Варненска група - SEA WOLVES

Tiger

Новодошъл
Време е всички, които ми дадоха съответните съвети да получат удовлетворение как са из-
ползвани. След кратко обобщение отидох в първия магазин за крепежни елементи и купих за
2,50 лв. "Ключ глух с рамо 20х22 мм". След малко въздействие с една малка "брусовка" всич-
ко се получи. Със съответните предпазни мерки стегнах леко цилиндъра в менгеме, така че
да може да се държи и с ръце. Внимателно започнах да развивам манометърчето като на де-
сетина градуса правех паузи. След една поредна пауза се чу "пук" и въздухът започна да на-
пуска цилиндъра. Изчаках без да бързам до края на процеса и манометърчето се разви заед-
но с бронзовата втулка. От тук нататък вече всичко е ясно - правилно сложен редуктор,
определяне на съответната задредукторна камера и мнооого опити.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ на Колегите за ценните съвети.
 

C/E

Потребител
ivodoc написа:
Необходима ми е хладилна чанта на 220V за 10 дена.
В хотела, в който отивам, няма хладилник в стаята.
Ако някой има и има желание да услужи да пише тук, че няма къде да си държа ракийката и биричката на хладно.
На 3[sup]ти[/sup] август около обяд ще съм във Варна, тогава мога да я взема, а като си тръгвам да я оставя.
Имам намерение последните два дена от почивката да отделя за да се видя с които успея от Вас. Ще почерпя.

Колега, знам че не е същото, но на нашия Практикер видях такава http://www.campingaz.com/p-23876-powerbox174-24l-classic.aspx или много подобна за 99,90лв. Аз лично ползвам чанта със замръзващи блокчета. Успех!
:cheers:
 

C/E

Потребител
Днес ходих на стрелбището и пострелях
http://i1265.photobucket.com/albums/jj508/rosenbras/DSC00164.jpg
Докато пусках хронографа обаче се прекъсна кабела на захранването. :-[
DSC00185.jpg

Взел съм го в къщи за да го запоя! Ако утре някой ще ходи да стреля, нека се обади за да му го дам за да го занесе. :)
:cheers:
 

Monte_Cristo

Новодошъл
Orka написа:
Monte_Cristo написа:
Monte_Cristo написа:
Здравейте. Някой да знае от каде във Варна мога да си купя чашки ZAR 5.5 ?

Благодаря за вниманието...!!! Явно тук отговори получават само хората, които се събират и стрелят в хралупата в Белослав !!!
Чашки ZAR 5.5 има в магазина на ул."Шипка"
Благодаря за отговора ! Дано още да има :)
 

dberov

Редовен Потребител
Здравейте, нуждая се от малко помощ относно бутилка за въздух.

Попаднах случайно на човек който продава бутилки и го питах колко барови са. Отговори ми че не знае но е продал около 20 броя до сега и никой не се е оплаквал или върнал, били супер яки и им давали 40 години гаранция. Обясни ми че тези бутилки са от танк. Танка нямал стартер и палели мотора със сгъстен въздух от тези бутилки.

Извадих си телефона и направих няколко снимки понеже цената ме заинтригува много. Каза ми че можел да достави още ако искам. Най ми хареса че каза да я взема и ако не става ще ми върне парите.

Има ли някой да е чувал за тези бутилки, стават ли за нашата работа и ако да, кой може да направи зарядна станция и колко ще ми струва тя. Мога да направим и бутилка за станция с малко доплащане.

Ето снимките, човека нямаше кантар да я изтегля но доста тежка беше.



20120816094356.jpg



20120816094430.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
По самата бутилка нямаше ли някакви инициали/щампа/ по принцип каквато и да е бутилката трябва да си има някаква щампа за еди колко си бара работно тестово и т.н :cheers:А за зарядната станция ако ще искам манометър и на бутилката ще ти струва около 70лв обикновената е 50-на лв. :cheers: ПП Ако тоя човек е продавал бутилки на някакви измислени сервизи за тенекеджия на тях бутилките им са от порядъка на 30бр еее няма как да се оплаче някой. Но не е ли тествана за 300бр и колкото да те убеждава че са /много яки/ и имали 40г гаранция е замислила малко от къде ги има тия бутилки те са БРАК. Отдавна е минал срока а за тия 40г гаранция не бих ги доближил дори да са 25-30г не бих се занимавал с бомба.Това е лично мое мнение :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Има някакви маркери по бутилката но нищо не можах да разбера а и от записа който направих не може да се разбере нищо конкретно. Само годината се видя че е произведена 94-та.

http://youtu.be/Sca1d0ZrEXU

Мога да я взема да я видите, нищо не губя, мога да я върна но пък ако става цената е много добра. Не вярвам 30 бара да завърти двигателя на танк та има надежда
 

lynx

Редовен Потребител
10-1994 e последната направена водна проба.
На клипчето не се виждат надписите добре, но видях ТР-22, което е тестово налягане 220 бара.
Работното WP не се видя хубаво на клипа, но обикновено то е с 50% под тестовото.
Разбирам, че цената е като за старо желязо, но за мен това е бомба и никога не бих дал пари за такава бутилка.
А и много ме съмнява, че някой с компресор ще се престраши да я зареди.
Бутилката скоро е била боядисвана, вероятно за да се прикрие ръждата.
 

big_dragon

Редовен Потребител
dberov написа:
Има някакви маркери по бутилката но нищо не можах да разбера а и от записа който направих не може да се разбере нищо конкретно. Само годината се видя че е произведена 94-та.

http://youtu.be/Sca1d0ZrEXU

Мога да я взема да я видите, нищо не губя, мога да я върна но пък ако става цената е много добра. Не вярвам 30 бара да завърти двигателя на танк та има надежда

Този продавач е за затвора...

Това не е бутилка от танк, а най-обикновена бутилка от СО[sub]2[/sub] пожарогасител с работно налягане 75 бара. Никъде няма да ти я напълнят с повече от 60---70 бара. Аз лично съм бил свидетел при грешка как баланса на вентила се скъса на 175 бара.

ПП Съвет: Ако друг път попаднеш на човек, който продава СПО (съоръжение с повишена опасност) и той не знае параметрите или няма никакъв документ за тях, БЯГАЙ ДАЛЕКО...
Тези бутилки вероятно са крадени от някой завод. при нас има стотици по етажите. Другият вариант е да са изхвърлени за скрап...
 

dberov

Редовен Потребител
Ей за това където не разбирам питам!

Сега да попитам още една тънка работа която ми казаха.

Водолазните бутилки стават ли или? Има такива конфискувани от ИАРА – Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури и може да се вземе евтино от тях....
 

big_dragon

Редовен Потребител
dberov написа:
...
Водолазните бутилки стават ли или? Има такива конфискувани от ИАРА – Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури и може да се вземе евтино от тях....

Да, нашите бутилки са предимно такъв тип, от дихателни апарати за водолази, пожарникари и т.н...
 

dberov

Редовен Потребител
Не знаех че и от пожарогасител стават. Имам приятел който е бившия директор на пожарната в Добрич, сега има частна фирма. Може ли да ми ориентирате какво точно да кажа че търся.
 

lynx

Редовен Потребител
Кажи му, че търсиш чисто нова фирмена водолазна бутилка с работно налягане 300 бара ;) ;)
Майтапа на страна! :)
Колега, не се излагай. Във Варна продават нови бутилки за 300 лева в магазина.
Не купувай изгнили евтини боклуци, които не стават за нищо и после ще се чудиш на кой да го пробуташ на безценица, само за да се отървеш от бомбата.
А и не съм убеден, че това което вземеш на безценица някой ще се съгласи да ти го зарежда.
 

anibis

Редовен Потребител
dberov написа:
Не знаех че и от пожарогасител стават. Имам приятел който е бившия директор на пожарната в Добрич, сега има частна фирма. Може ли да ми ориентирате какво точно да кажа че търся.
И да ти е брИчед от пожарогасител не става. ;) Те са други тия бутилки за които става на въпрос за дихателен апарат са за пожарникари на 250бр или 300бр :yes: Но не се занимавай с глупости те са ми набори тия бутилки :bomb: ела във Варна и си купи една нова 300бр бутилка с гаранция 12м и си свиркай. ПП не си далече ела ако трябва ще те посрещна и ще те закарам до тази фирма. :cheers: Повечето колеги от Добрич, имат същите 300бр-ви бутилки`нямат никаква грижа зареждаш и си стрелкаш. ;)
 

dberov

Редовен Потребител
Ясно, аз в чудо се видях да мисля варианти за бутилка. Купих си на първо време ей тази пушка + помпата.

http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=5

Гледах да е нещо евтино и в същото време да е пипната че да стреля както трябва защото от прочетеното по форуми разбрах че ако взема от магазина е по неудачния вариант а това ми е първата ПЦП и исках да видя за какво става дума.

Взех две кутии съчми, сложих оптиката от другата си пушка да я прострелям и да видя възможностите и. Двете кутийки ги изпразних, 500 бр. но познайте колко помпи направих.... Още съм с мускулна треска ;)

Определено няма нищо общо с пружинките които имам, но нещо по пушката куца или аз не съм в час, не мога да разбера.

В момента живея във Варна и ако някой има излишно време да я погледне или ако кажете къде и кога ще ходи някой да стреля да дойда да и хвърлите едно око и да ми кажете дали всичко е наред по нея че тогава да купувам бутилка. Ако има проблем и е лесно отстраним ще си я оставя, макар че съм съм решил да взема и една от мерцедесите при ПЦП-тата която се продава във форума.

Поздрави на всички
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, писах си с няколко човека от форума. Значи имам проблем с прострелването на пушката която закупих. Понякога бие където си поиска - горе в дясно , долу в ляво с отклонение до 50-60mm от десетката и то от дистанция 10 метра, понякога цели в центъра после пак криви...направо съм в ШАХ ). Писах на ivodoc който има същата пушка и е най вещ при БАМ 50/51 с молба да я погледне. Той веднага се отзова и отговори че няма проблеми да му я пратя, каза ми че ако няма фрапиращи повреди като крива цев или счупен клапан няма за какво да се тревожа, може да е от заглушителя, но се съмнявам и в оптиката ( TASCO 3-9X40 ) която преди беше на пружинката ми и ако леко се е разхлопала може и от там да идват тия отклонения.

Молбата ми е някой от варненската група ако има малко излишно време и читава оптика да направим тест с неговата оптика, с и без заглушителя и ако проблема се повтори едва тогава да пращам пушката за лекуване на ivodoc защото може да се окаже излишно разходката до него ако причината е в оптиката и ако там е проблема да си взема една нова и качествена и да ми свършват тревогите.

Извинявам се че може би вече ставам досаден с моите проблеми, но не познавам никой лично за да се обърна за помощ
 
A

Anonymous

Гост
Привет на всички,

Искате ли да направим организация за с. Китка на 25.08. Стрелби, барбекю...
 
A

Anonymous

Гост
Митак,

Говорих с адаша ти и с Румен - те също потвърдиха. Дано се съберем повече хора, ама каквото стане...
 
Нагоре