ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
С течен метал съм го правил два пъти. И след двата пъти после падна. Най често като удариш по иглата при развит цилиндър. Вече го правя с навиване на тънка медна тел и запояване с тинол.. Няма мърдане.. Отвора го направи 5 мм.. Проходната втулка може конус от 5 към 4,5..

Sent from my A850S using Tapatalk
 

sts1969

Редовен Потребител
един с диаметър изравнен с този на трансфер порта.
Желателно е от първият (входният) отвор на БК, по пътя си към трансфер порта, въздухът на минава постепенно към все по-малки отвори за да му се вдига скоростта. В противен случай може да получиш обратен ефект на желаният, вместо да вдигнеш скоростта, да я намалиш като удушиш клапана. Сметни колко е сечението на всички отвори в окръжноста, включително "излишните", твоят отвор който смяташ да оставиш не трябва да е с по-малко сечение. :cheers:
 

Б.Богданов

Потребител
С течен метал съм го правил два пъти. И след двата пъти после падна. Най често като удариш по иглата при развит цилиндър. Вече го правя с навиване на тънка медна тел и запояване с тинол.. Няма мърдане.. Отвора го направи 5 мм.. Проходната втулка може конус от 5 към 4,5..

Sent from my A850S using Tapatalk
Това ми звучи много разумно!
С болтове след навиване на резба на отворите на клапана, опитвал ли си?
Видях в тубата някакъв пич от щатите е решил въпроса като е навил болчета на всеки отвор, но с жица ми звучи много по-разумно - намаля се мъртвият обем на клапана образуван от канала в който са разпробити отворите.

Желателно е от първият (входният) отвор на БК, по пътя си към трансфер порта, въздухът на минава постепенно към все по-малки отвори за да му се вдига скоростта. В противен случай може да получиш обратен ефект на желаният, вместо да вдигнеш скоростта, да я намалиш като удушиш клапана. Сметни колко е сечението на всички отвори в окръжноста, включително "излишните", твоят отвор който смяташ да оставиш не трябва да е с по-малко сечение. :cheers:
Да така е! Работи тип редуктор и скоростта на газовете би трабвало да се увеличи при преминаване от по-голямо към по-малко сечение.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
С болтове не съм. Само с течен метал, с о-пръстен и вече 3-4 броя със запояване. Всички варианти стават, но пинеже имам под ръка всичко необходимо, най-лесно ми е с тинол и жица. Пък и по здраво от другите варианти. Заливаш малко над размера, и после шкуриш до размера и полираш. Става супер. После завиваш месинговия детайл, бележиш мястото за отвора, както и на срешуположната страна под болта който държи приклада. Аз бележа със тънко свредло. Долния белег е за да може когато завиваш цилиндъра винаги отвора да ти застава срещу трансфер порта.

Sent from my A850S using Tapatalk
 

vencibull

Потребител
От къде мога да си взема торбичка с пясък за да си подпирам пушкалото? И за отпред и за отзад ми трябва? Или ако някой знае лесен начин за приготвянето им?
 

sts1969

Редовен Потребител
Можеш да си купиш от оръжените магазини готови заешки уши, или си направи торбички от крачолите на стари дънки, после ги напълни с едър морски (син) пясък или ориз.
 

vencibull

Потребител
Тия им искат по 50тина лв в магазините, което според мен е множко за толкова елементарен инструмент, ще пробвам идеята с дънките. Благодаря!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
благодаря ти. Ще използвам този начин - с тинол и меден кабел. Колко дебела жичка използваш?
Ползвал съм различни. Но да е без лак. Изваждаш всичко от БК-то и го нагряваш добре. Иначе само с поялник ще стане, но с много голям. Също така е хубаво да обезмаслиш за да хване по добре тинола.

Sent from my A850S using Tapatalk
 

dberov

Редовен Потребител
Това ако мине Митница и цената му ще стане като на Bushnell. От както ГЕРБ се върнаха на власт митничарите пердашат здраво, почти нямам не обмитена пратка без значение че Китайците ги прекарват с Холандски или Swiss пощи и макар че има как да се плаща минимално не всеки път минава номера.
 
Последна промяна:

vencibull

Потребител
Аз далекомер в бг сайтове под 400лв не видях никъде. В алиекспрес намерих още 1 далекомер, за 99$, дори да го обмитят и да сложат ддс пак ще излезе 200лв:)
 

dberov

Редовен Потребител
Имаше един модел на Bushnell който пуснаха на промоция 295лв с 2 години гаранция, сега прегледах и явно са изчерпали наличността. Същия модел го имаше и в немския ebay за 150 евро и там вече не е наличен. Просто трябва да се следи.
 

vencibull

Потребител
Тъй като не се разбираме с математиката ще помоля някой за помощ. Ако имам височината на 2 обекта как мога да разбера ъгъла между тях от точка до точка? Да речем съм на кула на 20м над земята и се целя в друга кула на 10м над земята? Има ли формула?
 

sts1969

Редовен Потребител
Тъй като не се разбираме с математиката ще помоля някой за помощ. Ако имам височината на 2 обекта как мога да разбера ъгъла между тях от точка до точка? Да речем съм на кула на 20м над земята и се целя в друга кула на 10м над земята? Има ли формула?
Докато смяташ с калкулатора, вятъра ще ти отвее мишената. :D За това хората са измислили инклинометъра (ъгломера) който се монтира на пушката. :cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
;)Съчетай си двете желания! Има далекомери с инклиномер- демек показва ти и ъгъла. Е по-скъпички са от голфаджийските, ама нали те сърби, та поне ще се почешиш по-квалитетно.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Някаква идея за хоризонтална корекция на рест,от какво може да се направи,приемам всякакви съвети.
 

dberov

Редовен Потребител
За основа на рест за корекция на вертикална може да използваш крик от тоя тип на снимката, има ги по битаците по 10-15лв. А за хоризонталата се прави П-образно легло в което влиза П-образна ложа с болт за натяга и водач с пружина в другия край.

2015-08-11_163706.jpg
 

sts1969

Редовен Потребител
Някаква идея за хоризонтална корекция на рест,от какво може да се направи,приемам всякакви съвети.
Севдак, идеята за менгеме е добра, само трябва да си намериш качественна изработка, тези който се ползват на промишлените малки бормашини са добри, движението им е гладко и мазно без луфтове.
Тези 5 оферти не са лоша идея, аз бих си взел някое от тях, добра цена, само да е по-ситна резбата:

http://olx.bg/ad/mengeme-ID5ooru.html#f27315f7e7
http://olx.bg/ad/mengeme-ot-aluminiy-ID5nMYk.html#6464ffdd46
http://olx.bg/ad/mashinno-mengeme-za-bormashina-i-dr-ID4pisc.html#a488022406
http://olx.bg/ad/mengeme-za-bormashina-ID57xqV.html#9d60646842
http://olx.bg/ad/mengeme-za-bormashina-100mm-2-80kg-ID4Z7jc.html#bcad438435
 
Нагоре