Варненска група - SEA WOLVES

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Днес добре че отидох на стрелбището подготвен - с голям флакон червен Райд! Ония ми ти оси пак си ни чакаляха. Обаче кофти ги изненадах! ;)
 

4i4o

Потребител
Следващия път за да няма изненеади си вземи Неоцидол от някоя ветеринарна аптека направо :rambo: с всякакви пълзящи и летящи гадинки.
Едно шишенце 15-20гр. в 1 литър вода и пръскаш здраво.
 

Monte_Cristo

Новодошъл
Monte_Cristo написа:
Здравейте. Някой да знае от каде във Варна мога да си купя чашки ZAR 5.5 ?

Благодаря за вниманието...!!! Явно тук отговори получават само хората, които се събират и стрелят в хралупата в Белослав !!!
 

petkof

Редовен Потребител
Monte_Cristo написа:
Monte_Cristo написа:
Здравейте. Някой да знае от каде във Варна мога да си купя чашки ZAR 5.5 ?

Благодаря за вниманието...!!! Явно тук отговори получават само хората, които се събират и стрелят в хралупата в Белослав !!!
По-вероятно е никой да не знае. :pardon:
 

big_dragon

Редовен Потребител
Monte_Cristo написа:
Monte_Cristo написа:
Здравейте. Някой да знае от каде във Варна мога да си купя чашки ZAR 5.5 ?

Благодаря за вниманието...!!! Явно тук отговори получават само хората, които се събират и стрелят в хралупата в Белослав !!!

За да не се чувстваш пренебрегнат, ще отговоря:
Не знам...
 
A

Anonymous

Гост
Monte_Cristo написа:
Monte_Cristo написа:
Здравейте. Някой да знае от каде във Варна мога да си купя чашки ZAR 5.5 ?

Благодаря за вниманието...!!! Явно тук отговори получават само хората, които се събират и стрелят в хралупата в Белослав !!!
Чашки ZAR 5.5 има в магазина на ул."Шипка"
 

Tiger

Новодошъл
:sos:Поставих редуктор в цилиндъра на АТ-44. Явно на обратно. Заредих 160 бара. Сега
нито въздухът излиза, нито нещо се развива. Някой имал ли е такъв случай.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Не съм запознат с хатсанския цилиндър ама не може ли да се развие внимателно манометъра и от там да се изпусне налягането ??? При мен я има тази опция на саморелката затова го казвам :)
 

lynx

Редовен Потребител
Може да се развие лееееееко и Фнимателно, но само със "специален ключ", след малко ще сложа снимка да се види какъв е.
Другият вариянт е, някой опитен колега с помпата или с бутилка да напомпи още малко резервоара /само докато отвори клапана/ и съвсем леко да развие болтчето за изпускане на въздуха.
Така налягането постепенно ще спадне до нула бара.
Хубаво е да го направи човек, който вече го е правил и е хванал чалъма за да стане от първия път.

P.S.
Eто какво представлява "специалния ключ" за Хасански манометри:
Купува се камък за Гедоре 22мм и в предната част се пристъргва на 26,20 мм. , както е на снимката.
Пристъргването е необходимо, защото разстоянието между манометъра и леглото му е много малко и не може да се бръкне с нормален ключ.
 

Attachments

  • IMG_7639.JPG
    IMG_7639.JPG
    96.5 KB · Прегледи: 85

Tiger

Новодошъл
Благодаря за светкавичните съвети. Започвам да работя по въпроса с ключа за манометъра.
 

lynx

Редовен Потребител
Дано манометъра не е слепнал, че първото развиване може да е по-тегаво.
Единият вариянт е някой със здрави ръце да държи резервоара здраво, докато друг завърти манометъра с ключа.
И втори вариянт, увива се тръбата на резервоара с парче гума или друго подобно, стяга се леко на ментгеме и развърташ.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колега Tiger
Докато си при стругара да престъргваш камъка,използвай универсала на струга за да захванеш цилиндъра .Няма по добро зъхващане от това. :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Да. Става с ключ за свещи. Този на снимката аз съм го правил.
Купих го за 2,50 лв от железарията и с пилата на ръка го изпилих по диаметъра докато влезе между манометъра и борда на куик фила.
Манометър почти 100% ще се развие с бронзовият детайл. Някъде в темата за Хатсаните имаше снимки на разглобяването.
Не е сложно.
 

lynx

Редовен Потребител
Такъв СОЦ ключ за свещи трудно се намира, а и той също трябва да се пристъргва ;)
От много години насам не се правят свещи за коли с размер 22мм.
 

4i4o

Потребител
Искам да попитам по знаещите от мен, ще има ли ефект от саундмодератор за моята пружинна пушка?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
4i4o написа:
Искам да попитам по знаещите от мен, ще има ли ефект от саундмодератор за моята пружинна пушка?
Ще има - но не зашеметяващ. При пружинките звука в голяма степен идва от удара на буталото в дъното на цилиндъра.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Необходима ми е хладилна чанта на 220V за 10 дена.
В хотела, в който отивам, няма хладилник в стаята.
Ако някой има и има желание да услужи да пише тук, че няма къде да си държа ракийката и биричката на хладно.
На 3[sup]ти[/sup] август около обяд ще съм във Варна, тогава мога да я взема, а като си тръгвам да я оставя.
Имам намерение последните два дена от почивката да отделя за да се видя с които успея от Вас. Ще почерпя.
 
Нагоре