КРОСМАН пушки и пистолети

Hidden

Редовен Потребител
Цевта от какво е и каква е енергията на чашките? 50 метра са добра дистанция.
 

Hidden

Редовен Потребител
А каква отика си му сложил и каква ще рече "че почти не е пипано" ?
Да стреля човек на 50 м с 12 дж е впечатляващо.
 

Karlito/Man

Редовен Потребител
Оптиката е 10*40/50, малко е увеличен обема на камерата с ~ 8 %( което имаше обратен ефект, скоростта падна с 10м/с при еднакъв бр. Напомпвания). Полиран е ударника и малко е омекотен спусъка, пружините са оригинални, има изработен винт за регулиране натяга на бойната пружина. Другото се вижда.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Как си увеличил обема на камерата? Пробва ли с повече напомпвания колко ще покаже с увеличения обем?
 

Karlito/Man

Редовен Потребител
Светльо, обема можеш да го увеличиш по няколко начина, можеш да отрежеш 1-2 мм. от резбата на накопителната камера, да престъжиш вътрешния диаметър на камерата с 0.2мм, най безобидния начин е да скъсиш от към пружината впускателния или бойния клапан. Скороста се повишава, но трябва да помпииш повече. Аз стрелям на 12 помпи ( не ми се помпи повече). На 20 помпи с посочения проектил, по спомен докарваше 225 м/с.
 

teodordt

Потребител
Благодаря за подробната информация!
От къде мога да намеря такава цев (линк, физически магазин) и трудно ли се сменя?
 

Mitaka588

Потребител
Здравейте колеги! Какво ви е мнението за Crosman PUMPMASTER 760. Искам да я взема за племенника ми, който е на 11 години и ми се вижда подходяща за него. Запалих го по пушките още преди няколко години, до онзи ден стреляше с една airsoft пружинна пушка, но се счупи и за Коледа мисля да му взема друга.
Гледам я тук https://www.balistas.com/crosman-pumpmaster-760-45mm
Може и препоръки за друг сайт от който да я поръчам или друга пушка.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Аз бих ти предложил и daisy powerline 880 даже може да направим комбинирана поръчка .
 

Mitaka588

Потребител
Добре изглежда, утре ще видя някое ревю за нея да я разгледам. А за комбинираната поръчка съм съгласен.
 

Hidden

Редовен Потребител
Колеги, разгледайте още днес в Балистас - в сайта са пуснали намаления до 26 ноември ;)
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Да,със същите части е ,но може и да има малки разлики .Трябва да ги има човек и двата модела за да резбере.Аз се чудех между нея и 880 .Щом я няма 880 взимай тази .И Кросман 760 не е лош ,но тези ги дават малко по-силни.Аз имам Кросман 2100 и ми харесва дава ми скорост към 190 -200м/с с ЖСБ 0.54 до колкото си спомням ,че скоро не съм я ползвал.
 

Karlito/Man

Редовен Потребител
Покрай празниците имах свободно време и реших да почовъркам кросмачето. Нов клапан от полиамид - Ф7,6мм. Шаиба парашут ( месинг) Ф 8,8мм. Нова пружина на клапана - Ф7 * 26 тел - Ф 1мм. Водач на пружината на клапана - месинг с отвор - Ф 3мм. Нова пружина на ударника - Ф 8 " 60 тел - ф 0.9мм. без утежинител. Подложни шайбички от POM на оста на спусъка и шепталото за да няма лувфтове, нов водач за пружината на шепталото, нова прижинка за шепталото, ( ще се търси по-мека). Стреляно е с JSB 1,03, стартово налягане 165 бара, крайно налягане - 120бара. Модерчето е 3 D принт от Павел. Стреляно е от позиция прав, подпрян на портата, разстояние - 45-46м. 24-25J
 

Attachments

  • Screenshot_2024-01-07-19-14-11-852_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-01-07-19-14-11-852_com.miui.gallery.jpg
    77.1 KB · Прегледи: 50
  • Screenshot_2024-01-07-19-14-42-355_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-01-07-19-14-42-355_com.miui.gallery.jpg
    162.2 KB · Прегледи: 51
  • Screenshot_2024-01-07-19-15-26-284_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-01-07-19-15-26-284_com.miui.gallery.jpg
    143.7 KB · Прегледи: 51
Последна промяна:
Нагоре