Избор на въздушна пушка

xpresident

Редовен Потребител
Аз съм от скоро във форума, но ми е интересно да разбера, дали е имало случай, в който някой е дошъл за съвет за първа пушка до 400лв и сте го съгласили на някой Хайнел или Диана на по 30-40 години? :)
Освен теб, няма друг.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Славиите, Дианите, Хайнелите и още други знайни и незнайни ще се сърдят, че ги няма в списъка!;)
Те нямат качества за точна стрелба по кенчета, поради което са за фирмите рециклиращи ненужни метали,не стават и за снайперисти и разбиращи без кавички,па и барем една газова пружина да можеше да им се сложи...!
Освен теб, няма друг
А той и Гената е малко от обидените!

Преди време,като допълнителна работа поработвах в сервиз( и като отдушник от основната ми),та имах колега отегчен от клиентите с постоянните им обвинения за това никога не спореше с тях,когато идваха с тяхна си "диагноза",освен ако не заплашваше живота им,много добри заработки си правеше...,той спазваше принципа за не налагане на собственото си мнение за реалните проблеми на автомобила!
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Освен теб, няма друг.
Е, аз не спадам в тази категория. Аз без да питам, само след прочетени десетки теми, в които се препоръчваха кометите, се сдобих с такава за 1ва пушка. След като пострелях някой друг месец с нея, почнах да се озъртам и да се чудя за 2ра каква да е. Вече знаех г/д какво търся за моите нужди и очаквания. След пресявка на доста модели пак според цена, мисля че се бях спрял на 3 модела: hw30s, hw50s и Хайнел и след допитване до човек ( @xpresident :cheers:) имал допир и до трите, не се съм се замислял дори и за секунда след това.
В момента и 3те пушки, които имам се ползват за 3 различни предназначения.
Комета 5.5 с оптика -стрелба с лапето по капачки и кенчета, хвърчат и се пукат доста ефектно. Възможна е до някъде прецизна стрелба, но изисква мн тренировки за еднакво придържане и прикладване.
Хайнел 312 с оптика - прецизна стрелба по малки мишенки дори и от 7 годишно момиче, което успешно си е зарежда сама. Капачките не хвърчат ефектно, но пък успешно завърта едни животинки на Гамо за 20лв.
Fwb300 - спортна стрелба.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз съм от скоро във форума, но ми е интересно да разбера, дали е имало случай, в който някой е дошъл за съвет за първа пушка до 400лв и сте го съгласили на някой Хайнел или Диана на по 30-40 години? :)
Да имало е по спомен. Но и благодарение на форума много се и вдигнаха цените на Хаенели, Славии и други подобни класики, за справка преди около 10-на години Хаенел 312 и Славия 631 се продавха по около 100-150 лв до макс 200-250 лв в мнооого редки случаи. Ама отворихме очите на хората, че това са качествени пушки макар и стари, и почнаха да разтат цените.
Случаи безброй, и за инфо на някой самозабравили се хора в тоя форум от скоро, много хора са ни послушали и са останали доволни, те нека си живея в собствени самозаблуди и измислен свят, че видиш ли от как се появила неговата персона почнали хората да стават щастливи и доволни и само той може да предлага правилните пушки, че другите не можели - смешко!
 
Последна промяна:

ATO

Редовен Потребител
soundmax, има няколко хайнела дето се продават от доста време, но не виждам някой да се е засилил да ги купува. Може би заради цената, знам ли ...? Аз от 3-4 месеца стрелям с една Славия Делукс на един приятел, даже мислих да я купувам, но се отказах и за сега само я ползвам. Става, но не е моята пушка, по си харесвам 50s-ката. Ако все пак на един по-късен етап се врека да я купя, ще е единствено заради това, че когато в 6-ти клас започнах да ходя на спортна стрелба в клуба, започнах точно с такава пушка. Тоест за мен има малко сантиментална стойност.
Ей, омазахме и тая тема. :)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
soundmax, има няколко хайнела дето се продават от доста време, но не виждам някой да се е засилил да ги купува. Може би заради цената, знам ли ...? Аз от 3-4 месеца стрелям с една Славия Делукс на един приятел, даже мислих да я купувам, но се отказах и за сега само я ползвам. Става, но не е моята пушка, по си харесвам 50s-ката. Ако все пак на един по-късен етап се врека да я купя, ще е единствено заради това, че когато в 6-ти клас започнах да ходя на спортна стрелба в клуба, започнах точно с такава пушка. Тоест за мен има малко сантиментална стойност.
Нещо не мога да резбера включването ти. Ти знаеш ли преди 10 години колко модела ВО се предлагаше и имаше налични на пазара ? А знаеш ли колко се е изкупило от тогава? Навлизаш в едни полемики в които няма да спечелиш приятел. Някъде да видя да пиша, че трябва да се купуват Хаенел или Славия, аз просто отговарях на колегата на въпроса му, и му давах и пример как са вървели тогава пушките и бяха много достъпни.
Ако Славията я продава до 100-150 лева кажи да идвам да я взимам :D:D:D :cheers:

Ей, омазахме и тая тема. :)
Това го е имало, и ще го има :D
 
  • Харесвам
Reactions: ATO

ATO

Редовен Потребител
Не, не знам колко и как са се продавали и продали, защото не ме интересува. В полемики не влизам, просто споделих, защо аз бих купил въпросната Славия.
За тази пушка говорихме с теб преди половин година мисля, че иска нова оксидация. Забравил си приятелю, остаряваш! ;)
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И докато си бъбрим, колегата вече си е харесал пушка :)
Бъди сигурен често идват питат и повече не се появяват ;) но може и още да се чуди де.
Не, не знам колко и как са се продавали и продали, защото не ме интересува. В полемики не влизам, просто споделих, защо аз бих купил въпросната Славия.
За тази пушка говорихме с теб преди половин година мисля, че иска нова оксидация. Забравил си приятелю, остаряваш! ;)
Може и така да е било наистина съм забравил ама ако знаеш с колко хора си говоря за пушки, даже не са и във форума някои, трудно ми е да помня вече с кой какво съм обсъждал и има :D Харда се е запълнил яко, а и остаряването си е нормално нещо, и е неизбежно, дано дълго време продължи приятел пожелавам ти го и на теб :cheers:
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Бъди сигурен често идват питат и повече не се появяват ;)
В случая колегата се е ориентирал според препоръките на @Kifa и се е насочил към Diana и ни е оставил на спокойствие да си чешем пръстите по клавиатурите :)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
В случая колегата се е ориентирал според препоръките на @Kifa и се е насочил към Diana и ни е оставил на спокойствие да си чешем пръстите по клавиатурите :)
Жив и здрав да е, и дано избора му донесе радост какъвто и да е :)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Kifa му препоръча две Diani,коя точно? Ако е ПЦП трябва да мисли и за помпа,ако е тази втората ръка да подходи осторожно..по скоро го " задължих " към Валтерите,ако не може да пазарува от вън ще му дам моя( имам си доверие какво продавам) ще му я дам с резервни консумативи и калъф Валтер(върви си с оптика 6х42) 700 лв. офертата е персонална!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Аха,щото май и за нова му пуснах (пружинка) пак от Заримекс,както и да!
 

t.marev

Редовен Потребител

rivan

Редовен Потребител
Наборе, ти как определи кой е правилният калибър?! То ако имаше правилен - нямаше да ги има останалите! Или не е така?:(
за съжаление кал. 4.5, който е неподходящ за тази пушка
Само аз ли виждам противоречие, или колегата Марев е размислил?
 
Нагоре