ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

anibis

Редовен Потребител
Първо черените,а пък после ако всичко стане както трябва,може да направим и един приклад от карбон
Ей един Едган в 7.62мм 2.53мин показва приклада.

 

Emp

Редовен Потребител
Благодаря на Анди за оказаната помощ :cheers:Този пост беше със въпрос за подмяна на предната част на дотиквача със такава от по -здрав метал , но явно не е за този форум .
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Свилка, изчакай малко, може да е някаква планирана поддръжка. „Опитайте отново по-късно”, както казва лелята по телефона ;)
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, някой виждал ли е да се продава някъде такава играчка?

п.п. Всъщност го намерих :) :
https://www.onlinemashini.bg/akumul...cut-12--12-v-25-ah-0--4100-1-min-65-mm-/37498

Светльо, не знам дали си купи тази машинка, но попаднах на видиата по долу и не видях смисъла от всичко направено по нея.
Явно му е краста на тоя да модва.



 

sts1969

Редовен Потребител
Светльо, не знам дали си купи тази машинка, но попаднах на видиата по долу и не видях смисъла от всичко направено по нея.
Явно му е краста на тоя да модва.
Мите, в моят пост играчката е на батерии, не с ДВГ. Не съм си я купил защото БОШ-а е доста скъп, ще изчакам жълтите братя да се намесят на пазара, и да нормализират цената и. :D :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Писах си във фейса с Николай Болдов/ Rus Bear"s
Ако някой от колегите има мерак да си купи неговата стойка за оптика,ето къде може да му пише.
https://l.facebook.com/l.php?u=http://ScopeCam.pro/&h=ATORqkUGj43z868d8c1i8DpjRvW9qUUgm9Lohan16NAEN86tToGaGfd8Mj_0mP25-ovv8rFnYZg7L2gnJ4nZx4OIwboqdkbrNueXbdPcB4FTLJJFw6DO

The price is 450 USD + shipping costs. Usual terms of production are 15 days from full prepayment receive. PayPal or direct bank account transfer are accepted.
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Първа фокална равнина, макс увеличение 20 и наистина впечатляващо малък размер, дължина по-малко от 30 см. Турети и скала в мил, паралакс в метри. Браво на Schmidt Bender. Идеална за булпап, според мен.
http://www.schmidtundbender.de/en/products/police-and-military-forces/5-20x50-pm-ii-ultra-short.html

P.S.: Мамо мила, сега видях цената... 3200€ o_O При янките е над 4000$.
 

Attachments

  • IMG-20180407-WA0007.jpg
    IMG-20180407-WA0007.jpg
    140.1 KB · Прегледи: 72
  • IMG-20180407-WA0007.jpg
    IMG-20180407-WA0007.jpg
    140.1 KB · Прегледи: 66
  • IMG-20180407-WA0004.jpg
    IMG-20180407-WA0004.jpg
    131.9 KB · Прегледи: 66
Последна промяна:

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС

Sen

Редовен Потребител
Кво говориш, бе колега, тва си е Импакт и две, дори три хубави МТС-та :D Добавих си послепис в поста.
 
7

7842

Гост
P.S.: Мамо мила, сега видях цената... 3200€ o_O При янките е над 4000$.
Колега,като прочете името Шмид и Бендер не ти ли стана ясно че се говори за много пари?Колко от нашите колеги имат такава марка оптика?Познавам такъв човек който има Шмид и Бендер-карабината му струва 12 000 лева;)
 
7

7842

Гост
Шмид и Бендер, Лайка, Сваровски...това са марки за гъзария...не толкова за ползване. :wall:
Когато решиш да си купиш автомобил и като разглеждаш в Мобиле,като стигнеш до Ферари,просто го прескачаш и продължаваш ......:cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Шмид и Бендер, Лайка, Сваровски...това са марки за гъзария...не толкова за ползване. :wall:

Не е баш така Светльо,на едно състезание в Бургас погледнах през Nightforce BR 12-42x56
И от моя Леополд се виждаше да кажем една идея по-добре/бистро/ ей тая идея винаги ти е 2-3 та дори и 4000лв отгоре.
Това е,тая идея по-бистра оптика да изкарат известните фирми,им коства много за това е такава цената.
пс. А Nightforce не е с фиксирано увеличение...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Гъзария в цивилния сектор, може би..... При професионалистите са се наложили доста модели.
Този 1-8x24 PM II ShortDot Dual CC, съм го пробвал(ама без да стрелям) върху МР със заглушител. Може да се ползва от 5 до 15 м само като бързомерец с точка и в първа фокална до 100-на метра като оптика. Гледа кристално чисто.
ПП. Миналия уикенд във Венеция ми направи впечатление, че италианските спец патрулни двойки обикалящи там бяха със същите оптики закичени на автоматите им.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Миро, Леополда ти не беше ли с обектив 45мм. а на НФ е бил 56 ;) никога не сравнявай различни обективи на качествени марки, защото по-големия ще спечели. Аз в момента ползвам бинокъл Карл Цайс 10х50, като до преди 2 месеца имах и същия 8х30...е, малкия няма никакъв шанс пред големия. Еднакво бистро гледат, но впечатлението което придобиваш от голямата леща е невероятно. Както ти каза "една идея по-добро" ;) :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Миро, Леополда ти не беше ли с обектив 45мм. а на НФ е бил 56 ;) никога не сравнявай различни обективи на качествени марки, защото по-големия ще спечели. Аз в момента ползвам бинокъл Карл Цайс 10х50, като до преди 2 месеца имах и същия 8х30...е, малкия няма никакъв шанс пред големия. Еднакво бистро гледат, но впечатлението което придобиваш от голямата леща е невероятно. Както ти каза "една идея по-добро" ;) :cheers:
Тука си в голяма грешка,недей ме карай да казвам кои хубави и скъпи ФТ оптики с лещи х60 гледат една идея по-зле от Люпа. Недей да сравняваш фиксирано увеличение,с варио при вариото имаш,гледаш през повече лещи.
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Колега,като прочете името Шмид и Бендер не ти ли стана ясно че се говори за много пари?
Известно ми беше, че са една от скъпите марки, но не бях попадал досега на конкретна информация в кой точно ценови сегмент са :D Е, сега вече знам.
 
Нагоре