ВЕТРОМЕРИ, НИВЕЛИ И ЪГЛОМЕРИ-начини за работа. Хоризон

go_panch

Потребител
vanko написа:
go_panch написа:
, защото да нивелира не може

Е как може да не може да нивелира ??? Защо тогава изобщо ги произвеждат ???
Не може, защото е криво направен. Трябва да подлагаш хартии и тем подобни с надежда да се изправи. Като концепция е супер с тази бяла белязка от долу. Моята бройка обаче е зле като изпълнение.
 

lynx

Редовен Потребител
Преди време, когато купувахме нашите нивелирчета Макси си беше поиграл да изнамери точния модел шайби, които се поставят преди винтчето. С помоща на правилната шайба проблема с накланянето на нивелира при стягането на винта изчезна и нивелира си върши работата нормално.
Има и един друг подобен модел, който се завива в резбата на някой от винтовете на монтажите на оптиката.
bisleysp4kit600.jpg
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ванко,проблема на този вид нивели е в ширината на каналана на закрепянето към шината,Трябва да абсолютно точен с размера на шината на която го поставяш,и стотните са от значение.Ако не е така се започва едни подлагания ,не ти е работа.
Може би този модел който е показал Рачо ще е по добър към поставяне.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Той проблема с нивелирите си съществува винаги. Където и да решиш да го хванеш, не си сигурен в основата. Приклад, цевна кутия, шина, монтажи, оптика - в тази последователност на монтиране могат да се получат разминавания винаги.
 

batnan

Редовен Потребител
vanko написа:
go_panch написа:
, защото да нивелира не може

Е как може да не може да нивелира ??? Защо тогава изобщо ги произвеждат ???
Една от моите глупави идеи, ако на единия колега не му трябва нивела а другия е заинтересуван защо не се разберете нещо,вместо да му се чуди колегата go_panch какво да го прави по добре да изпие няколко бири или ракии според уговорката :cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
batnan написа:
Една от моите глупави идеи, ако на единия колега не му трябва нивела а другия е заинтересуван защо не се разберете нещо,вместо да му се чуди колегата go_panch какво да го прави по добре да изпие няколко бири или ракии според уговорката :cheers:

Защо да е глупава идеята ти? Всичко зависи все пак от Панчев,ако наистина не му трябва,приемам оферти всякакви.Пък за бири или ракии,проблема е никакъв :yes:
 

DANNY

Редовен Потребител
На предишната страница в Отговор #354 бях направил представяне на изработения от мен "ФТ-Протрактор"
Там показах и снимките от които взех идеята.
Едната снимка е на протрактор, който е ръчна изработка а другата е на оригинален американски балистичен протрактор. Много проста изработка от тънка пластмаса и висяща стоманена тел.
Сега намерих сайта на производителя и снимка в голям формат.
На снимката се вижда че има формула за изчисляване на пада спрямо ъгала на стрелба.
Чудя се тази формула дали дейстава само при точно определен боеприпас и мощност. Всъщност, като се замисля, май няма начин да е универсална. ???
А това не е от значение защото в състезание по ФТ никой няма да извади калколатор за да пресмята формули :D а и няма да му разрешат :-\

Ето снимката:
 

Attachments

  • SI30-05-9L.jpg
    SI30-05-9L.jpg
    95.1 KB · Прегледи: 171
A

Anonymous

Гост
Чудя се тази формула дали дейстава само при точно определен боеприпас и мощност. Всъщност, като се замисля, май няма начин да е универсална.
Формулата е универсална. Ама коефициентите не са. Именно те са това, което няма да е еднакво при различни мощности и боеприпаси.
 

lynx

Редовен Потребител
Аз коефициентите ги имам, но търсех формулата за изчисляване на коефициентите.
Засега не съм намерил нищо, но трябва повече ровене из нета.
 
A

Anonymous

Гост
http://www.youtube.com/watch?v=wTSBcNgG ... ure=relmfu

Тоя предполагам знае какво говори. По неговите думи след изчисляване на реалната дистанция , в която действа гравитацията, стрелбата трябва да се коригира по нея. Това какъв проектил използваш не е от значение стига да знаеш все пак на конкретната пушка, на "реалната" дистанция каква корекция трябва да направиш. Предполагам никой коефицент няма да ти каже на еди каква си пушка с еди какъв си проектил ще има еди колко си дроп , не вярвам да има такова нещо най-малкото защото всяка пушка си е отделна. Тука всичко го свърват с намирането на "реалната " дистанция и правене на корекция по нея ... все пак всеки трябва да знае неговата пушка как е "занулена" и на колко метра каква корекция иска.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Освен къде ти е нулата от значение е скорост, тежест, въртящ момент и форма на проектила, както и надморска височина.
Без да смятаме влажност и вятър - говорейки само за твърди величини.
Стана сложничко нали?
Изчисления може да има единствено на база на предишни тестове въз основа на които да се правят опити за изчисление.
Все пак ако не се простреля, няма как да си сигурен.
 

DANNY

Редовен Потребител
Една "НЕинформирана снимка" (според някой) :) показваща интересни неща, е ако можеш да гледаш!
 

Attachments

  • 008.jpg
    008.jpg
    649.1 KB · Прегледи: 227

DANNY

Редовен Потребител
shstanchev написа:
Е точно такъв "ъгломер" искам :exclaim:
:cheers:

Ех, Станчев... ...и ти си остана "НЕинформиран" ;)
Аз също искам :)
Ако решиш да го правиш свиркай и аз участвам. :-[
Мога да проверя, колко са най малките отворени лагерчета в SKS.
Лагерчетата трябва да са отворени, изчистени до сухо и да се движат много леко.
По самия лагер можем да направим проект. :yes:
 
Нагоре