · Прегледи: 69
Последна промяна:
Нагоре