ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

burrago

Потребител
Честита коледа на всички.Нов съм във форума и търся съвет.Каква оптика ще държи на Хатсан 125 ТН Vortex 5,5 ?Вече две оптики Гамо 6х40 прецака,вчера купих Липърс 3-9х40 с мил-дот TS серия уж подсилена гумирана но не мога да я центровам докато я наглася и след 15-20 изтрела се измества на някъде и после пак и пак...............................дадох 160 лв. на вятъра.И със Гамото се местеше но при доста по-вече изтрели.Като смъквах Гамото видях че стопорният щифт на моноблока се е скъсал.
Здрасти колега, може би след като пушката ти е прецакала първата оптика Гамо не биваше да взимаш пак същата марка и модел. Тоя Асан е известен с големия си откат и че троши оптиките, така че ако слагаш някаква оптика трябва да е нещо евтино, задълж. с фиксирано увеличение и желателно по-компактно - например тая дето използвам в момента (Метеор 4х20)мисля че ще ти свърши работа, и 4х15 да сложиш още по-добре, и без това с тая пушка трудно може да постигнеш някаква прилична точност, поне да не се набутваш излишно за оптики.:)
 

anibis

Редовен Потребител
Искам нещо да попитам познаещите от мен.
Трябва ми алуминиев цилиндър с външен диаметър Ф/28мм макс 30мм. Но като гледам няма да излезе от никъде,също проверих във фирма Стева,
за едно парче тръба Д16Т с искания от мен размер,но и там ударих на камък.
Питанката ми е,дали ако си поръчам плътно "Ф" Д16Т и да го дам да ми го разпробят и да му оставя 3мм-3.5мм стена,ще е безопасно?
 

lynx

Редовен Потребител
Миро, ако те е шубе го направи с 3,5мм. стена :)
И о-пръстените преди резбите, сещаш се...
Ако няма къде да ти направят водна проба, на Л.С. ще те светна как да му направиш безопасна за теб "въздушна проба" :D
 

anibis

Редовен Потребител
Благодарско Раче! Ще имам нужда от твоите съвети.
Тука имам от стария ми булпап,отрязано едно парче от резервоара 10см че ми беше много дълъг,но с тая тръба съм до никъде то и плюс това е 35х5
доста широка ще ми дойде.
 

andi

Редовен Потребител
дебелостен ал. може и да е по-тежък . Правилно си се сетил за пистолетен .
 

lynx

Редовен Потребител
Миро, спокойно може да го направиш и с 3мм. стена, но изработката трябва да е без компромиси.
Мат'ряла трябва да е истинско Д16Т, а не някакви ронливи или лепящи се по ножа псевдо заместители.
Никакви ексцентрици на външен/вътрешен диаметър.
Отвътре трябва да е с много добра гладкост.
И не на последно място, задължително да се изпробва(надуе) преди да се ползува.
traba.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
Ок! Само да попитам резбата каква стъпка да е направя,като гледам тоя който е на булпапа е от Фани,и е със стъпка 0.75мм
Перилския е 1.5мм стъпка, бенжамнския е с 1.25мм смятам и аз да е с такава стъпка на резбата 1.25мм колкото е по ситна толкова по-добре държи.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз бих го направил с 1мм. или още по-едра(примерно 1.25мм.), всеки си има негови виждания по въпроса :)
Но задължително о-пръстените да са отвътре, налягането да не напъва върху резбите на тапите.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,искам да взема някакво бързомерче за пищовчето.За стрелба 5-15м.
Предложете нещо не много скъпо.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Ок! Само да попитам резбата каква стъпка да е направя,като гледам тоя който е на булпапа е от Фани,и е със стъпка 0.75мм
Перилския е 1.5мм стъпка, бенжамнския е с 1.25мм смятам и аз да е с такава стъпка на резбата 1.25мм колкото е по ситна толкова по-добре държи.
Миро,
По-голямата стъпка на резбата означава и по висок профил на навивката, което води след себе си изтъняване на стената на детайла.
При твоят случай, когато гониш минимална дебелина на стената, отиди и на възможно по малка стъпка на резбата. Здравината на резбовото съединение не зависи от стъпката, а от „работната“ дължина на резбата.
 

anibis

Редовен Потребител
[
http://www.pushka.eu/product/Оптика_GAMO-2.5x20-WR-Compact - потърси си това от линк-а, имах преди време такава... Добре вижда и си е направо бързомер...

Ето как стои на пистолет тоя бързоомер


http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/c2c02998f222_zps8hbqqxqo.jpg.html

http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/974bc0f8ba96_zpsjxd5tgue.jpg.html?sort=3&o=6
 

bateelmo

Потребител
Наи добре сменяи пушката . Като чуят на каква пушка е оптиката и гаранцията отпада автоматично.
 
7

7842

Гост
То че ще купя друга която ще е пцп е ясно,но на асана каква оптика да сложа която ще държи.Липърса съм го смъкнал да не се строши и чака нова пушка,мисля БТ65 -6,35 да бъде.
 

vencibull

Потребител
Лийпърс Тс 4х40 или 6х40 и пак нямаш гаранция че ще издържи. Взимаш тая оптика, хубав моноблок и може и да стане работата.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Честита коледа на всички.Нов съм във форума и търся съвет.Каква оптика ще държи на Хатсан 125 ТН Vortex 5,5 ?Вече две оптики Гамо 6х40 прецака,вчера купих Липърс 3-9х40 с мил-дот TS серия уж подсилена гумирана но не мога да я центровам докато я наглася и след 15-20 изтрела се измества на някъде и после пак и пак...............................дадох 160 лв. на вятъра.И със Гамото се местеше но при доста по-вече изтрели.Като смъквах Гамото видях че стопорният щифт на моноблока се е скъсал.
Здравей, аз да попитам с моноблок със стопер ли бе сложена оптиката, и също така забелязал ли си дали приплъзват монтажите на оптиката в релсата, защото и това е вероятно да се е случило за да мести групата на няколко изстрела. Отделно не се знае маншета дали не е прецакан (ако се е стреляло с пушката без чашка) щом имаш силен откат, това са някои от вероятностите. Пробвай когато можеш да видиш на механични може ли пушката да направи някаква група.
 
Последна промяна:
Нагоре