Избор на пушка до 250лв.

rivan

Редовен Потребител
Оставам с впечатление, че препоръчвате на колегата СО2 пушка. Като принцип на действие тя е като ПЦП. Сравнете ги двете. ПЦП - плато от 200-100 бара(грубо), мощност 10-60 джаула според зависи, разход на въздух, обем на резервоара.
СО2 - запишете си същите данни и ще разберете защо не ми харесват СО2 плякалките. СО2 се купуват предимно с цел преработката им в ПЦП.
Да не говорим за цената на патрончетата. Затова и смятам, че СО2 не е сериозно решение, особено пък за първа пушка.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не,той колегата изгуби интерес,просто стана дума за СО² играчки а QBто е най- близко до ПЦП ВО,нищо повече!
 

t.marev

Редовен Потребител
Не,той колегата изгуби интерес,просто стана дума за СО² играчки.......
Точно така, тия играчки са доста зарибяващи. Чак се замислих дали да не си взема някоя, например Кросман 1077, защото май само тя е полуавтоматична. Според мен чарът на СО-то е точно полуавтоматиката и разбира се автономността. Слагаш две патрончета в джоба и си пуцаш 100-150 пъти. Не е чак толкова скъпо за забавление от време на време. Няма помпи, бутилки, компресори.....Не го сравнявам с ПЦП, просто разсъждавам на глас. Е, няма кой знае каква сила, ама пък е удобно. За пистолет пък е още по-удобно.
Жалко че затлачихме темата, ама то така тръгна приказката. Може да се преместим в някоя тема за СО или да си отворим нова.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Точно така, тия играчки са доста зарибяващи. Чак се замислих дали да не си взема някоя, например Кросман 1077, защото май само тя е полуавтоматична. Според мен чарът на СО-то е точно полуавтоматиката и разбира се автономността. Слагаш две патрончета в джоба и си пуцаш 100-150 пъти. Не е чак толкова скъпо за забавление от време на време. Няма помпи, бутилки, компресори.....Не го сравнявам с ПЦП, просто разсъждавам на глас. Е, няма кой знае каква сила, ама пък е удобно. За пистолет пък е още по-удобно.
Жалко че затлачихме темата, ама то така тръгна приказката. Може да се преместим в някоя тема за СО или да си отворим нова.
И аз,взех да се замислям. По-добре отвори нова тема. Има ли патлак СО 20-па и нагоре джаула? Може и да си прав като казваш, че с две патрончета ще има да си пуцаш на воля.
 

pachoddp

Потребител
Аааа, добър ден .... Аз какво говорих..... Всичко, което споделих от опит, го има в последните отговори на някои от колегите.... Поне се върна нормалното общуване - без обиди и отричане на някои неща.... Както се оказа, че и не малко колеги имат въпросното CP2 или CP1, а даже някои плануват да си вземат... Можеше само и някои от другите, които имат въпросната "играчка", да се включат и да напишат някой и друг ред. Както и да е...
Да не каже някой, че пак проповядвам покупката на въпросния пушколет, ха хаааа.... Аз можех в този ценови диапазон да спомена и Kral Arms n-01, с който също имам достатъчно опит. Или Байкал 512 или Хатсан 125, който имах още преди 8-9години и който по най-бързия начин махнах. Той - Крал Армс-а - на пръв поглед се вписва в бюджета, но по-нататък, ако решиш да ъпгрейднеш, трябва да се бръкнеш още два пъти по толкова.... За мен поне пушколетът във формата си на пушка, сработи по-добре от евтина пружинка.... И пак повтарям - съображенията ми изхождат основно от определения бюджет. Аз също бих си купил добър Хайнел за 250 лв, но такъв няма. Има един в ОЛХ, но е близо 500лв.
Аз не съм мерил всички 40 изстрела поред на CP2 - то, но в тубата има клипчета, които показват, че ги прави в разлика от 6м/с или "коридор", както биха казали по-запознатите. Повечето евтини ПЦП-та от кутията правят горе долу толкова, без доработки. Така поне съм чел и гледал. А като сложиш и помпа или нещо за помпене и цифрата става друга. Още повече, че самата пушка е поне 1/3 над определената сума..
Пушколетът, естествено и никога не съм оспорвал, даже самият аз съм го написал, е значително по-слаб, но скоростта и силата, според мен, са достатъчни за точна стрелба до 25-30 м. Както казват някои съфорумци - не на всички целта им е да дупчат туби, тухли, да изкривяват тенекии и т. н., все пак трябва да се уцелва и нещо, нали така.... Има клипчета на групи, с качествени съчми, в рамките на 3-4см. на 20-25 м., което за парите си и възможностите си е добре....
Естествено, че не е върхът, но за тези пари толкова.... За повече, вече е друга тема и предполагам, че всеки е запознат за колко какво да очаква.....
 
Последна промяна:

Frankeiy

Потребител
Нещо ми бръмчи в главата,та за това и аз да пооакам темата...
За qb 78 ясно,Балистас и готово,но гледам снимки с нещо като "мачови приклади" и qb 79.Ако може линк към магазини,че не намирам.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Нещо ми бръмчи в главата,та за това и аз да пооакам темата...
За qb 78 ясно,Балистас и готово,но гледам снимки с нещо като "мачови приклади" и qb 79.Ако може линк към магазини,че не намирам.
https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/40_1678_769_2070/products_id/42244
Не мога да се сетя къде съм виждал това за което питаш пак,тук имат и "тактикъл" версията :)
 

Frankeiy

Потребител
Не ви ли омръзна, 5 страници талаш... ???
В студовете при мен е така.
Почвам да си мисля,че мога да мисля....и в мозъка ми изплуват всякакви простотии(а в желе е трудно да се плува предполагам)
После се затопля,почват ангажименти и всичко се намества.
Поздрави.
 
Нагоре