Моите снимки

O.K.

Потребител
Здравейте,
Отварям тази тема с покана всеки, който има желание, да публикува свои снимки на всякакви теми, съобразявайки се с правилата на форума.
Ако модераторите решат, че темата е неуместна, моля да я закрият.


Ето фото-репортаж от днешния летателен ден на мравките:

Време е да излитаме!
Време е да излитаме.jpg
Сбогом, сестрице!
Сбогом сестрице.jpg
Проверка на крилата...
Проверка на крилата.jpg
И колесниците са наред...
Проверка на колесниците.jpg
Хайде, принцесо, побързай!
Хайде принцесо побързай.jpg
Ох-х, страх ме е...
Ох-х страх ме е.jpg
Добре де, не ме бутайте, готова съм!
Добре де не ме бутайте повече.jpg
Ръководител полети: "Разрешавам излитане! Попътен вятър, принцесо, стани царица!"
Попътен вятър принцесо.jpg
 

БоянП

Редовен Потребител
Здравейте,
Отварям тази тема с покана всеки, който има желание, да публикува свои снимки на всякакви теми, съобразявайки се с правилата на форума.
Ако модераторите решат, че темата е неуместна, моля да я закрият.


Ето фото-репортаж от днешния летателен ден на мравките:

Време е да излитаме!
View attachment 116153
Сбогом, сестрице!
View attachment 116154
Проверка на крилата...
View attachment 116155
И колесниците са наред...
View attachment 116157
Хайде, принцесо, побързай!
View attachment 116156
Ох-х, страх ме е...
View attachment 116158
Добре де, не ме бутайте, готова съм!
View attachment 116159
Ръководител полети: "Разрешавам излитане! Попътен вятър, принцесо, стани царица!"
View attachment 116160
Човеко ти си направо фото-поет. Бъди здрав!
 

nelsky

Редовен Потребител
Аз като разправям, че камерата на P30 Pro си остава една от най-добрите и към момента, а и телефона като цяло беше много добър. Ама като бях достатъчно глупав да продам моя..
Моите са много компресирани, че са по над 5 мб. Един приятел летя около Невша тези дни
received_428454286442854.jpeg
received_2292496400951280.jpeg
 

O.K.

Потребител
Синьото небе изглежда чудесно, като през UV филтър! И шнуровете на параплана; от какво разстояние е направена първата снимка?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Една бърза проба на мащерката и вайгелата с Р30про, от ръка, както си е на автоматичен режим.. Бях забравил че снима бе, да е и пущината...
 

Attachments

  • 1q8.jpg
    1q8.jpg
    748.3 KB · Прегледи: 33
  • 1q7.jpg
    1q7.jpg
    464 KB · Прегледи: 30
  • 1q2.jpg
    1q2.jpg
    377 KB · Прегледи: 33
  • 1q6.jpg
    1q6.jpg
    539.2 KB · Прегледи: 31
  • 1q3.jpg
    1q3.jpg
    573.7 KB · Прегледи: 34
  • 1q1.jpg
    1q1.jpg
    729.4 KB · Прегледи: 34
  • 1q0.jpg
    1q0.jpg
    333.8 KB · Прегледи: 34
  • 1q4.jpg
    1q4.jpg
    620.8 KB · Прегледи: 32

nelsky

Редовен Потребител
Синьото небе изглежда чудесно, като през UV филтър! И шнуровете на параплана; от какво разстояние е направена първата снимка?
Не съм сигурен на какво разстояние беше, няколко десетки метра, ама колко... Ползвал съм приближение в случая, предолагам 7-, 8- кратно, което е само цифрово. На втората снимка пак съм зумвал, но вероятно е било в обхвата на оптичния зум т.е. под 3.5. Иначе винаги снимам на автоматичен режим. Това е с Honor Magic 5 Pro, иначе преди това P30 Pro го смених с Xiaomi Mi 11 Ultra основно заради прехвалената (абсолютно незаслужено) камера на последния. Добре, че издаде багажа преди дори да му е изтекла гаранцията, че си взех Honor-a и си припомних добрите времена от времето на Хуавея :) Снимам много и винаги търся телефони с хубави камери.

Сега се сетих, че в друга тема вече съм ги описвал тези перипетии и съм качвал снимки...

 

O.K.

Потребител
Една бърза проба на мащерката и вайгелата с Р30про, от ръка, както си е на автоматичен режим.. Бях забравил че снима бе, да е и пущината...
Ако ти се заляга, пробвай да снимаш в едър план, макро, нисък ракурс. Ще си приятно изненадан от резултатите. И мъките при фокусирането и дълбочината на резкостта ще се отплатят многократно.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Никога не съм си играл с настройки. Когато съм искал да уловя някой момент, само вадя от джоба и щракам без подготовки. И доста често се получават прекрасни снимки, с цветови комбинации, които наистина са били само на момента. Случвало се е от 4-5 щракания, само първото да е уловило видяното и от човешкото око и провокирало ме да го щракна.
 

Attachments

  • 1q.jpg
    1q.jpg
    483.6 KB · Прегледи: 39
  • 13q4.jpg
    13q4.jpg
    599.2 KB · Прегледи: 39
  • 13q2.jpg
    13q2.jpg
    125.6 KB · Прегледи: 41
  • 12q3.jpg
    12q3.jpg
    387.8 KB · Прегледи: 39
  • 12q.jpg
    12q.jpg
    222.4 KB · Прегледи: 40
  • 123q.jpg
    123q.jpg
    217.5 KB · Прегледи: 39
  • 12q4.jpg
    12q4.jpg
    150 KB · Прегледи: 38

nelsky

Редовен Потребител
Така и не ги дочаках тези юнаци да го издърпат това въже, да видя какво ще извадят. 5 км казаха, че било. Рибари, сигурно цял живот това правят. А втората снимка е направена стотина метра по-назад. Парадоксите на бедните страни - лъскави ризорти с охрана, граничещи с бедняшки колиби. Това е в третия и последен ден от пътуването ми към службата
received_801131938564198.jpeg
received_1081929972917528.jpeg
 
Нагоре