ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
Днес си взех чарковете за комброто. Потвърждавам, транспорта е безплатен, така, както ми каза Божо.
Павка, аз съм те подвел! Виноват! :wall::mad:
Скъпият транспорт беше за чарковете на рогатите Хронита, Бай Иван беше изревал, че са го натоварили с транспорта....
Получих си частите от "Шутинг хрони" и хронографа пак работи.
След като изпратих на фирмата писмо,на другия ден ми отговориха и ми дадоха цена.Изпратиха ми по е-мейла формуляр,който попълних.това стана за два-три дни.След семица си получих частите.
Жалко,че никой не се обади да поръчаме заедно и да си разделим пощенските разноски.А те са почти два пъти цената на частите.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Случва се. Важното е, че комброто ми отново е на линия и е като ново. В допълнение е захранено с външни батерии - 2 х 3V/620mA/h
 

methaa

Редовен Потребител
Колеги, препоръчайте ми някаква оптика с фиксирано увеличение х10 и 6 точков милдот и настройка на паралакса.
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Мтц то е много добро и ако искаш мил дот при мтц е много фин халф мил дот АМD ретикъл
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Кире Петков ти даде линк на хубава оптика.Гледал съм през нея много добре се вижда.
Тая за която приказвам се продаде във форума,за 500лв Taско,
и си заслужава парите.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Колеги, препоръчайте ми някаква оптика с фиксирано увеличение х10 и 6 точков милдот и настройка на паралакса

http://www.sotisbg.com/p/оптика-leapers-1050
http://www.sotisbg.com/p/оптика-leapers-1044
втората е компактна , и двете са комплект с монтажи

• 30mm Tube with Best in Class Multi Emerald Coated Lenses to Achieve Maximum Light Transmission for Best Clarity
• Built on True Strength Platform, Completely Sealed and Nitrogen Filled, Shockproof, Fogproof and Rainproof
Etched Glass Range Estimating Mil-dot Reticle for Most Optimal Aiming and Shooting Performance
• Premium Zero Locking and Zero Resetting Target Turrets with Most Consistent and Precise 1/4 MOA per Click Windage/Elevation Adjustment
• Side Wheel Adjustable Turret (SWAT) for Parallax Adjustment - from 10 Yards to Infinity; Side Wheel Ready for Optional Big Wheel to Achieve Finer Parallax Adjustment

ПП. с оптика Липърс с такива лещи и такава скала стрелях в Пазарджик - това са новите им модели . И милдота е 9 точков , тънка скала , точка-чертичка (халф милдот).
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
След като най-често използуваните от нас наочници DG Scope Enhancer бяха спряни от производство и вече не може да се закупят от никъде, виждам че Лийпърс са се опитали да направят подобен продукт на нормална цена и да запълнят пазарната ниша :).
Интересното е, че в комплекта има включени 3 преходни втулки и на практика наочника ще може да се монтира дори и на мини оптики.
http://www.leapers.com/prod_detail.php?mitem=Optics&itemno=SCP-ES403
Scope Enhancer.png
 

Петре

Новодошъл
Колеги помогнете за ловната берета ес 100 търся мобилни шокове регистрирах се в един сайт за ловци но нещо има проблем и не ме пуска да вляза,рових из онлайн магазините но ми се видяха доста скъпи.
 

apapazov

Редовен Потребител
Моята Берета съм я купувал от Гънс.бг /Вип-а/
Обади им се и ги питай дали имат шокове отделно. Преди със сигурност имаше , но сега като търсих на сайта не можах да ги открия.
Иначе аз съм сложил този със 3 или 4 чертички не си спомням точно кой /ако те интересува ще поверя/ и стрелям постоянно с него ! И на пилишки и на свински лов.
Поздрави
 

vencibull

Потребител
Хасаните дето са 7.62мм може ли да им се смени резервоара с по-голям? Че тия 255сс са много мижави? Като цяло струва ли си хасан в 7.62
 

sess84

Редовен Потребител
то по - принцип няма невъзможни неща дефакто дали си заслужава :no:
 

vencibull

Потребител
Много ми харесва стрелбата на далечни дистанции и доколкото виждам .30 се представя много добре на 100 и повече метра, но за бос или върколак 3-4 хиляди лева бая събиране ще пада...а гледам и хасан са извадили подобно чудо та се питах... :)
 

Карлсон

Потребител
Ич нищо не ти трябва да сменяш, вържи го Хатсана на 10 литра метанова бутилка с два метра маркуч и си ти...
 
Нагоре