ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Sen

Редовен Потребител
Всичко това е заради липсата на компетентност
Колега, прав си принципно. Но аз много се страхувам от тази точно думичка - "компетентност". Като повечето неща в живота, подлежи на широка интерпретация. Може съвсем лесно някой властимащ да стане "компетентен" и изведнъж всичките ни пушки с по-висока мощност от тази за FT, да се окажат незаконни. Ако решат да ни искат сертификат за огнестрелно оръжие за всичко над 16 J, ще е доста неприятно, да не изпозлвам по-силни думички, и даже ми се струва, че форумът малко ще поопустее ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пускат се пак извадки от предложението за промени, както се казва "извадени от контекста".
Конкретните възможности за ВО и лъкове е предложено само като форма на ловен туризъм.
 

Sen

Редовен Потребител
Пускат се пак извадки от предложението за промени, както се казва "извадени от контекста".
Конкретните възможности за ВО и лъкове е предложено само като форма на ловен туризъм.
И така да е, всички въпроси зададени от колегите остават - калибър, мощност, разрешителен режим, трябва ли да се минават курсове и изпити за лов с този вид оръжие и т.н., и що е то ловен туризъм, и може ли бг гражданите притежатели на ВО да го практикуват. Иска си сериозна законова регламентация, да видим ще я доживеем ли.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Иска си сериозна законова регламентация, да видим ще я доживеем ли.
Дано да не, защото ако да, тогава на мнозина няма да хареса.
Искате, като решите да идете да постреляте с въздушната си пушка, да ходите в ловната дружинка за разрешение и да не можете да го направите ако не сте с друг член на дружинката или не ви издадат такова, защото кой ще е сигурен, че просто искате да постреляте по кенчета или хартиени мишени и че няма да ловувате?
Пак се влиза в дискусии, които не са предмет на този форум.
Който толкова иска разрешителен режим и курсове, то и сега си има.
Просто става ловец, взема разрешително за нарезно и подборен лов, купува си флоберка на половин цена от тази на едно ПЦП и е в джаза.
Нали не мислте, че някой просто ще регламентира, как с въздушна пушка се броди из гората и се трепе всичко що мърда.
И спрете да дъвчете темата.
 

Hidden

Редовен Потребител
Някой давал ли е скоро бинокъл за профилактика и почистване? Сдобих се с два бинокъла и търся някой да ги погледне и почисти.
 

didarai

Редовен Потребител
От къде си намирате пружини за ударниците ? Има ли специализиран магазин (в нета?) , дет да си навра в тях зурлата , кат прасе в тикви и да избирам ? o_O
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Точно ти ли не можеш да си навиеш пружина, каквато ти трябва?!
Освен ако телта ти е проблем.
 

didarai

Редовен Потребител
Абе то ако се разтичам , може и да навия. :D
Да навия , да навия , ...ама каква? :)
Я имат тел такава при нас , я па ще е мека или твърда . Пък ако има къде да ровя и да си избирам ще е по-лесно и бързо. За тва питам. Имам синя и зелена от Еваникс , но ми идват къси и твърди.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
FT SCOPES
New Discovery 10-50×60 project is underway. We hope to have these available later in the year. Hope to have some test models in soon – and will get some top shooter to test…..!!!! :)
 

Emp

Редовен Потребител
Трябва ми о-пръстен за иглата на ат-то че съм със такъв от запалка ,но идва малък и изпуща . Оригинално е 1,78х1,02 , затова си поръчах комплект уплътнения за ат44 . Комплекта струва 12 лева с доставката излиза 16.40 . Такава щедрост не съм очаквал :D http://prikachi.com/images.php?images/947/9351947B.jpg
 

sts1969

Редовен Потребител
Комплекта струва 12 лева
Това за пълен комплект ли ти го продадоха, от кой магазин се престараха така? Трябва да имаш 3 бр. за цевта, 2 за трансферпорта, 5 за бойния клапан, 4 за манометърната тапа и куйкфила...станаха 14бр. Аз преди време за моят бивш АТ-44 10 поръчвах за същите пари от Сотис, дойде ми пълен комплект + полиетиленовото легло за иглата на бойния клапан. :wall:
 

Emp

Редовен Потребител
Това за пълен комплект ли ти го продадоха, от кой магазин се престараха така? Трябва да имаш 3 бр. за цевта, 2 за трансферпорта, 5 за бойния клапан, 4 за манометърната тапа и куйкфила...станаха 14бр. Аз преди време за моят бивш АТ-44 10 поръчвах за същите пари от Сотис, дойде ми пълен комплект + полиетиленовото легло за иглата на бойния клапан. :wall:
От pushka.eu това ми изпратиха , от осемте о-пръстена има някои дето и аз не ги знам за къде са , може да паснат за някой газов котлон , но за съжаление аз не ползвам газ :wall:https://www.pushka.eu/product/Резервна-част-въздушни-пушки_резервен-комплект-уплътнения-за-Хатсан-AT-44
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Двата от ляво на дясно като гледам, са за двете страни на резервоара, (първия за БК, втория за предната тапа с манометъра), четвъртия може да я зад външната страна на БК, петият като гледам е за предният край на БК, шестия за подвижното клапанче на куйкфила, седмият има малка вероятност да е за полиамидното легло на иглата. Тоя големият тънък (3)...идея си нямам коя дупка запушва ??? :confused:
 
  • Харесвам
Reactions: Emp

Emp

Редовен Потребител
Двата от ляво на дясно като гледам, са за двете страни на резервоара, (първия за БК, втория за предната тапа с манометъра), четвъртия може да я зад външната страна на БК, петият като гледам е за предният край на БК, шестия за подвижното клапанче на куйкфила, седмият има малка вероятност да е за полиамидното легло на иглата. Тоя големият тънък (3)...идея си нямам коя дупка запушва ??? :confused:
точно са както си ги описал, тоя големия тънкия сигурно е бонус към комплекта :eek::D
 

anibis

Редовен Потребител
Така тия от Пушка еу са прекрасни,и разбират от всичко!!!
Поръчвам цев от тях за АТ44 или БТ65 казвам им трябва да е 15.5мм в диаметър,и дължина 500мм. 6.35мм.няма значение от кой модел хатсан е.
Имаше и телефонно обаждане от тяхна страна, още повече взехме да се опознаваме така да го кажа.
Казах им трябва да сложите една чашка в цевта ЖСБ 1.64гр,и с шомпол почвате да избутвате чашката. Трябва да осетите леко и мазно,да върви еднакво по-цялата дължина на цевта,само в края на цевта трябва да се усети леко запиране на чашката,но в никакъв случай трудно да се изкара чашката с побутване с шомпола.
Поръчката дойде казаха ми че са ми избрали най хубавата цев/бройка/,:bastun: външно по-цевта 6+ но аз съм си Тома неверни,и си взех жсб 25кал в 1.64гр. и шомпола,пратката имаше преглед.
Вкарвам чашката в цевта, без никакво усилие от моя страна с шомпола,чашката беше отишла в края на цевта.:mad: Тръгвам да изкарвам чашката
от цевта,еми трябваше да почукам шомпола в плочките защото шока беше невероятно стеснен,то не знам дали и шок се нарича това,чашката излезе
цялата скалпирана,главата на чашката беше наполовина.
След това цевта пътуваше за моя сметка към прекрасния им магазин.:goodbye:
 

Emp

Редовен Потребител
Така тия от Пушка еу са прекрасни,и разбират от всичко!!!
Поръчвам цев от тях за АТ44 или БТ65 казвам им трябва да е 15.5мм в диаметър,и дължина 500мм. 6.35мм.няма значение от кой модел хатсан е.
Имаше и телефонно обаждане от тяхна страна, още повече взехме да се опознаваме така да го кажа.
Казах им трябва да сложите една чашка в цевта ЖСБ 1.64гр,и с шомпол почвате да избутвате чашката. Трябва да осетите леко и мазно,да върви еднакво по-цялата дължина на цевта,само в края на цевта трябва да се усети леко запиране на чашката,но в никакъв случай трудно да се изкара чашката с побутване с шомпола.
Поръчката дойде казаха ми че са ми избрали най хубавата цев/бройка/,:bastun: външно по-цевта 6+ но аз съм си Тома неверни,и си взех жсб 25кал в 1.64гр. и шомпола,пратката имаше преглед.
Вкарвам чашката в цевта, без никакво усилие от моя страна с шомпола,чашката беше отишла в края на цевта.:mad: Тръгвам да изкарвам чашката
от цевта,еми трябваше да почукам шомпола в плочките защото шока беше невероятно стеснен,то не знам дали и шок се нарича това,чашката излезе
цялата скалпирана,главата на чашката беше наполовина.
След това цевта пътуваше за моя сметка към прекрасния им магазин.:goodbye:
Аз не ги обвинявам , просто колегата sts1969 попита от къде съм купил комплекта , и аз съм им оставил маса пари ,помпа , стрипер , чашки и сумати аксесоари съм купил от тях . Тоя комплект го взех с надеждата че ще има о-пръстен за иглата , защото поръчах от едно място 20 броя , изобщо не ме отразиха . Не се учудвам от нищо в бг. този "комплект" явно е претърпял метаморфоза , за да могат селяндурите да изкарат някой лев отгоре .http://prikachi.com/images.php?images/228/9352228Q.jpg
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Аз не ги обвинявам , просто колегата sts1969 попита от къде съм купил комплекта , и аз съм им оставил маса пари ,помпа , стрипер , чашки и сумата аксесоари съм купил от тях . Тоя комплект го взех с надеждата че ще има о-пръстен за иглата , защото поръчах от едно място 20 броя , изобщо не ме отразиха .
И аз съм купувал доста неща от тях,две цеви за пружинен хатсан,и куп кутии чашки,но тука си направиха леко майтап.
 
Нагоре