Добричка група

dberov

Редовен Потребител
Хайде малко снимки за архива от днес.
Малко късничко ги качам но току що се прибрах от халето и познайте защо....свърших чашките. :)
С тоя светещ модул лятото ще пада стрелба до и след полунощ :D

2.JPG 1.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG .
 

staif

Редовен Потребител
хубаво беше -малко беше..май трябва по от-раничко да се събираме..ма то пък иначе как щеше да се кефиш на нощните стрелби :D
 

FreeMan

Редовен Потребител
Браво - имате си помещение и осветление - сега остава денонощна стрелба и веселба.
 

lynx

Редовен Потребител
Вечно полудявам от благородна завист, като видя снимки от този "закрит полигон", перфектното място!!
 

dberov

Редовен Потребител
Аз си умирам от кеф, вчера съм изстрелял половин кутийка JSB която ми беше останала, отворих нова и тя свърши а до мишената и обратно навъртях километри в ходене. Многото стрелба дава резултати и вчера си подобрих рекорда за най добра група на 95 метра. В момента четеца на SD карти ми е прецакан, не може да закопчее картата но като го поправя ще кача клипче на групата, този път успях да го заснема.
 

lynx

Редовен Потребител
....... а до мишената и обратно навъртях километри в ходене.
:D:rolleyes::D
Вземи си голяма оптика, да си зяпаш попаденията от позицията за стрелба. Разходките за оглед до мишената са досадни понякога :p
95 метра не е малко, само с голям зум ще виждаш дали е девятка или десятка в мишената :)
 

dberov

Редовен Потребител
Имам Рачо, 10-40х50 с тънък кръст и вижда много добре но ме мързи да я слагам и махам винаги когато ходя в халето защото ежедневно използвам Хоука при разходки до сметището. Мен точно това ме изкефи максимално, че с малката оптика направих супер точни попадения на 95м. и то стреляйки по дотове. Точката на мишената е толкова малка че дота е тройно по голям и я покрива, затова се целих молко над халф мил дота и попаденията не са в центъра но са на едно място. Ще взема един ден да сложа голямата, ще я прострелям на кръст и с нея мога да направя една мишена на 95м за точки.
 

Иван Димов

Потребител
:D:rolleyes::D
Вземи си голяма оптика, да си зяпаш попаденията от позицията за стрелба. Разходките за оглед до мишената са досадни понякога :p
95 метра не е малко, само с голям зум ще виждаш дали е девятка или десятка в мишената :)


Аз,също ще минавам на оптика с по-малко увеличение.Даже,след големите скари-бири ,може и на механични.
Ами,след толкова изядени кюфтете и кебапчета и изпита бира,разходките до мишената са просто задължителни.Голямо облекчение
е после,а и така може да се изпие още някоя чаша бира. ;)
Горещо го препоръчам.Резулата е моментaлен. :cheers:
 
Последна промяна:

staif

Редовен Потребител
голямата дистанция е полезна и за разтъпкване на улежаните ни задници :D че то от колата- и на масата както и обратното, ще забравим да ходим :D
между другото кебапчета и кюфтаци останаха-ще нахраним лисугера дето се навърта там..после нека да каже някой че не сме природолюбители :D
п.п. ако го барна ще го "поздравя" от името на всички ама е трудна работа -голямо е тарикаче :D
 

dberov

Редовен Потребител
И за утре става ако но ако са заети колегите за неделя сме на халето задължително.
Ако искате да правим скара пишете да се преброим за да купя мръвката един ден по рано и да сметна колко да взема, ще купя и един чугунен тиган като на Иван който ще е винаги наличен.
 
Последна промяна:

p.petrov

Потребител
За утре сабота съм зает целия ден но за неделя ако искате може и по рано да се съберем само предлагам . Светльо с това готиното време да не го истарвем но в неделя го дават да вали
 

dberov

Редовен Потребител
Значи за сега сме Аз, Пламен и Ачо също ми се обади че ще дойде и колкото повече - по добре.
Който има възможност да разпечата мишени че ми свърши тонера и ако някой има стари или излишни карти за игра да ги вземе да направим една игра - цепене на карта.;)

CIMG0231.JPG
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Със Светльо се чухме и той каза че ще дойде, значи пак ще има тумба - лумба :D.
Аз тиган така или иначе ще купя че видях колко е удобен и добра работа върши но ти вземи пак твоя и бутилката.
За часа някои искат по рано но аз ще дойда по същото време както винаги в 13-13:30h защото по рано не мога и за по сигурно че няма да съм сам пред халето.
 

staif

Редовен Потребител
утре уточнете часа за неделя и кажете в колко.. :wall: че аз съм в бокса за ремонт :wall: счупила се е една кирлива турска пружинчица на палеца преди ударника, дано успея да я сколасам..
 

Иван Димов

Потребител
Мен, 13-13.30 ме устройва.Нека кажат и другите.
Ако не можеш до неделя да направиш ремонта,дай размер на пружинката да търся,а ремонта може и там да го спретнем.
 

dberov

Редовен Потребител
Аз вчера му дадох пружина но Светльо я разкалил и след като и я направил в нужната форма я закалил с нагряване до червено и потапяне в масло но е станала много крехка и се е счупила. По спомен след каляването и потапяне в масло после имаше втори етап, слагане в пещ или фурна на 200 градуса за един час след което се оставя на стайна температура за отвърне. Има материал за още поне 5-6 опита и сега чета как най правилно да се действа, при закаляване пружината преминава от еластична деформация към пластична защото въглеродните молекули на стоманата се пренареждат - до тук добре но после намерих таблици с обозначения за различните стомани а там съм пълна мъгла.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Быстрорежущая_сталь

Ето счупената пружинка, не зная дали може да се намери такава затова правим опити да се пригоди от друга.

DSC03169.JPG DSC03170.JPG

п.п.
Аз и Светльо отиваме на битака, ако някой се чуди какво да прави може да се видим там.
 

p.petrov

Потребител
Светльо дано да намерите прожина. Намерих една маса разпитвам и за ощте да видим какво щте излезе. За мишени хартиени с ништо немога да помогна да разпечатаме в някоя кножарница . Чаши пластмасови щте взема ако има нещто друго пишете
 
Нагоре