ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

gary m

Редовен Потребител
Comments are never taken personally. :)
I shoot here, Bulgaria. Our home.
By the time you return from the colonies I will have finished my first Bulgarian book. "Jan Bivian". Class 5 reading. Modern day colonialism or brain washing. It is all irrellevant if you have a common goal or hobby.;)
Just watch them west indians, we let them go, now the Bulgarians think they will make a living from ex colonies. Bulgaria is the future. :cheers:

I got carried away.:)
1 month ban. For English language.
bleu81 your ban starts after 2 weeks. You will be talking " reggae man".
 
Последна промяна от модератор:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нета е голям. Има кво ли не там. Козака няма с какво да пробие на пазара.
 

xpresident

Редовен Потребител
Колеги, дайте идея от къде да си намеря капачки за оптика тип "бикини", ето такива:
covers.jpg
Тези дето се щракат и откопчават не са удобни за оптика с преден паралакс, а само такива се продават. Идеи за изработка също приемам.
Оптиката е 44mm, външните диаметри са 51.5mm и 39.2mm
 

Sen

Редовен Потребител
Колеги, забелязахте ли, че Hawke най-сетне са се вслушали и са направили 4 модела FFP?
2 Sidewinder, 4-16x50 и 6-24x56:
https://uk.hawkeoptics.com/sidewinder-ffp-4-16x50-mil.html
https://uk.hawkeoptics.com/sidewinder-ffp-6-24x56-mil.html
И 2 Frontier, 3-15x50 и 5-25x56:
https://uk.hawkeoptics.com/frontier-ffp-3-15x50-mil-ext.html
https://uk.hawkeoptics.com/frontier-ffp-5-25x56-mil-ext.html
И четирите са Mil/Mil, както си му е реда ;) На мен лично много ми допада скалата на Frontier; освен това е по-лек, малко по-къс, с малко по-хубави лещи, по-широко зрително поле и доста по-скъп :D
 

Sen

Редовен Потребител
Много парички са, Светльо, така е... Като сравнително нов продукт ще държат цена кой знае колко време.
Макар че колегата bleu81 е писал преди две седмици, че една такава вече се продава във форума:
Във форума в момента се продава Sidewinder FFP 6-25×56 но габаритите и са шокиращи поне за мен.
 

Sen

Редовен Потребител
That's why I posted in the common thread, Gary - I was hoping to get an honest opinion from someone who has had some experience with these scopes :) Thanks for the tip, mate :cheers: A post in English and a response in English from me = a ban for both of us :D
 

bleu81

Редовен Потребител
Привет,
Въпросното Хауке 6-24x56 ФФП е в къщи от две седмици и ме чака да се прибера та да го извадя от кутията.
Не мога да кажа как е понеже погледнах само веднъж през него точно преди да замина и го прибрах в кутията. Трябват ми обаче монтажи за него.

Търся си "хубави" регулируеми високи монтажи от 2 части за 30мм тръба. Първото което ми идва на ум е FX No Limit или Sportmatch ATP61 или Sportmatch ATP66.

Иска ми се обаче единия да е изнесен като тия от снимката по долу а такива не съм виждал.


Идеи?
 

bleu81

Редовен Потребител
И защо точно регулируеми?

Понеже ще експериментирам с пределни разстояния за калибъра и искам да компенсирам едни 70-80см пропадане без да пипам оптиката. Знам, че доста хора подлагат пластини, но това според мен води неминуемо до деформации в оптиката пък било и еластични което искам да избегна. Второ не искам да свалям оптиката от ринговете за да променя ъгъла като сменям прострелката. Може и да върши работа но за мен не е това начина иначе нямаше да се правят наклонени бази и регулируеми монтажи.
Картинката долу е малко хиперболизирана но е видно какво имам предвид.
imageproxy.php




Някой нещо за Sportmatch ATP66 ?
 

lynx

Редовен Потребител
Да, аз ги имам. Добри са.
Но с тях също може да прецакаш оптиката, ако не ги сложиш по описанията на производителя.
 

bleu81

Редовен Потребител
Да, аз ги имам. Добри са.
Но с тях също може да прецакаш оптиката, ако не ги сложиш по описанията на производителя.

Както се казва RTFM или вица за "Мануал каза"

Ако някой е решил да си купи регулируеми стойки сигурно ще се сети да разхлаби фиксиращите болтове и на двата ринга преди да регулира.

Поздрави
 

gary m

Редовен Потребител
That's why I posted in the common thread, Gary - I was hoping to get an honest opinion from someone who has had some experience with these scopes :) Thanks for the tip, mate :cheers: A post in English and a response in English from me = a ban for both of us :D

Така ;).

MTC Cobra F1 259GBP. Great scope for the money, I kept one for myself.
My own personal choice. MTC Connect. Beats everything I have tried so far. Small mag but a different class at all ranges. I have a Connect on my Cricket and Daystate.
Apologies for the English. Phone posts are difficult in Cyrillic.
 

apapazov

Редовен Потребител
Аз имам на ФХ регулиращи се.
Предпочетох ги пред другите защото имат 4мм ход нагоре надолу докато на Спортсмач е 1мм и малко
Макар че за 16дж няма значение.
Няма да стрелям на 1000м
 

sts1969

Редовен Потребител
Понеже ще експериментирам с пределни разстояния за калибъра и искам да компенсирам едни 70-80см пропадане без да пипам оптиката.
Тези експерименти най-добре се правят с преходна наклонена релса, нещо подобно на оригиналната Щаерска, и обикновенни монтажи. Мисля че Миро-анибис си беше правил нещо подобно преди години. Аз съм монтирал за проба ЯКА дебела релса Пикатини с 3-4мм. повдигнат заден край, и подходяща втулка около 1мм. по средата на релсата, и се е получавал добър монтаж.
 
Нагоре