Избор на пушка до 250лв.

valerian

Новодошъл
Здравейте,

Не разбирам много на този етап и си търся въздушна пушка при следните критерии:
- бюджет до 250лв.
- нямам предпочитания за марка
- ще се използва само и единствено за стрелба по мишени
- клоня към калибър 4.5
- предпочитам да е точна и надеждна, отколкото да е мощна
- тук намирам повече хубави мнения за пружини, така че клоня натам
- вероятно няма да мога да правя модификации по нея на първо време (повтарям, че не разбирам много), така че е желателно да е поне читава като я изкарам от кутията
- иска ми се да си взема и някаква оптика в бъдещ момент, но не е задължително
Има ли животно, което да отговаря на тези критерии в зададения бюджет или е препоръчително да се съберат още средства?

Поздрави!
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравей! Задължително нова пушка ли търсиш за 250лв? Гледах вчера че се продава една Славия 630 за 290лв. което си е добра цена за много добра пушка (макар и втора ръка). Лошото на пружинните пушки е, че ако искаш и оптика, то тази сума едва ще ти стигне само за оптиката.
 

valerian

Новодошъл
Здравей! Задължително нова пушка ли търсиш за 250лв? Гледах вчера че се продава една Славия 630 за 290лв. което си е добра цена за много добра пушка (макар и втора ръка). Лошото на пружинните пушки е, че ако искаш и оптика, то тази сума едва ще ти стигне само за оптиката.
Привет! Не държа на нова, но не съм сигурен как би могла да стане продажбата на пушка втора ръка. Май трябва да се попълни договор за продажба, а и доколкото знам куриерските фирми не са много щастливи да разнасят пушки. С няколко думи, добре е да сме от един град с продавача. Отделно не съм сигурен какво точно да гледам, когато я купувам.

А защо пружинната пушка вдига цената за оптика? Повече вибрации, които оказват някакво влияние (изстрел в мрака е това)?
 

valerian

Новодошъл
35лв. отгоре,но пушката дава повече отколкото ти плащаш за нея!
Благодаря за препоръката! Ще я разгледам. Лошото е, че не съм сигурен как мога да си набавя точно този модел където живея (от Бургас съм).
 

sts1969

Редовен Потребител
Май трябва да се попълни договор за продажба
Ако си се насочил към калибър 4.5мм то почти всички пушки в този калибър са под 24 Джаула, и не се изисква уведомление в служба КОС. Ако собственика вече иска някакъв договор, то тогава не е проблем да се попълни от двете страни без нотариус, правил съм го няколко пъти при продажба на по-мощни пушки.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Лошото е, че не съм сигурен как мога да си набавя точно този модел където живея (от Бургас съм).
Обади им се и си ги питай,те си общуват различните търговци из страната,могат да измислят нещо.
 

pachoddp

Потребител
Моят съвет е да си вземеш пушко-пистолета Artemis CP2. Аз също преди време се чудех, каква точно пружинка да си взема и скочих на Kral Arms n-01 в 5.5. После се почнаха газови пружини, скъпи монтажи за оптика (за да не се разхожда нагоре - надолу), търсене на подходяща оптика, пълнене на приклада със силикон за по-добър баланс, като резултатът беше, че пушката стана към 5 кг. и над 400 лв. сметка.
Артемиса го взех с идеята да го ползвам като пистолет. Но в момента, в който сложих дългата цев и стана на пушка, направо се влюбих в нея, ха хаааа..... Супер лека, работи с капсули CO2, няма чупене на цеви, напъване и т. н. Има две барабанчета, които побират по 9 чашки(сачми). Само зареждаш(създава впечатлението, че стреляш с истинска пушка). С една капсула (1,50лв.) прави около 40 изстрела с почти еднаква скорост и после поне още 10 като скоростта започва да пада с всеки изстрел. Изключително точна на разстояние до 25-30 м. ( на толкова съм я пробвал). И не на последно място, въобще не е слаба за стрелба по мишени на такова разстояние. С чашки Crosman Pointed 4,5 мм., 0.47грама дава около 200м/с, което я прави около 10 джаула. Няма абсолютно никакъв откат и можеш да сложиш каквато си искаш оптика, лазер, бързомер и то с най-обикновени монтажи, без да се похарчиш голяма сума пари. Да не говорим, че ако искаш, съвсем елементарно и то без пари, можеш да я позасилиш още, съответно за сметка на броя изстрели, но не чак толкова чувствително....
Респект към пружинките, но лично аз, никога повече не бих се върнал на евтина пружинка или пък да се оръся за нещо като Feinwergbau, Weihrauch и т.н.....
С Artemis CP2, за малко пари, печелиш лека пушка, без никакъв откат, безброй варианти за монтажи и мерни прибори и то в ниския ценови клас, изключителна точност до 25-30м.,дърпаш лостчето, зареждаш, стреляш - също като с истинска пушка..... А ако пък искаш, сменяш си цевта с късия вариант, сваляш приклада и имаш пистолет..... Или късата цев с приклада - по-къс и по-удобен вариант на пушка.... Единственият ти разход е 1,50 за една капсула CO2 за около 50 изстрела....
Има доста клипчета в тубата..... Разгледай и виж за какво става въпрос....
За мен, засега, това е най-подходящия вариант за Backyard Plinking . Следващата стъпка може да ми е единствено ПЦП...
 

njatanasow

Редовен Потребител
Моят съвет е да си вземеш пушко-пистолета Artemis CP2. Аз също преди време се чудех, каква точно пружинка да си взема и скочих на Kral Arms n-01 в 5.5. После се почнаха газови пружини, скъпи монтажи за оптика (за да не се разхожда нагоре - надолу), търсене на подходяща оптика, пълнене на приклада със силикон за по-добър баланс, като резултатът беше, че пушката стана към 5 кг. и над 400 лв. сметка.
Артемиса го взех с идеята да го ползвам като пистолет. Но в момента, в който сложих дългата цев и стана на пушка, направо се влюбих в нея, ха хаааа..... Супер лека, работи с капсули CO2, няма чупене на цеви, напъване и т. н. Има две барабанчета, които побират по 9 чашки(сачми). Само зареждаш(създава впечатлението, че стреляш с истинска пушка). С една капсула (1,50лв.) прави около 40 изстрела с почти еднаква скорост и после поне още 10 като скоростта започва да пада с всеки изстрел. Изключително точна на разстояние до 25-30 м. ( на толкова съм я пробвал). И не на последно място, въобще не е слаба за стрелба по мишени на такова разстояние. С чашки Crosman Pointed 4,5 мм., 0.47грама дава около 200м/с, което я прави около 10 джаула. Няма абсолютно никакъв откат и можеш да сложиш каквато си искаш оптика, лазер, бързомер и то с най-обикновени монтажи, без да се похарчиш голяма сума пари. Да не говорим, че ако искаш, съвсем елементарно и то без пари, можеш да я позасилиш още, съответно за сметка на броя изстрели, но не чак толкова чувствително....
Респект към пружинките, но лично аз, никога повече не бих се върнал на евтина пружинка или пък да се оръся за нещо като Feinwergbau, Weihrauch и т.н.....
С Artemis CP2, за малко пари, печелиш лека пушка, без никакъв откат, безброй варианти за монтажи и мерни прибори и то в ниския ценови клас, изключителна точност до 25-30м.,дърпаш лостчето, зареждаш, стреляш - също като с истинска пушка..... А ако пък искаш, сменяш си цевта с късия вариант, сваляш приклада и имаш пистолет..... Или късата цев с приклада - по-къс и по-удобен вариант на пушка.... Единственият ти разход е 1,50 за една капсула CO2 за около 50 изстрела....
Има доста клипчета в тубата..... Разгледай и виж за какво става въпрос....
За мен, засега, това е най-подходящия вариант за Backyard Plinking . Следващата стъпка може да ми е единствено ПЦП...
Колега съвета ти не е лош....но забелязах едно повторение....също КАТО ИСТИНСКА ПУШКА..Все като ....ама не е!
по добре си го ползвай като пистолетче,а ако можеш да си позволиш си вземи и хубаво ПЦП.Мисля ,че тогава съветите ти ще са по двуги.Колкото до отричането на пружинки като Feinwergbau, Weihrauch,явно не си стрелял с тях и не си прав! ;) :cheers:
 

pachoddp

Потребител
Колега съвета ти не е лош....но забелязах едно повторение....също КАТО ИСТИНСКА ПУШКА..Все като ....ама не е!
по добре си го ползвай като пистолетче,а ако можеш да си позволиш си вземи и хубаво ПЦП.Мисля ,че тогава съветите ти ще са по двуги.Колкото до отричането на пружинки като Feinwergbau, Weihrauch,явно не си стрелял с тях и не си прав! ;) :cheers:
Нещо не си прочел правилно.... Не съм отрекъл Feinwergbau или Weihrauch.... Казах, че аз не бих се охарчил за толкова скъпа пружинка. А казвам "също като истинска", защото си е така... Да стреляш с чашки(сачми) има ли общо с това да стреляш с патрони???? Или с пружинка е същото като с огнестрелна, така ли.... Човекът е определил бюджет 250лв.
Търси мнения и аз му споделям моя опит.
Аз нямам нужда от съвети и мнения кое как да си ползвам, какво да си събирам и какво да си купя, споко.... Опитах се да съм полезен....
Айде ти като много разбираш и даваш съвети наляво - надясно, кой какво да си купи и как да си го ползва, кажи на човека, какво да си купи за 250лв? Което да стреля добре от кутията, да стреля точно по мишени и след време да може да му сложи оптика, без да даде още два пъти повече отколкото е дал за пушката....
Защото, колкото и да не ти харесва, това, което споделям аз като вариант, отговаря на всички критерии, които е задал....
220 лв., подходящо за стрелба по мишени от кутията, с възможност за евтини монтажи и оптика след време, та даже и на това, че човекът не държи да е много мощно(силно)...
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Скъпите пружинки си струват пари, но си ги и заслужават. Последните пружинки, които си купих са Валтер LGV, Вайраух 30 и направен БАМ 40. И не съжалявам, че съм ги купил. Съжалявам само, че не мога да си намеря втора ръка Air Arms TX 200, т.е. оригинала на БАМ 40. Още при първата стрелба, при първото разглобяване, разбираш, че си струват парите.
Иначе CP2 е добър избор. Аз си купих в четвъртък и останах очарован от този комплект. Само остава да се отвори малко време, за да пострелям с него и да му сложа една оптика.
 

valerian

Новодошъл
Моят съвет е да си вземеш пушко-пистолета Artemis CP2. Аз също преди време се чудех, каква точно пружинка да си взема и скочих на Kral Arms n-01 в 5.5. После се почнаха газови пружини, скъпи монтажи за оптика (за да не се разхожда нагоре - надолу), търсене на подходяща оптика, пълнене на приклада със силикон за по-добър баланс, като резултатът беше, че пушката стана към 5 кг. и над 400 лв. сметка.
Артемиса го взех с идеята да го ползвам като пистолет. Но в момента, в който сложих дългата цев и стана на пушка, направо се влюбих в нея, ха хаааа..... Супер лека, работи с капсули CO2, няма чупене на цеви, напъване и т. н. Има две барабанчета, които побират по 9 чашки(сачми). Само зареждаш(създава впечатлението, че стреляш с истинска пушка). С една капсула (1,50лв.) прави около 40 изстрела с почти еднаква скорост и после поне още 10 като скоростта започва да пада с всеки изстрел. Изключително точна на разстояние до 25-30 м. ( на толкова съм я пробвал). И не на последно място, въобще не е слаба за стрелба по мишени на такова разстояние. С чашки Crosman Pointed 4,5 мм., 0.47грама дава около 200м/с, което я прави около 10 джаула. Няма абсолютно никакъв откат и можеш да сложиш каквато си искаш оптика, лазер, бързомер и то с най-обикновени монтажи, без да се похарчиш голяма сума пари. Да не говорим, че ако искаш, съвсем елементарно и то без пари, можеш да я позасилиш още, съответно за сметка на броя изстрели, но не чак толкова чувствително....
Респект към пружинките, но лично аз, никога повече не бих се върнал на евтина пружинка или пък да се оръся за нещо като Feinwergbau, Weihrauch и т.н.....
С Artemis CP2, за малко пари, печелиш лека пушка, без никакъв откат, безброй варианти за монтажи и мерни прибори и то в ниския ценови клас, изключителна точност до 25-30м.,дърпаш лостчето, зареждаш, стреляш - също като с истинска пушка..... А ако пък искаш, сменяш си цевта с късия вариант, сваляш приклада и имаш пистолет..... Или късата цев с приклада - по-къс и по-удобен вариант на пушка.... Единственият ти разход е 1,50 за една капсула CO2 за около 50 изстрела....
Има доста клипчета в тубата..... Разгледай и виж за какво става въпрос....
За мен, засега, това е най-подходящия вариант за Backyard Plinking . Следващата стъпка може да ми е единствено ПЦП...
Благодаря за изчерпателния отговор, както и на всички изказали мнение до този момент!

Относно лекото спречкване по-горе, не очаквам всички тук да са единодушни. Ако това беше случаят, вече да бях взел пушка след изчитане на първата тема във форума. Ясно ми е, че всеки си има някакви предпочитания и различен опит. Всякакво мнение е напълно добре дошло, а в крайна сметка нелекото решението какво да взема е мое.
 

pachoddp

Потребител
Благодаря за изчерпателния отговор, както и на всички изказали мнение до този момент!

Относно лекото спречкване по-горе, не очаквам всички тук да са единодушни. Ако това беше случаят, вече да бях взел пушка след изчитане на първата тема във форума. Ясно ми е, че всеки си има някакви предпочитания и различен опит. Всякакво мнение е напълно добре дошло, а в крайна сметка нелекото решението какво да взема е мое.
То аз не съм изказал мнение против мнението на някой,с което да съм предизвикал спор, спречкване и т..н. Ти задаваш критерии и аз споделям мнение и ОПИТ. Точно, отговарящо на твоите критерии. Не съм казал дай още еди-колко си лв. и си вземи това... Или по-добре онова, вместо това.... И не съм отрекъл нищо и никой.... Даже съм написал РЕСПЕКТ към ПРУЖИНКИТЕ.... И оттам нататък си изказвам моето мнение, подплътено с цифри, данни, цена и т. н.
Аз знам кое какво е и кое колко струва.... И знам, че в пневматиката няма евтино и суперско. Но си имам моя философия , мои норми и мой опит и споделям, с надеждата да съм полезен....
 

njatanasow

Редовен Потребител
Благодаря за изчерпателния отговор, както и на всички изказали мнение до този момент!

Относно лекото спречкване по-горе, не очаквам всички тук да са единодушни. Ако това беше случаят, вече да бях взел пушка след изчитане на първата тема във форума. Ясно ми е, че всеки си има някакви предпочитания и различен опит. Всякакво мнение е напълно добре дошло, а в крайна сметка нелекото решението какво да взема е мое.
Колега ,моя съвет към теб(,като доста по възрастен) е да забравиш понятието като "първа" пушка.Не купувай някой евтин боклук който само може да те разочарова от хобито.По добре изчакай (събери повече пари) и си купи нещо стойностно което всеки път ще те радва.
Надявам се някой ден да ме разбереш.Не прави компромис само ще ти излезе по скъпо и разочарования! ;) :cheers:
 

pachoddp

Потребител
Без да се заяждам, но какво означава някой ефтин боклук, който да те разочарова..... И какво означава, събери още пари.... При бюджет 250 лв., да се съберат пари за нещо по-така, означава поне още толкова за нещо по-свястно и не боклук....
Как може един човек да определя за друг, какво е боклук и какво не е.... Точно на такива категоризации съм против....
CP2 - то въобще не е боклук и е възможно въобще да не те разочарова.... Както и всеки друг избор..... Още повече, че когато някой зададе ценови диапазон, се предполага, че като голям и що годе умен човек, е наясно за тези пари какво ще вземе, с всичките му минуси и плюсове и както, смятам, че е наясно за 1000,3000 лв. какво може да вземе... Но си е определил, както в случая, 250 лв.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Без да се заяждам, но какво означава някой ефтин боклук, който да те разочарова..... И какво означава, събери още пари.... При бюджет 250 лв., да се съберат пари за нещо по-така, означава поне още толкова за нещо по-свястно и не боклук....
Как може един човек да определя за друг, какво е боклук и какво не е.... Точно на такива категоризации съм против....
CP2 - то въобще не е боклук и е възможно въобще да не те разочарова.... Както и всеки друг избор..... Още повече, че когато някой зададе ценови диапазон, се предполага, че като голям и що годе умен човек, е наясно за тези пари какво ще вземе, с всичките му минуси и плюсове и както, смятам, че е наясно за 1000,3000 лв. какво може да вземе... Но си е определил, както в случая, 250 лв.
Колега,ако не разбираш какво значи да се съберат повече пари какво има да си говорим?Тук не става дума за жизнено важни неща от живота ,а за ХОБИ!Ще ти дам пример....моторите ми са хоби.Карам Симсон 50 куб. и Сузуки Интрудър 1400 куб.И двете вършат работа.Познай обаче с кой се кефя?Въпроса е труден но се надявам да ме разбереш!"Икономията" в хобито не е полезна!
 

pachoddp

Потребител
Колега,ако не разбираш какво значи да се съберат повече пари какво има да си говорим?Тук не става дума за жизнено важни неща от живота ,а за ХОБИ!Ще ти дам пример....моторите ми са хоби.Карам Симсон 50 куб. и Сузуки Интрудър 1400 куб.И двете вършат работа.Познай обаче с кой се кефя?Въпроса е труден но се надявам да ме разбереш!"Икономията" в хобито не е полезна!
А защо не си купи Харлей Дейвидсън, в този ред на мисли.... Според мнозина това е върхът.... Или Хаябуса, например..... Защо не си събра повечко пари и да си купиш нещо такова, а караш Интрудер.... Аааааа, ще кажеш, ами за това съм имал възможност, това съм преценил да отделя като бюджет, това ми харесва.... И ще си прав.... Надявам се, ти да ме разбереш...
То и аз карам 20 годишен TDM 850, като дете карах поне 5 години Симсон... И познай с кое ми е по-кеф.... Ами и с двете.... Разбираш ли.....
И тъй като, както казваш ти, не става дума за жизнено важни неща, то и с 250 лв. и със 150, та даже и с 5 лв., човек може да си направи кефа и да е щастлив и доволен.... Сещаш ли се....
 
Нагоре