Играчки за големи

A

Anonymous

Гост
qtex написа:
Страхотен отговор. Много ти благодаря! :cheers: Ще размишлявам и ще търся варианти...
Добрах се до нет. Ако имаш още въпроси, питай. Ще отговарям тук, може да има и други ентусиасти.
 

usera2

Потребител
dwado написа:
искам да си взема часовник или велокомпютър със heart rate monitor,
доколкото се ограмотих garmin forerunner серията е най-добра, но ценово ми идва извън бюджета.
в амазон гледам, че има модели на timex в диапазона $30-$70 които изглеждат доста добре.
не съм професионален спортист, но обичам да карам колело и се надявам с кардио тренировка да сваля и някой друг килограм...
моля да споделите опит или ако сте виждали подобни джаджи да се продават в БГ.
:cheers:
Ако имаш Лидъл наблизо провери дали нямат налични. В нашия има някакви часовници с подобни функции, но не съм го разглеждал подробно. Цената беше <40лв ако се не лъжа.
 

qtex

Потребител
Dejmos написа:
qtex написа:
Страхотен отговор. Много ти благодаря! :cheers: Ще размишлявам и ще търся варианти...
Добрах се до нет. Ако имаш още въпроси, питай. Ще отговарям тук, може да има и други ентусиасти.

Да споделя последното което разбрах е.
Kindle може да се поръча без SO от САЩ (доставка от DHL до колкото разбрах), но като го доставят тук си имаш занимавки с митницата (мито, начисляване на ДДС, освобождаване и още не знам как други процедури; не съм се занимавал досега) + $20-25 начислени още в сайта на Amazon за доставка и разходи по изпращане извън САЩ. Ако извадиш пълномощно през нотариус и платиш известна сума DHL поемат занимавката по освобождаването.Ето едно мнение от data.bg:
В края на август си поръчах Kindle Wi-fi last generation от amazon.com - 139 USD. След две седмици ми го доставиха, т. е. имам го от два дни. Все още нямам пълни впечатления, но в общи линии съм доволна.
Според мен недостатъците са следните (за сега):
1. Наистина, само amazon.com доставяха устройството до България. Това води до проблемите в митницата, за които предварително се бях подготвила. В най добрия вариант са необходими около 4-5 часа за издаване на всички митнически документи - много досадно. Платих и 9 лева мито и 55 лева ДДС.
2. Кабелът за зареждане на батерията е по US стандарт, въпреки, че имат и европейски. Добре, че е комбиниран и има възможност да се зарежда от компютъра чрез USB.
3. Няма слотове за флаш памет или карта.
4. Устройството пристигна с по стара версия на софтуера си - 3.0. Ъпдейтнах го с 3.0.1 от сайта им.
Иначе няма проблем с кирилицата. Установих, че най добре работи с txt. Не ми харесва pdf на екрана му, защото се чете с лупа и се разхождаш по екрана.

Аз нямам близки и познати, които мога да занимавам в САЩ и се опитвам да разбера каква е точната надценка на българските прекупвачи, за да знам има ли смисъл да купя през тях макар и по-скъпо, но с по-малко занимавки.

Другата опция била поръчка от UK през Еконт или друга компания (shipito/ donesimi и подобни)- поръчваш на техния адрес в UK и те ти го доставят до България. Пакета мисля, че ще тежи 1кг. и до началото на годината са взимали около 40 лв. за доставка до адрес в България.
Остава и въпроса с гаранцията при доставка от САЩ или поръчка през Еконт (от UK) - Важи ли въобще гаранцията и какво става ако се получи дефект и кой поема изпращането/доставянето от/до съответната страна?

myebook.bg предлагат Kindle 4 Touch + калъф за 370 лв., мога да го взема от София без да плащам доставка, която неизбежно е 10-тина лв. ако не и повече. Ако надценката, която си слагат излиза правилно около 50 лв. то мога да го взема и от тях, хем ще имам и гаранция 1 год. ако все пак нещо се случи, макар че си пазя вещите старателно.

Dejmos, твоето устройство какви формати чете на кирилица, защото myebook посочват само PDF и .mobi ? ???
txt и epub от Читанката не излизат ли както трябва?(предполагам, че нямат защита)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Изобщо не се занимавай с гореописаните начини!!!
Поръчай си от ибей и вероятността да ти дойде в пощата е голяма.
Моя дойде по този начин.
Помолих изпращача да пише, че това е замяна на дефектирал уред и той го направи, като беше написал стойност 20$.
Взех си го от централна поща и не съм плащал нищо.

Ето ти и една добра оферта
 
A

Anonymous

Гост
Без никакъв проблем чете .тхт от читанката. Всъщност има един, но той не е породен от четеца - ако в книгата има илюстрации, при конвертирането й в .тхт те естествено изчезват, но на мястото им остава нещо като линк... Дразнещо е да знаеш, че там е можело да има нещо, което да видиш, а не виждаш. Други формати не съм чел, освен една книга, която си конвертирах във формата на Амазон за проба. За гаранцията - на моя познат му дефектира четеца, купен в САЩ от друг човек и изпратен в България. Смениха го, но даде 30-40 лв за разговори с Амазон, докато се разберат.

Офертата, която фаталния показва, е страхотна.
 

qtex

Потребител
Опцията с ebay може да излезе наистина добра. Не знам дали ще поръчвам сега, но доколкото видях винаги има подобни оферти. Нямам paypal все още, а и трябва да си захраня малко едната дебитна карта или да чакам заплата по-другата (и двете Visa Electron). Само да няма после в seller feedback "item never arrived" ;)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
qtex написа:
Само да няма после в seller feedback "item never arrived" ;)

Не се притеснявай!
Всички транзакции са защитени двойно!!!
Първо са защитени от Ebay, а след това и от PayPal.
До сега не съм имал проблем със възстановяване на суми по неполучени пратки.
 

lynx

Редовен Потребител
На мен дори ми пристигна стока със закъснение от 3 месеца, за която са ми възстановили парите ;)
Реших да не се правя на хитран и възстанових сумата на продавача, въпреки че можех да си затрая.
 

FreeMan

Редовен Потребител
На мен също са ми закъснявали стоки които бяха възстановени.
Писах на търговците и им ги пратих парите по ПейПал.
Честността е приоритет пред дребното тарикатство.

Между другото И-бей и Пей-Пал са заедно и са едно доколкото знам.
 

andro

Потребител
Познайте от къде се връщам? :)
 

Attachments

  • 417456_336684616425901_2124117345_n.jpg
    417456_336684616425901_2124117345_n.jpg
    55.8 KB · Прегледи: 115
A

Anonymous

Гост
Не знам, но ти завиждам. Аз се връщам от дежурство. ....
 

lynx

Редовен Потребител
Четец за 10 евро, това ще е популярно заради ултра ниската цена: :)
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5198431
image.php
image.php
 

qtex

Потребител
Ако някой го достави в България с малка надценка ще си взема И такова. От почти месец съм горд собственик на Kindle 4 WiFi.
 
Нагоре