ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
Против превъртане може да се сложи много тънка лентичка самозалепващо/примерно 5-6мм/ преди да се стегне, тя ще осигури добро слепване и сцепление. Не ми се вярва след това да приплъзва.
 

Termina4

Потребител
Карлсон написа:
Колеги питам просто за обща култура - какво следва след увеличения 10-40 и 10-50... Кажете по няколко думи и няколко марки, а ако постнете и линк с видео по темата цена няма да имате на старите пари... :cheers:
http://www.longrangehunting.com/forums/ ... 525/ :rambo:
march 8-80x56mm
 

DANNY

Редовен Потребител
Карлсон написа:
Колеги питам просто за обща култура - какво следва след увеличения 10-40 и 10-50... Кажете по няколко думи и няколко марки, а ако постнете и линк с видео по темата цена няма да имате на старите пари... :cheers:


Както каза колегата това е:
http://www.marchscopes.co.uk/tactical-8x80x56/
А това и е ценоразписа:
http://www.marchscopes.co.uk/prices/Mar ... -30112.pdf
Средно цената е към- 2'700 Британски Паунда + доставка +застраховка....


Всъщност не е точно така!

Защото има голяма разлика и много различни качества в ЗУМ 40 или 50.
Има марки и марки, произведени в Китай, Германия или в Япония. Повярвай разликата е голяма, както в качеството така и в цената.
Едните могат да се намерат за 200лева другите като S&B стигат до $2'000 (не съм сигурен в цената)
Да не говорим, че зум х40 при катайките въопще не е зум х40. По вероятно е рекламен трик а реалния ЗУМ е към х32.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Пример:
Tactical Scope 10-60×52 ->2388.29 британски лири
 

Attachments

  • March-retail-price-30112.pdf
    405.6 KB · Прегледи: 69

DANNY

Редовен Потребител
Имам въпрос :)
Стоманена ламарина- 65г без да е закалена дали е по ударо устойчива, жилава, твърда в сравнение с обикновената черна ламарина- Ст.-3
Соманена ламарина- 65г трябва ли задължително да се заварява (електрожен Кракра) със стоманени електроди за да не скъса шева или може и с обикновени?
Благодаря предварително на колегата, който ще си направи труда да ми отговори :write:

:cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
DANNY написа:
Имам въпрос :)
Стоманена ламарина- 65г без да е закалена дали е по ударо устойчива, жилава, твърда в сравнение с обикновената черна ламарина- Ст.-3
Соманена ламарина- 65г трябва ли задължително да се заварява (електрожен Кракра) със стоманени електроди за да не скъса шева или може и с обикновени?
Благодаря предварително на колегата, който ще си направи труда да ми отговори :write:

:cheers:
Да ти отговоря от собствен опит:
- 65г е по - корава и удароустойчива, Ст-3 е като пластелин.
- С електрожен Кракра маалко трудно ще подкараш стоманените електроди.Можеш да завариш и с електроди Вежен, ако няма да е чак толкова отговорна заварката, с този електрожен ще стане по- прецизна.Иначе - с електроди Бьолер, предварително направи лека фаска и почисти добре от ръжда(да не кипи заварката), след това остави детайла да изстива възможно най- продължително, така има по- малка вероятност заварката да се сцепи...В никой случай не охлаждай принудително.
 

DANNY

Редовен Потребител
Реално мен не ме интересува шев, който да е красив или да не пропуска.
Интересувам се от здрав шев или по-скоро здрави какпики?
 

praetorian

Редовен Потребител
За здрав шев всичко има значение - какъв е профила, с каква дебелина е,с колко ампера ще жулиш с електрода, колко ще задържаш(да вземе да прекипи заварката), как ще караш шева - абе, всичко.Така трудно може да се отговори, много е общо.
 

amudjiev

Потребител
От доста време забелязах че в раздел купува-продава има много обяви, които вече не са актуални или са от лятото на 2011. Не е ли редно да се постави някакъв срок след който като няма активност по обявата тя да се премахва от раздела?
 

DANNY

Редовен Потребител
Трябват ми метални цифри за щамповане.
Някой знаели от къде могат да се намерят качествени. По-възможност не Китайски.
В нета намерих едни които ме изплашиха с цената си. Пък ми трябват по възможност по-малки от 4мм.
Всички букви и цифри за 8'00 лв. с ДДС :crazy:
http://www.instrumenti-online.bg/p-1570 ... ovane-4-mm
 

barbaron

Редовен Потребител
amudjiev написа:
От доста време забелязах че в раздел купува-продава има много обяви, които вече не са актуални или са от лятото на 2011. Не е ли редно да се постави някакъв срок след който като няма активност по обявата тя да се премахва от раздела?

Подкрепям идеята!
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
amudjiev написа:
От доста време забелязах че в раздел купува-продава има много обяви, които вече не са актуални или са от лятото на 2011. Не е ли редно да се постави някакъв срок след който като няма активност по обявата тя да се премахва от раздела?
През летния сезон, по-малко се задържаме пред компютрите.
Сега като се позастуди ще се прекарва повече време във форума и ще се почисти.
Истината е, че разделът е много активен и почистването отнема доста време....но ще стане.
 

DANNY

Редовен Потребител
DANNY написа:
Трябват ми метални цифри за щамповане.
Някой знаели от къде могат да се намерят качествени. По-възможност не Китайски.
В нета намерих едни които ме изплашиха с цената си. Пък ми трябват по възможност по-малки от 4мм.
Всички букви и цифри за 8'00 лв. с ДДС :crazy:
http://www.instrumenti-online.bg/p-1570 ... ovane-4-mm
 

leopardars

Потребител
Потърси в Киров, Евромаркет или други места където предлагат инструменти. Повечето добри марки за ръчен инструмент предлагат букви и цифри.
 

Карлсон

Потребител
Колеги искам да споделя нещо и в същото време да питам имам ли основание да се тревожа - стрелях си до преди малко на територията на изоставена соц. административна постройка на около 800-1000 метра от последните къщи на града като предварително огледах за баби градинарки, скитащи, влюбени двойки, тройки и др. Жива душа няма, и малко преди да реша да се прибирам по един черен път недалеч от мен се показа някаква бяла кола с двама мъже в нея... Спряха за малко, поогледаха какво правя, а аз започнах да разглобявам масичката си ,за да си ходя... Стори ми се че единия ми направи снимка с мобилния телефон, може и да греша, все пак не бяха толкова близо до мен... Могат ли с нещо да ми напакостят, при все че тази местност се води като "пети километър" и има някоя и друга къща и тук таме някоя крава и магаре.... Дано не съм ви отегчил, ама нещо се притесних лекичко...
 

lynx

Редовен Потребител
Ако си извън населеното място няма страшно, а и бракониерите не стрелят от масички.
А ако е трябвало нещо да се случи и да ти напакостят, е щяло да се случи веднага.
 
Нагоре