ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Sen

Редовен Потребител
Селски диалект и селски акцент, и бързо говорене на места, изобщо селска работа, ще работим в насока подобрение ;)
 

EleganseBG

Новодошъл
Вчера ходих до магазинчето на ул. Неофит Бозвели 6 ...Много съм доволен ... Купих си H&N field target trophy за 20 лв (500бр.) Човекът там ми обясни всичко и беше много любезен ... Препоръчвам го ! :)
 

Nikola

Потребител
Колеги, препоръчайте ми оптика до 100-150 лева с поне 3-9 увеличение, без паралакс корекция. Досега съм нямал оптика с такава корекция и до колкото разбрах трябва да правя корекция пи всяка смяна на дистанцията на стрелба, което не ми допада. Предстои ми закупуване на Иж 38, та за него търся оптика, като Ижа ще е с минимален откат, ГП, олекотено бутало и др.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Ижока по рождение няма почти никакъв откат.Паралакса можеш да го оставиш на "безкрайност" или 30-40 метра и да не го пипаш с тези малки увеличения.Аз също много рядко го ползвам.
 

Nikola

Потребител
Значи паралакса не е проблем.
Забравих да кажа, че искам скалата да не е чиста, ами например милдот.
Какво ви е мнението за Бушнел 3-9х40?
Преди имах Бушнел 1,5-6х42, но го потроших на Асана. По спомен ми допадаше, пък и гледам, че доста колеги ги ползват.
Мерси!
 

DeadShot

Редовен Потребител
Ако питаш мен за тия пари липърс 3-9х32.Малка,лека с милдот,паралакс и няма да утежнява малкия Иж.
 

Nikola

Потребител
Няма я в БГ под 250 лева. Навън е по 150 с доставката. След месец ще идва братовед ми от Испания та не е проблем да ми я донесе.
Мерси!
 

ssn

Потребител
Може и да е спам, но Иж-38 мисля, че е с централно зацепване и там ГП е доста трудно да се сложи. Може и да греша!
 

Nikola

Потребител
Не е с централно, а със странично зацепване. Днес я отворих.;)
 

DeadShot

Редовен Потребител

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не знам къде гледаш ама в пушка еу я има за 106-7лв.
http://www.pushka.eu/product/Оптика_LEAPERS-3--9x32-mod.-SCP--392AOMDTS-
А ти като гледаш, четеш ли?
"SCP-392AOMDTS е представен само с информационна цел и не може да бъде поръчван или да изпращате запитвания. Не се очакват нови доставки."
 

DeadShot

Редовен Потребител
Така да е там я няма.Преди 2 месеца гледах Leapers 3-9x50 6 точков милдот,AO за 175лв в нашия ловен магазин.
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
"SCP-392AOMDTS е представен само с информационна цел и не може да бъде поръчван или да изпращате запитвания.
Сега се загледах в сайта на този рибарски магазин:D,ами те продават 2-3 вида Липърс всичко друго-с информационна цел.Много поучително-ако имаш за продан един Голф-2,качи снимки на разни Поршета,Ферарита и т.н.-с информационна цел:eek:.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Преди месец в тази тема зададох въпрос, на който получих противоречиви отговори: "Какво се случва с отметките за дистанциите по паралаксното колело, когато поради увеличаване диоптъра на окото пренастроим диоптричния окуляр - запазват ли се, или ... всичко наново ?"
Предполагам, че отговорът на този въпрос ще бъде интересен за колегите с ... по малки стойности на последните две цифри в ЕГН-то :p, затова публикувам какво показа практиката:
Според офталмологичната наука вероятно нещата стоят така, както написа д-р Романов - отметките не би трябвало да се променят. Практическото префокусиране, обаче показа, че ... прав беше бат'Торо :( :cheers:. Щото ... си е бате и знае какво се случва, когато сменим очилата и отдавна вече не виждаме добре кръста на оптиката. Случва се това, че ... всички отметки - наново :wall::'(:D !
 

sts1969

Редовен Потребител
Моята оптика я взех от колега с готово паралаксирано колело. Отметките не отговаряха на моят диоптър (с лещи за късогледство съм), наложи се да препаралаксирам колелото според моето зрение. :pardon:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Моята оптика я взех от колега с готово паралаксирано колело. Отметките не отговаряха на моят диоптър (с лещи за късогледство съм), наложи се да препаралаксирам колелото според моето зрение. :pardon:
Така е,защото коригираш късогледство.А бат'торо е с нови корекции на кол'лото, щото пресбиопията(далекогледство) му е напреднала до ниво,когато е засегнат и визусът надалеч.Младата пресбиопия(първите 1-2 години,независимо от диоптъра)засяга само фокусирането на20-60см.
 
Нагоре