Бенчрест турнир 28.06

dberov

Редовен Потребител
По принцип си прав но де юре се съобразявам с правилата поставени от организаторите, иначе нямам нищо против да спазвам правилата каквито са писани за всички.

п.п.
... да запитам организаторите ще се бърка ли в шапката за ред и на коя маса ще се стреля.
 

оги-пз

Редовен Потребител
За да няма недоразумения и дразги сме решили Х-да се зачита при пълно заличаване.
Да ще въртим томболата за маса и ред.
 

amazonkata

Потребител
Всички маси ще са еднакви
вятъра също
ще се стреля от позиция от която дори и организаторите нямат един изтрел
по въпроса за масите кой къде е, аз съм за принципа на - записал се предварително
пристигнал навреме избрал,
кой спал и лапал мухите и пристигнал 2 минути преди старта ,ееее няма такъв жребий
(запазено време за организаторите няма , стрелят в прозорци от време или последни , независимо какво пада от небето и на къде го духа вятъра)
 

amazonkata

Потребител
:cool:да ще трябва да го обсъдим чич:)
тъп ли бе филма или много анимация
 

dberov

Редовен Потребител
За да няма недоразумения и дразги сме решили Х-да се зачита при пълно заличаване.
Да ще въртим томболата за маса и ред.
VS
по въпроса за масите кой къде е, аз съм за принципа на - записал се предварително
пристигнал навреме избрал,
кой спал и лапал мухите и пристигнал 2 минути преди старта ,ееее няма такъв жребий


Уточнете се и пак пишете ще се тегли ли томбола за маса и ред или който превари за да знаем кога и как да идваме.
Някои ще пътуваме 500км, всичко може да се случи по пътя и ако се закъснее с 2 мин. не мисля че трябва да се виси на куйрука - говоря принципно.
Ако се тегли томбола помислете и за уважителни причини които могат да наложат промени. Примерно ако на някой му стане лошо а му дойде реда за стрелба да има право да се пусне по късно когато се почувства по добре а не да се дисквалифицира или да се състезава в това състояние.

.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Ако няма 4 учасника записани за едрокалибрен бенч преди състезанието няма да има състезание с големи топове.

Моля който ще участва в клас едрокалибрен бенч над 5.5мм да пише тук в темата защото до момента има само двама записани.
Аз ще участвам за да станем трима но за да има медали трябва поне още един за достигане на минимума от 4 участника, иначе ще си е символично надстрелване.

dberov - FX BOSS 7.62
 

оги-пз

Редовен Потребител
Томбола ще направим, но да няма хър мър когато ви дойде реда.
За Х- винаги сме зачитали когато кръгчето е винаги заличено.
До сега жребий не сме теглили именно да няма дразги и разсърдени , някои хора взимат всичко на сериозно и се сърдят от най-малкото.
Когато се тегли жребий следва и да се спазва , така е честно , ако някой си испусне реда следва да се дисклалифицира, и именно за това състезанието се провежда в ред в който са се записали участниците.
Състезание със жребий може да се проведе, само когато всеки участник си носи пълно оборудване.
Какво правим когато аз тр. да си стрелям от моето оборудване и някой който няма такова, от ръка ли да стреля. За това се съобразяваме с всичко , за да няма разсърдени.
Друго което искам да уточня.
Бенча на 80м. е само за пушки от 6.35мм. на горе, малките пушки си имат дисциплини.
Който няма оборудване , да не се притеснява ще направим, така че да може да се състезава.
 

Dominus

Редовен Потребител
Какво правим когато аз тр. да си стрелям от моето оборудване и някой който няма такова, от ръка ли да стреля. За това се съобразяваме с всичко
Ето това е вече колегиална постъпка. Ако не беше това огромно разтояние бих дошъл. Пожелавам успех на всички.
Берка, ти разшири арсенала ли?
 

dberov

Редовен Потребител
Берка, ти разшири арсенала ли?
Все още не, ще стрелям с пушка на колега.

Към организаторите:
Може ли да се стрелят 3-те мишени в един клас без 30 минутната почивка между тях. Досега винаги е можело, само се изчакваше смяната на мишените което отнема около 10-15мин. Ако не може, който иска да участва в два класа ще му коства 90 мин. стрелба + 90мин. почивка за единия клас и 90 мин. стрелба + 90мин. почивка за другия клас което е плътно 6 часа и ако сметнем времето за подмяна на мишените ще станат грубо 7 часа, после точкуване, награждаване и ще умръкнем.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Павка преди си идвал в Пазарджик, само дето дъжда прецака всичко, надявам се тази година да не ни вали.

https://www.google.bg/maps/@42.2226...V5MEWBUq6Mew_v2Rejbg!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg
За идващите от магистралата тука трябва да завият на дясно за село Драгор.
След като излезете от село Драгор карате 2км. и завивате на ляво горичката е голяма и няма как да сбъркате
https://www.google.bg/maps/@42.2481...82FuiyuS_T1ANIqsXoSA!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg

Този път на навигацийте незнам дали излиза , но ако навигацийте ви карат да минавате през Юнаците да знаете, че моста е паднал и няма как да стигнете до горичката освен с джип през реката.
Ако има въпроси съм на разположение.
 

dberov

Редовен Потребител
Оги, намери в Гугъл Карти мястото, задай някакъв маршрут до него, отбележи го и го пусни като линк.

Ето аз така съм си начертал маршрута до хотела.
https://www.google.bg/maps/dir/Добрич/ВИОНАС/@42.797842,25.6927415,8z/data=!4m19!4m18!1m10!1m1!1s0x40a51687c78b7c95:0xb5ce55460f7712d4!2m2!1d27.8272606!2d43.57259!3m4!1m2!1d27.4239491!2d43.1245984!3s0x40a5b85fa8d43059:0x55068286f266bcbe!1m5!1m1!1s0x0:0x5ede386dea290c93!2m2!1d24.298223!2d42.211779!3e0
 

Dominus

Редовен Потребител
Тази фирма много дейности развива :D2015-06-21_141446.jpg
От хотел че до химическа фабрика.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
В коя част на гората ще е базата, паркинга, масите? От къде ще се стреля в гората - от изток на запад или обратно. Гледам, че са нивя от трите и страни, да не вземе да стане сакатлък с големите калибри.
 

dberov

Редовен Потребител
Тази фирма много дейности развива :DView attachment 54549
От хотел че до химическа фабрика.
Да бе, дори ми казаха че ако имам нещо ценно спокойно мога да го оставя в колата защото паркинга бил охраняван ама как да оставя всичко дето стойността е два пъти колкото колата :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Павка преди си идвал в Пазарджик, само дето дъжда прецака всичко, надявам се тази година да не ни вали.
Преди се озорихме финансово, както бяхме двама с доктора. Сега е направо немислимо. Някой ден, ако се появи нещо по-близо ще се включа. За сега ще гледам дистанционно.

Между дрегото, ако ви се наложи да стреляте в дъжд, което не ви го пожелавам е редно да помислите за мишените. Ако на една пушка и стрелец не им се отрази много водата, то от мишената няма да остане нищо. Не виждам какво ще оценявате като се разкашка.
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Беров пробвал съм но картите навигират през с.Юнаците а там моста го отнесе реката.
На пътя ще сложим лента от обезопасителните където се свива за гората.
Пеко и за безопасността сме помислили.
 

dberov

Редовен Потребител
Щом не става да се навигира чрез Гугъл просто направи снимка на картата и очертай пътя от магистралата до мястото или от Пазарджик до терена да го знаем визуално къде е и ще се ориентираме с питане ако трябва.
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Берка махни тази снимка, че бъркаш хората с нея.
Мисля ,че съм дал точни указания.
След излизането от с.Драгор от бензиностанцията точно 2км. и се свива на ляво гората се вижда от далече само тя е и не може да се обърка с нищо.Там където трябва да се свие на ляво ще го бележа с обезопасителна лента.
 
Нагоре