МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

GEORGI PL

Новодошъл
Те това имам предвид - дискусията .. Харесвам тоя форум, различен е от повечето български, в добрия смисъл и има много полезна и вярна информация, която някои тук явно са забравили да ползват, в случая относно изкуството на прецизната стрелба. За нея аз знам малко, на 47 съм и стрелям от 6-7 годишен, но има време, ще се науча. На мен ми стига и толкова .. :) Вие си вижте постовете, за вас си, някои ще разберат къде грешат и ще спечелят от това.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колега кажи, че това дето си написал - резил... е ирония. Защото най-вероятно е ирония, с която искаш да избъзикаш тия дето правят такива групи на 250 метра. Група от 12 милиметра на 50 метра е голямо постижение за всеки стрелец.

Ако някой каже не на майтап, а сериозно, че това е резил. Не е зле да потърси добър психиатър. Надявам се, че си се майтапел и това резил е ирония. :cheers:
 

zograffa

Редовен Потребител
Дълбок,тежък,мъдър и поучаващ тон.Двусмислени подхвърляния от, които ние невежите трябва да извлечем максимална полза защото едва ли не сме благословени от допира с тях.
В крайна сметка нищо накрая,предполагам и автора се колебае в разбора на мъдрия си словоред.
Абе това да не е колегата Марев с нов ник?
 

silver bullet

Редовен Потребител
Много се кефа като някой каже тренирам нещо от 6 годишен. Ми аз пък пея под душа от 5 годишен, но още не съм спечелил гласа на България. Колеги моля ви се, колкото и да тренира човек има едно нещо и се нарича талант.

Не всеки може да стане супер добър певец, боксьор или стрелец, защото може да няма талант затова. Обаче да има талант за друго да е готвач, ебач и какво ли не. Радвайте се на живота и стига с това мерене на пишки. Като на магарето няма да ви стане и да си ги мерите от 3 годишна възраст по 1000 пъти на ден. :lol:
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Напротив познавам хора които нямат талант в дадена област, но с много, себеотрицание, труд и упоритост са постиганали изключителни резултати! Виждал съм и талантливи хора да се провалят от мързел и от това да си мислят че им е даденост. Така че точна формула няма. Не говоря за стрелба а изобщо.
Ай наздраве....
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Усилието побеждава таланта.

А някои хора имат невероятния талант, на 3 ракии да пишат страхотни простотии из форумите. Явно, не трябва да им се обръща внимание.
 
Последна промяна:

Стоян77

Потребител
Първи и втори опит за група с Бам 51 с джи ес би 1.030.На 44 крачки с упора одеяло на тавана на колата.На снимката с 5-те стотинки тъмко го бях купил,преди няколко месеца и незнам скорости.На втората е с 280м/с. На по- далеч не посмях,от страх да не разваля успеха:) .Иначе кенчето издрънча 6 от 10 пъти на почти двойно рзстояние при кофти страничен вятър.Мишените не са за хвалба,нито търсещи похвала.Те са удоволствие постигнато с доста четене и подбиране на отговори и коментари,също така и от съществено окуражаване от Ники гадняра и Дилом.
 

Attachments

  • 131435322_682965492403453_8116873824499929261_n.jpg
    131435322_682965492403453_8116873824499929261_n.jpg
    145.5 KB · Прегледи: 58
  • 130980724_4005954856122585_7221041687022660783_n.jpg
    130980724_4005954856122585_7221041687022660783_n.jpg
    298 KB · Прегледи: 58

silver bullet

Редовен Потребител
Напротив познавам хора които нямат талант в дадена област, но с много, себеотрицание, труд и упоритост са постиганали изключителни резултати! Виждал съм и талантливи хора да се провалят от мързел и от това да си мислят че им е даденост. Така че точна формула няма. Не говоря за стрелба а изобщо.
Ай наздраве....
Ако говориш за работа и финес може. Но с много труд певец, футболист или художник не се става. Слави Трифонов е много добър пример затова. Освен ако не мислиш, че пее добре. Ходил съм на уроци по китара при един от най-добрите педагози в София. Бях дете и свирех с часове всеки ден. Никога не съм достигнал и 10% от това как свири Митко от групата D2. Бил ми е на гости и ми е свирил на китарата сто пъти по-добре от мен. При положение, че свири с обърнат гард и басовите струни му идваха отдолу! Той е един от най-добрите китаристи в България и е на световно ниво. Без да имаш талант в дадена област и да се насереш от труд китарист като Митко от D2 никога няма да станеш. Както и боксьор като Антъни Джошуа или Дионтей Уайлдър те и двамата са започнали много късно да се боксират. Но имат страшен усет за боя. Да с труд се постига много. Може да станеш милионер или да станеш яко копеле, което вдига 160 от лежанка. Но поет, певец и световен шампион се става с много вроден талант и доста труд разбира се. Сещам се за един супер як филм по действителни събития. Казва се: Еди Орела. За силата на човешкия дух. Гледайте го.
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Усилието побеждава таланта.

А някои хора имат невероятния талант, на 3 ракии да пишат страхотни простотии из форумите. Явно, не трябва да им се обръща внимание.
Въобще не съм съгласен за първото изречение, но не ми се спори. За комплексарите, които се заяждат по форумите си напълно прав има такива, но са малцинство. По темата за таланта. Само някой който се е утрепал от усилия в някое изкуство и е видял, че никога няма да достигне този роден с талант ще го осъзнае. Ако двама човека имат талант. Единият страшно много, а другия много, но не колкото другия. И този с многото талант е мързел и мърда. Много ясно, че ще нищо няма да стане от него. Пълно е със супер таланти, които свирят цял живот в подлезите, защото нямат воля да се борят за признание. Но това не значи, че другите известни музиканти нямат и те много талант.

Ще дам и друг пример. Влизат в казармата 50 момчета на 18 години. Никой от тях никога не е стрелял с АК. Започват стрелби едно от тези 50 момчета, още на втория месец стреля не само по-добре от всички останали 49 в ротата. Но стреля по-добре и от лейтенантите и капитана, които стрелят от много години. Това труд ли е или талант? Не говоря за мен давам пример.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Не говорех за изкуство и свирене и пеене, а за бойни спортове и стрелба. Който е тренирал дълго време боен спорт, знае за какво говоря. Хора, които не са тренирали сериозно и тежко, с треньори и не са имали състезателен живот, няма как да разберат, за какво става въпрос. Хора, които години наред са имали единоборства с други тренирани спортисти, на тренировки и състезания знаят за какво иде реч. Този процес е свързан и с травми и други трудности и във времето имаш възможност да се сравняваш и виждаш с други спортисти и да преценяваш моментното ти състояние и напредъка на какво се дължи - на талант или воля. В годините бях свидетел, как много момчета, по-качествени от други пропиляха таланта си и бяха победени от хора, които преди са побеждавали. За тях важи и написаното, че усилието побеждава таланта.
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
За тях волята е таланта, който трябва да имаш. Или силата на духа и търпението. Когато стрелям ми се иска да дръпна спусъка веднага. Но кръста играе върху мишената и точния момент е в търпението и волята.

За мен и волята е вид талант. И то може би най-важния талант в живота. За бойните спортове имам малък личен опит и не мога да кажа. Но гледам бокс и ММА понякога.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Именно за това говоря. Нали, точно с усилие и воля ще си подобриш техниката и възможностите. Демек с тренировки и упражнения. Само с талант не става. Има много примери за това. Говоря за определени спортове. При стрелбата също е така - колкото повече се упражняваш, толкова по-добър ставаш. Нямам поглед върху изкуствата, не знам как е там и никога не съм се интересувал.
 
Последна промяна:

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
От наблюденията ми последните 3-4 години във Фийлд Таргета , шампион става този който тренира най-много , така че съм 10000% съгласен с Gadnqra. Таланти много , но в стрелбата трябва рутина и самочувствие че знаеш какво да направиш в даден момент .
 
Нагоре