Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезони.

st_beer

Редовен Потребител
@rumpi66
Има снимки на 1 страница ivodoc ги е качил. Не съм сигурен дали обаче това е същото джили на andro_e . Може и да не е това от снимките и аз да греша.
ivodoc написа:
Това е варненската група по страйкбол.
Снимките са от юли тази година.
Изоставеното ракетно поделение до Камчия.

100_0906.jpg


100_0897.jpg


100_0894.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Re: Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезо

Нямам възможност да кача снимки .Джилито е като пончо и направата му е елементарна .Да не се повтарям пак но ..Капронена мрежа 2 на 2 м.с отвор по средата за главата и нещо като качулка от същата, снадена към мрежата. Конци ,кафеви, зелени ,сиви ,парчета зебло ,канап ,навързани на снопчета .С две думи въпрос на фантазия ,мисля че не толкова цветовете маскират , а това че фигурата се деформира.Успях без проблем да се доближа прав до удобна за стрелба дистанция ,без да подплаша мишените ;)Добре е да няма странични зрители защото те гледат много особенно така екипиран.Пушката я омотавам с парчета плат с накълцани краища.А, и топли добре то и няма как да не топли ,има прежда за два пуловера. :pardon:
 

st_beer

Редовен Потребител
Тези костюми малко ме притесняват като се замисля. Примерно въпросния стрелец който се маскирал някъде така и си ловува (бракониерства) представете си случайно минаваща ловна дружинка с цел лов законен на глигани или друг дивеч и се размърда въпросния маскиран стрелец (бракониер) какво може да се случи. Не ми се мисли направо. Така че който ползва такова нещо мисля трябва да е на щрек да не му напълнят задника с олово в най добрия случай. ;) ;) ;) ;) ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не е изключено.
Ами ако го намерят кучетата?
Те за това ги ползват групите по страйк и софтбол, а те обикновено са дружина, играят на полигони или обозначени места и е малко вероятно да се омешат с ловна дружина.
В частни случаи обаче, както някои от нас практикуват хобито в почивните дни в ловния сезон .
Да се има предвид , че дружинките излизат и те през уикенда, особено ако се прави в район , където има ловна дружина.
 
A

Anonymous

Гост
Ще споделя как си направих камуфлаж и двунога за пушката от подръчни средства.
За да направя двуногата използвах стандартни степенки за велосипед закупени от Практикер. След малко рязане с флекса и огъване се получи това. За съединяване на двете използвах метална планка .
За направата на камуфлажен калъф използвах стара военна шуба. Поради по-сложната форма на приклада използвах и два дзипа. С малко шев и кройка се получи ето това. След това от същия плат нарязах малко вълнообразни ивички и ги приших върху калъфа. В крайна сметка се получи доста задоволителен резултат. А така изглеждат нещата на практика - снимка 1, снимка 2. Беше малко играчка, но се получи добре. Хубавото е, че се слага и сваля за две минути :)
 
A

Anonymous

Гост
Termina4 написа:
Поздравления :bravo: много ми харесва Предполагам че същото може да се направи и с цяло облекло и ще се получи много ефектно Горе доло за колко време уши маскировъчния калъф

Отне ми около седмица, като ших на ръка и само вечер след работа. Ако имаш обаче на разположение шевна машина, ще го направиш за ден, два... :) Ето как изглеждат нещата в полеви условия:



o633678041941875000.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
Ето какво сътворих през съботата и неделята понеже не се чувствах добре да ходя да стрелям. Има още за довършване малко и да се направи шапка. Кога ще стане идея си нямам , но когато го направя ще пусна снимки.


 
A

Anonymous

Гост
Да не ти се струва, че е самоцелна критика, но ми се струва, че цветовете не са добре подбрани.
Прекалено много бяло, ако е за пролет-есен.
И твърде малко за зимата.
 

st_beer

Редовен Потребител
Dejmos написа:
Да не ти се струва, че е самоцелна критика, но ми се струва, че цветовете не са добре подбрани.
Прекалено много бяло, ако е за пролет-есен.
И твърде малко за зимата.
Не е бяло просто от светкавицата така е излязло иначе си е светло зеленикаво. Ще вмъкна в него и конци от чувал светли с цвят на слама. трябва да му се предаде още обем много е рехаво все още. На място идеята е да се слагат и естествени треволяци от самото място където ще се ползва така ще се приближи максимално до околната среда.
 
A

Anonymous

Гост
Някой виждал ли е скоро камуфлажни лепенки на ролка по магазините?
Преди имах и бях доволен ???
 

Socom

Потребител
Докато разглеждах в Internet попаднах на това. Не сам го виждал в действителност но все пак е още един вариант: [ftp=ftp://http://www.safari.bg/product/b/bg/38/gallery#info]http://www.safari.bg/product/b/bg/38/gallery#info[/ftp]
 
A

Anonymous

Гост
Тези ги има в МСА,165 лева единична цена
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    31.2 KB · Прегледи: 437
  • 2.jpg
    2.jpg
    21.5 KB · Прегледи: 382
  • 3.jpg
    3.jpg
    27.7 KB · Прегледи: 395
  • 4.jpg
    4.jpg
    18.6 KB · Прегледи: 395
A

Anonymous

Гост
В Emil's army shop гледах джили, не съм 100% сигурен за цената, но май беше нещо като 60 (или 80) лв.
 
A

Anonymous

Гост
А това как ви се струва ? :) ;) Бухала ,който се вижда е пластмасов и няма да напиша за какво се ползва ,както и нама да публикувам снимките с резултатите от излета ,по обясними причини ;) ;) ;)
 

Attachments

  • ohota_s_filinom_1_3.jpg
    ohota_s_filinom_1_3.jpg
    10.2 KB · Прегледи: 370
  • ohota_s_filinom_1_4.jpg
    ohota_s_filinom_1_4.jpg
    10.9 KB · Прегледи: 449
  • ohota_s_filinom_1_5.jpg
    ohota_s_filinom_1_5.jpg
    8.2 KB · Прегледи: 387
  • ohota_s_filinom_1_7.jpg
    ohota_s_filinom_1_7.jpg
    12.6 KB · Прегледи: 460
  • ohota_s_filinom_1_8.jpg
    ohota_s_filinom_1_8.jpg
    12 KB · Прегледи: 432
  • ohota_s_filinom_1_9.jpg
    ohota_s_filinom_1_9.jpg
    12.1 KB · Прегледи: 451
A

Anonymous

Гост
Re: Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезо

Ако бухала и джипа са твои ,блазе ти!Знаем за какво се ползва ....Да плаши гаргите :no:
 

st_beer

Редовен Потребител
Ето как изглежда маскировката в завършения си вид. Мисля че се получи горе долу и ще прикрива чат пат. ;) ;) ;)



 

bor1968

Потребител
Много добре се е получило :bravo:.
Може да помислиш и за ръкави, но и така е добре :yes:.
 
Нагоре