КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

bass_kick

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Здравейте колеги, някой може ли да ме насочи към стругар който е способен да изработи боен клапан за ИЖ 60 ,че искам да го обърна в ПЦП. Аз питах на няколко места , но ми отказаха :wall: Прилагам един чертеж и 3D модел на детайла. Благодаря предварително :cheers:
 

Attachments

  • 2902490.jpg
    2902490.jpg
    177.6 KB · Прегледи: 424

lynx

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Хмммм, това не е работа за всеки стругар.
А този който го направи къдърно, като нищо ще поиска 80-100 лева за изработката.
За ИЖ-а не се ли продаваха цели комплекти за конвертиране в ПЦП?
 

bass_kick

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Продават се такива комплекти, но е сложно да се доставят от Русия.
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Продават се . Струват около70 - 80 лв само да го купиш. Отделно доставката, която няма да е много евтина. bass_kick, ако желаеш мога да питам там , където дадох да правят моя кит за ИЖ61. Целия кит (ударната група и преходника ), ще ми струват 85 лв .
 

fishermaniac

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Еин въпрос-месингов детайл,трябва да се запой друг детай върху него,може ли,от месинг ли трябва да са двата детайла или може и желязо с месинг да се запоява.Има ли риск от повреждане по време на запояването,защото единия детайл ще се явява цев и е тънка 11мм.,кал 5.5.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Може разнородни метали да се поят, това ти е малкия проблем.
Белята е, че при запояването/заваряването се получава доста висока температура.
А от там може да се получи изкривяване/измятане на някой от детайлите.
Аз лично не бих поил или заварявал детайл върху цев, има други начини за присъединяване.
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Моля , дайте контакт с Перила от Пловдив. Търсих но....
 
A

Anonymous

Гост
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Лепи смело със Санфикс. Като пластелин е и се формова много лесно . Само трябва да обезмаслиш добре детайлите , ако са мокри (вода) не пречи. След това пили, шкури , оформяй както искаш. Достатъчно здраво е .
 

andi

Редовен Потребител
. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Дали някой може да ми помогне - търся алуминиев "П" образен профил (или кутия, която да отрежа) 40мм ( 40/30 , 40/40, 40/50, 40/60 и подобни) . Но да са дебелостенни - поне 2,5мм , дори 3-4мм е най добре - трябва ми вътре да е около 35мм макс. Дължина 80 см .
Обърнах Пловдив и не мога да открия . Ако някой има идея , или ми прати , ще съм благодарен (и ще го платя + почерпка разбира се ) .
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Провери ли в Ангел Стоилов?
 

andi

Редовен Потребител
МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Оттам почнах, нали са Пловдивска фирма .
 

apapazov

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

В Кичука където е сградата на ДАИКС. Някъде около нея по спомен имаше склад за алуминиеви детайли с доста асортимент. Мисля че беше на Алумина Шумен. Ходил съм много отдавна и не си спомням точно. Някой от Кичука да каже :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Знам го , но е затворен от половин година.
 

rosento

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Има ли си някой на представа от къде мога да си купя титаниева тръба ,и ориентировъчни цени за направата на цилиндър за ПЦП
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Доколкото знам, тръбите от титан са с "възможна двойна употреба" и едва ли ще намериш някъде на свободна продажба в България.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Преди време търсих такива тръби, у нас е много трудна работа.
Доста рядко в ибей се появяват парчета за продан, но почти винаги са къси.
Много голям късмет ще е, да изпадне нещо подходящо по размери за изработка на цилиндър.
 

rosento

Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

То цените сигурно ще са убийствени.А това с двойната употреба не го разбрах какво имаше предвид колегата :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

rosento написа:
То цените сигурно ще са убийствени.А това с двойната употреба не го разбрах какво имаше предвид колегата :)

Не знам дали ще го обясня съвсем правилно, но има стоки, които могат да се придобият само с разрешение на съответните органи. Доколкото знам титаниевите изделия са между тях.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА

Мен лично ме съмнява, че титаниевите изделия и детайли попадат в списъците с двойна употреба, но е възможно и да е така.
На пазара се предлагат различни ауспуси, системи и елементи за ауто/мото от този матрЯл и никъде не видях да е упоменато, че е проблемен вноса, придобиването и притежанието на такива неща.
Само дето цените на тия неща са доста неприятни.

Парчетиите титаниеви тръби, които изпадат в ибей в повечето случаи са евтини но са из разни далечни кътчета като Канада и транспорта до тук е двойно по-висок от цената та тръбата.
Преди време един търговец в английския ибей от Словакия беше пуснал евтини тръби с подходящи диаметри, но дължината на парчетата беше 26см. За мен това е прекалено късо :'(
Трябваше резервоарите да се правят от 2 снадени тръби, което ме отказа от начинанието.


П.С.
Сега погледнах, това ще е идеално за повечето размери резервоари, но е в Китай.
99,99 долара с безплатен транспорт до БГ. Външен диаметър 32мм., вътрешен 26мм, стена 6мм., дължина 50см.
http://www.ebay.com/itm/1PC-Titanium-Tube-Pipe-Dia-32mm-6mm-Wall-500mm-0-5m-Long-MODEL-MAKER-/281181455468?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4177b8846c
 
Нагоре