ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
Зависи колко дебели подложки са ти нужни.
Аз ползувам изрезки от черна капачка за дезодорант, твърда и тънка пластмаса.
Изрязват се по-тесни подложки, тоест, когато се подложи и притегне в ринговете да не се вижда отвън че си подлагал.
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

dberov

Редовен Потребител
Аз подлагам изрезки от рентгенова снимка а за по леко подлагане изрязвам от фото лента.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ползвам скъпарски BKL + повдигачи мое производство по модел ва BKL. Не подлагам нищо. Свалям оптиката с монтажите и колкото и пъти да я върна не и трябва и клик корекция. Това е съществената разлика с липърските. На тези които са си взели липърски им остава само да се утешават с мисълта че съм тотално прецакан.
 

Sen

Редовен Потребител
Ползвам скъпарски BKL + повдигачи мое производство по модел ва BKL. Не подлагам нищо. Свалям оптиката с монтажите и колкото и пъти да я върна не и трябва и клик корекция. Това е съществената разлика с липърските. На тези които са си взели липърски им остава само да се утешават с мисълта че съм тотално прецакан.
Това е страхотно, само че БКЛ не произвеждат монтажи за пикатини/уивър...
 

DeadShot

Редовен Потребител
Една хитринка как да си тестваш монтажите.
Допустимо е да има леко изместване по вертикала, което може да се обере с туретите или чрез подлагане, но не и по хоризонтала, което ще усуче оптиката и при различни дистанции от простреляната ще дава отклонения.
Често сме разисквали защо оптика простреляна на 50м. винаги цели десятката но при стрелба на 100 и повече метра измества попаденията в ляво или дясно и причината е точно това не съосие на монтажите.

Ако знаеш колко пъти съм се чудил защо се получава това..Първо с Ат-то после и при БТ-то от 70-80м нагоре ми бяга в ляво попадението.Монтажа е китайски 22мм и стои килнат леко..Още утре поръчвам други!Жив и здрав,че ми спести още нерви.
 

Sen

Редовен Потребител
Всичко е добро което е направено добре,но винаги има и по-добро!
Миро, напълно съм съгласен с теб. Едва сега със закъснение видях пост на kid със снимки и твоята обява:
http://forum.airguns.bg/index.php?t...-прострелване-ремонти.64/page-145#post-233605
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Уивър-шини.8275/
Браво, умопомрачително добре са се получили!! :bravo::bravo:
Бих искал да те питам, би ли се съгласил да изработиш такива за пикатини/уивър шина? Веднага съм готов да ти поръчам 4 комплекта такива рингове и съм сигурен, че и други колеги ще се навият моментално да ти поръчат още.
Концепцията на BKL е много добра, а ти си я извел на още по-високо равнище :cheers:
Мога да приложа и примерна снимка с размери: http://www.armastore.it/wp-content/uploads/2017/03/misure-anelli-rgwm-medi.jpg
За 30 мм тубус, средна височина, ширината (размер В) може и да има някакво отклонение от посочената на снимката - например могат да са широки колкото оригиналните BKL...
Благодаря ти предварително, Миро.
 

anibis

Редовен Потребител
Ето едни монтажи правени по BKL но са си като оригинала,за 11мм шина.
Ще приказваме малко по-нататък след около 10дни правя на колега пушката в булпап,и моя в 4.5мм и имам работа.
Така или иначе тия монтажи са рязани на нишкова ерозия,и не ги правя аз а ги прави един колега.
Сега е в болничен до другата седмица, предполагам аз ще имам работа с на колегата булпапа 2-3 дни,за това ти казах 10-на дни.

index.php
 

Sen

Редовен Потребител
Мерси, още веднъж :) Ще чакам да пишеш, когато стигнеш и до тях, а на колегата пожелавам скорошно оздравяване.

И една промяна - преди малко похвалих пред приятел монтажите и очите му станаха на палачинки ;)
Поръчката вече е за 5 комплекта за пикатини/уивър и 1 за лястовича опашка.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Миро дай и някаква ориентировъчна цена.
Ако ги правих аз тия монтажи щях да ти кажа цена,моите са ми подарък от тоя колега.
Колега от форума му поръча да му направи монтажи за неговата оптика, но за 34мм тубос,приличат на Sportmatch.
По спомен му взе 90лв.
 

Nikola

Потребител
Като гледам как се оплаквате-нас в Нови Пазар (на 20 мин от Шумен) ако знаете как ни клатят с цените. 200 бр. Баракуда 5,5 - 16,50ЛЕВА. :confused::mad:
 

Hidden

Редовен Потребител
Мислех си нещо.Да речем, че имаме две пружинни пушки с еднакъв работен обем и с две еднакви по сила пружини. Едната пушка да е с къса, но с по-голям външен диаметър пружина. Съответно цилиндъра е по-къс, но с по-голям диаметър. Нека другата пушка е с по-тесен, но по-дълъг цилиндър, съответно с по-тънка, но по-дълга пружина. Ще има ли разлика в пушките от гледна точка на мощност, откат, точност и т.н.?
 

dberov

Редовен Потребител
Разбира се че има разлика.
Да речем че вземем Хатсан 125 и Комета 400 компакт.
Ако си запознат с тия два модела, според теб няма ли разлика в пушките от гледна точка на мощност, откат, точност и т.н.?
 

rifle

Потребител
Като гледам как се оплаквате-нас в Нови Пазар (на 20 мин от Шумен) ако знаете как ни клатят с цените. 200 бр. Баракуда 5,5 - 16,50ЛЕВА. :confused::mad:
Полиграфията оръжеен магазин Diabolo baracuda-14лв 200бр. :eek: :eek: :eek: :crazy: :crazy: :crazy:
-А ти колега ако си търговец колко надценка би сложил!? Не че търговците са стока и не са за трепане, но тук виждам разлика 2.5лв. Може би е много,може би-не. Зависи от коя гледна точка гледаш.
 

Hidden

Редовен Потребител
Тези две пушки познавам само от прочетеното във форума. И поради незнанието си питам.
Доколкото разбирам от отговора ти късата пружина води до по-малък откат. Но все пак (доколкото е вярна информацията е нета), Хатсан 125 има с около 25см3 по-голям работен обем от Кометата.
 

Sen

Редовен Потребител
Здравейте, колеги. Новата ми придобивка пристигна най-сетне тази сутрин :)
Набързо скалъпих видео при разопаковането (unboxing), нямах време и оборудване за повече. Изтърсих една глупост по средата, при активирани субтитри се вижда корекция на казаното от мен (анотациите така и не тръгнаха по някаква причина):
 
Последна промяна:
Нагоре