Всичко за Фийлд Таргет

Dominus

Редовен Потребител
Андрей, ако не ме лъже паметта една мишена я стреля три-четири пъти докато се увериш, че работи. А сега кажи, лъжа ли?
 

aandreev

Потребител
Андрей, ако не ме лъже паметта една мишена я стреля три-четири пъти докато се увериш, че работи. А сега кажи, лъжа ли?
След като не падна, въпреки, че я уцелих, попитах Божидар какво да правя и той каза: провери я и стреляй пак, за да видим дали няма да падне. Оказа се проблема с въженцето за който писах и като я думнах след това падна :)
Т.е. мишената си беше ок..
и си писах съответната "болезнена" нула...
 

aandreev

Потребител
И сега съгласен ли си с Огнян?
Да, и за това вече мисля че трябва да се променят правилата, по отношение на това, че мишените не трябва да се вдигат, а всеки да си ги вдига сам, преди заемане на позиция за стрелба.
:)
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ако става въпрос за тази най-близката мишена с малката УЗ ти казахме че работи и аз и Калата я свалихме преди това.Както и ти се увери след като я стреля няколко пъти:wall:съмнявам се въженце около 10-тина метра да я държи толко изпъната че да не падне,ако е имало и друга мишена за която си се съмнявал аз не съм бил наоколо.И аз предпочитам да си вдигам сам мишените и да проследя къде са и да видя дали работят и не са се оплели.А за такова правило да се вдигат от този който ги е съборил не съм чувал и не съм виждал.
А сега да попитам ако предния не ги е съборил требе ли да отиде да ги бутне че да си доволен?


Според мен тея коментари не са за тази тема а са за-ВСИЧКО ЗА ФТ.
 

Dominus

Редовен Потребител
Така е. Доста от постовете трябва да се преместят където им е мястото.
Колкото до това дали мишените трябва са се оставят заредени или не при напускане на позицията, аз не видях да е конкретизирано тук http://www.world-field-target-federation.com/Rules/Comprehensive
 

aandreev

Потребител
Няма да е лошо да има една задължителна позиция от тези:
trio.jpg
:) :) :)
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Краен срок за записване 23ч. на 09.07.2015 г. на ЛС!!!

Андрей мисля че свободната позиция при ФТ позволява да си легнал,като толко искаш стреляй си легнал стига да е според правилата и изискванията.Преместиха доста писаници в друга тема а ти пак си пишеш тук каквото ти падне.Нека тази тема да е за мероприятието.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Абе то легнал, легнал... ама и легнал не е лесно...
Че и там правила има...
По спомен - само лактите на ръцете могат да контактуват със земята/като на снимката която Андрей е качил/...
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Андро, от положение легнал няма да виждаш половината мишени, особено ако има неравности или малко по-висока трева.
А ако трасето е в гора повечето мишени са нависоко, от легнало положение доста трудно ще ги стреляш.
Почвай да се учиш да стреляш от седнало положение, без това няма да стане работата.
При ФТ-то това е едно от нещата, които задължително трябва да се овладеят.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ако иска и от челна стойка да стреля. Нека си вземе петте пари, че иначе не го свърта. Задължитело условие обаче е единствена упора на пушката да е тялото на стрелеца и естествено да има публика :D
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Я един малко ламерски въпрос : Как си монтирате оптиките така, че да сте 100% сигурни, че не е завъртяна примерно с 2-3 градуса?
 

lynx

Редовен Потребител
Румба, с времете ще привикнеш да ги познаваш от първо поглеждане през оптиката дали е на криво.
Веднага се усеща и дразни. Конецът на далечно дърво е голямо улеснение.
А 3 градуса е ужасно много, това е изкривяване с 3 градуса:
10984.jpg
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Рачо, това ме са ли повече от 3 градуса ?

Sent from my A850S using Tapatalk
 

sts1969

Редовен Потребител
3 градуса са...но доста се разконцентрирах докато мерих. Добре че нямаше някое плажно зайче на снимката...нямат измерване градусите :D:cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
Ако държиш да си съвършенно точен ти трябва да си направиш спец. инструмент. Прът с диаметър на тубуса монтиран в монтажите, кой напред, към цевта трябва да е с диаметър на цевта. Слагаш нивел който лежи върху цевта е спец. инструмента и нивелираш пушката вертикално. Нататък си с конеца. Аз монтирам на око и правя проверка на 10м, 30м и 50 стрелба при тихо време.
 
Нагоре