МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Kameno Karp

Редовен Потребител
Естествено,че не е без опора. Със стойката дето си правих,от капака на Нивата. Предполагам се досещате,че се " хваля" с най-добрата мишена. Но така или иначе,стрелбата ми куца. Ще ми се да пробвам от маса как ще е.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Ела на сбирката на 01.10 и ще ти дам да пробваш моята. Идеята е доста проста, стабилна и практична. Сигурен съм, че ще я направиш за 0 време, та и сигурно по добри идеи ще ти хрумнат :D
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Още не ми е излязал графика за Октомври и не знам дали ще почивам тогава.
А ти защо не ми продадеш твоята и да си направиш друга? :D
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Ако я пробват и други хора там, съм сигурен, че ще стане търг :D . Шегувам се, масата я направиха баща ми и дядо ми, който е стругар-фрезист от около 50 години и е вече прекалено възрастен да го занимавам с моите глупости, та има сантиментална стойност за мен и ще си я запазя. Със сигурност обаче, ако ползваш стойката от крика върху масата вече ще е перфектно.
 

bgbul

Редовен Потребител
След месеци пауза,днес отидох да пострелям. Припомних си какъв сакат стрелец съм. Определено си ми трябва маса. Шест или седем броя на 50 метра.
View attachment 110235
Брей..и скромничиш. Това за 50 м е перфектна група, въпреки единия откъснат. Браво!
Когато говорим за дистанция вече без опора не става ( с малки изключения).
Браво!
Дано се пораздвижи темата и стрелбата.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Брей..и скромничиш. Това за 50 м е перфектна група, въпреки единия откъснат. Браво!
Когато говорим за дистанция вече без опора не става ( с малки изключения).
Браво!
Дано се пораздвижи темата и стрелбата.
Колега викаш 50м са дистанция за въздушна пушка, но за пистолет са нищо така ли? :D С пушката може подпрян, ама на 50м с ПИСТОЛЕТ е срамно да стреляш от маса?
 

bgbul

Редовен Потребител
Развален телефон... Кой чул, кой разбрал. Все едно. Стрелба с пистолет не е стрелба от упор. Както и да е.
Има една поговорка: "Пчелата не си губи времето да обяснява на мухата, че меда е по-вкусен от ла..то."
Така, че ...живи и здрави!
 
Последна промяна:

Nikolai12345

Потребител
Малко неделна стрелба с пружинки.Както каза един колега,забравих как се стреля с пружинна пушка!
Метеора ли е прекалено добър или на славията и куца нещо?
20м,от упора на капака на механични.Изкефих се!
 

Attachments

  • IMG_20231008_121636_1.jpg
    IMG_20231008_121636_1.jpg
    282.8 KB · Прегледи: 97
  • IMG_20231008_121647.jpg
    IMG_20231008_121647.jpg
    366.9 KB · Прегледи: 84
  • IMG_20231008_122200_1.jpg
    IMG_20231008_122200_1.jpg
    304 KB · Прегледи: 96
  • IMG_20231008_122208.jpg
    IMG_20231008_122208.jpg
    235.9 KB · Прегледи: 99

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Малко неделна стрелба с пружинки.Както каза един колега,забравих как се стреля с пружинна пушка!
Метеора ли е прекалено добър или на славията и куца нещо?
20м,от упора на капака на механични.Изкефих се!
Неподходящи чашки може би ползваш за Славията на тая дистанция, по принцип ако е наред пушката с правилни чашки ги прави в една дупка. Метеора си е също доказано добра пушка.
 

Nikolai12345

Потребител
Неподходящи чашки може би ползваш за Славията на тая дистанция, по принцип ако е наред пушката с правилни чашки ги прави в една дупка. Метеора си е също доказано добра пушка.
Колега на 20м на механични,точката в която се целя се губи и тия мерници малко груби ми изглеждат,знам ли.Иначе пушките са здрави,скоростите ги държат горе долу еднакви.Ще пробвам с оптика някой ден.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Гледам мишенки с пружинки.....Направо се сетих за мойто Фани 300.Реших да го пробвам на диоптрични на 25м.Голяма мъка.Аз че не бивам с окото е друга тема.Целил съм се в средата на листа А4.Това виждах най добре.В черното е групата от 5 изстрела.
След това си сложих оптиката и направих пак 5 изстрела ...голям кеф.Мерил съм се в четворката и пак 5 броя.
Голяма пушка е Фанито! :cheers:
 

Attachments

  • IMG_20231012_145542.jpg
    IMG_20231012_145542.jpg
    225.2 KB · Прегледи: 69

xpresident

Редовен Потребител
Колега на 20м на механични,точката в която се целя се губи и тия мерници малко груби ми изглеждат,знам ли.Иначе пушките са здрави,скоростите ги държат горе долу еднакви.Ще пробвам с оптика някой ден.
На 20м черната точка на мишената трябва да е с диаметър около 6см. Точката трябва да я виждаш широка колкото мушката за да има добро прицелване. На 50м точката трябва да е с диаметър 105мм. Мерниците на Славията са добри, групите които съм постигал на механични са около 6см на тази дистанция. С оптика не мисля че може да се очаква много по-добър резултат, пушката толкова си може.
 

du6ata

Редовен Потребител
Ето на Наско слъговете в 5.5 boat tail с 310 мс с Импакт 3 -700 мм хеви лайнер 50 м не съм я тунинговал за тях просто я намалих на 310 мс предстоят още тестове днеска и на 178 м стрелях и е супер утре повече
 

Attachments

  • IMG_9746.jpeg
    IMG_9746.jpeg
    138.1 KB · Прегледи: 62
  • IMG_9747.jpeg
    IMG_9747.jpeg
    137 KB · Прегледи: 61
  • IMG_9749.jpeg
    IMG_9749.jpeg
    47.5 KB · Прегледи: 60

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Ето на Наско слъговете в 5.5 boat tail с 310 мс с Импакт 3 -700 мм хеви лайнер 50 м не съм я тунинговал за тях просто я намалих на 310 мс предстоят още тестове днеска и на 178 м стрелях и е супер утре повече
Добра е групата. Обаче така, както е написано във ФБ, останах с впечатление, че това е група на 178 метра.
 
Нагоре