Избор на въздушна пушка

ATO

Редовен Потребител
Едно дете първо се учи да ходи и после да тича. На неможещия и пушката на Весела Лечева да му дадеш, пак няма да направи добър резултат. Така, че правилно е да започне с нещо по-бюджетно. Като понабере опит сам ще стигне до избора на по-класна пушка, а може и да не опре до такава, ако ще стреля предимно по кенчета и капачки. За това казвам, че не е правилно да се дават съвети от типа на "-Вземи си БМВ защото е класи над Опел, нищо, че нямаш пари".
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Едно дете първо се учи да ходи и после да тича. На неможещия и пушката на Весела Лечева да му дадеш, пак няма да направи добър резултат. Така, че правилно е да започне с нещо по-бюджетно. Като понабере опит сам ще стигне до избора на по-класна пушка, а може и да не опре до такава, ако ще стреля предимно по кенчета и капачки. За това казвам, че не е правилно да се дават съвети от типа на "-Вземи си БМВ защото е класи над Опел, нищо, че нямаш пари".

Позволи ми да ти отговоря с един виц

Жена към мъжа си:
- Идиот, простак, пропадняк, спри да се напиваш, че детето те гледа и не може да се научи да ходи...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Е не АТО,вече си ги смучеш от пръстите и сам не прилагаш към себе си тази извратена дидактика съчетана с габровски аскетизъм!
Колегата сам ще си прецени тези 100лв. разлика дали ще му продънат джоба,ако целта е след избора и покупката да е спестил пари то както писа rivan(на шега предполагам) едно В 1-3 с оптика Таско 4х20 е чудесен избор ,може и Метеор 1000 или примера на колегата pachoddp (Тодор е прав ,качи го това в съответната тема,на мнозина ще им е полезно).
 

ATO

Редовен Потребител
Kifa, нищо не си измислям. Ти не искаш да разбереш, че не трябва да налагаш собствените си разбирания, мнение и стандарти. Типично по бъгарски.
Човека иска пушка за 500, правилно е да му се даде съвет за тази сума. Това, че ти имаш Валтер и го смяташ за най-добрия избор е правилен, но не е избора на колегата или на останалите от форума.
 

rivan

Редовен Потребител
Доста приятели съм запалил по стрелбата с пневматични пушки! Някои от тях си купиха наистина Б-1-3. Плашат косерите по асмите, хем си стрелят, хем птичките си летят поживо поздраво. Някои си купиха норики, и те са доволни, някои гамо-та - също. Общо взето стрелят и се радват. На вилата връзваме шише от мин. вода 0,5 л. и си правим кефа. За тях кеф е когато уцелят шишето, за мен - когато уцеля капачката няколко пъти, така че шишето да падне. Та всеки разбира кефа от стрелбата различно. Зависи какво се търси!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Аз имам и Славия и ЧЗ и Хасан и Рюгер и Крал Армс и още доста неща съм имал доста...и не Валтера ми е любимата пушка а АА такава нямам(засега) но също я предлагам....на процент съм,ко да правиш алчност,АА трябва да се купува!
 

ATO

Редовен Потребител
Пожелавам ти в най-скоро време да я имаш и да и се кефиш. По отношение на постовете обаче ... Сори! ;)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Пожелавам ти в най-скоро време да я имаш и да и се кефиш. По отношение на постовете обаче ... Сори! ;)
Благодаря,но не ми помагаш с търговията:),за постовете...дърлянето продължава:cheers:.
Това съвместими ли са му частите с новото LGV? Диаметър и ход на буталото, същите ли са? Защото предполагам е 7.5j
Незнам Васко,не съм се зачитал толкова,но едва ли.А новото поколение разликата между 16 и 23 дж. е пружината а между тях двете и 7,5дж. пружината и буталото е друго с по-къс ходна правено е както трябва,културно!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Абе и аз съм на мнение отдавна, че Б1, Б2 разновидностите са мега яки, и трябва само тях да налагаме, че хората да не ги набутваме със скъпи пушки. А и кви са тия обиташки и скъпарски чашки JSB, HN и т.н. Тия виждали ли са на пазарите, и наще оръжейни магазини, какви хубави турски чашки има на прилични цени от рода на 5 лв кутия.... Ама оптика таско 4х20 е необходима само ако ще стреляте над 100 метра, инак и на механика се справят чудесно до тая дистанция :-[ За Хасан, КРАЛ,ГАМО .... и други подобни чудеса на техниката не мога да коментирам, че са много скъпи, сигурно са мега здрави защото съм чУвал, че са разработени по секретна програма война на бъдещето и за междузвзни войни, ние там с плякалките сме прости и не им разбираме, дано поумнеем някой ден като някои колеги дето постоянно дават само правилно мнение и не си налагат своето НИКОГА, за разлика от други нахалници - как не ги е срам :D

ПП: ще почна да свикна с тоя тип на писане, ама за Б1 и Б2 съм сериозен, това трябва да се прелага вече тука!
 

ATO

Редовен Потребител
Любо, иронията ти е безмислена в случая.
Поздрави!
Kifa, за дърленето, дадено! :D
 
Последна промяна:

pachoddp

Потребител
Абе и аз съм на мнение отдавна, че Б1, Б2 разновидностите са мега яки, и трябва само тях да налагаме, че хората да не ги набутваме със скъпи пушки. А и кви са тия обиташки и скъпарски чашки JSB, HN и т.н. Тия виждали ли са на пазарите, и наще оръжейни магазини, какви хубави турски чашки има на прилични цени от рода на 5 лв кутия.... Ама оптика таско 4х20 е необходима само ако ще стреляте над 100 метра, инак и на механика се справят чудесно до тая дистанция :-[ За Хасан, КРАЛ,ГАМО .... и други подобни чудеса на техниката не мога да коментирам, че са много скъпи, сигурно са мега здрави защото съм чУвал, че са разработени по секретна програма война на бъдещето и за междузвзни войни, ние там с плякалките сме прости и не им разбираме, дано поумнеем някой ден като някои колеги дето постоянно дават само правилно мнение и не си налагат своето НИКОГА, за разлика от други нахалници - как не ги е срам :D

ПП: ще почна да свикна с тоя тип на писане, ама за Б1 и Б2 съм сериозен, това трябва да се прелага вече тука!
Самоиронията или иронията е прекрасен начин да покажеш, поне на себе си, че си по-умен, че си по така от другите, че..... къде си ти, къде са те..... Ама това си е само за иронизиращия.....
Аз не прочетох никъде някой селяндур с турска пушка, турски сАчми и танганайска оптика, стрелящ по тигани лИгени и джам - шишета да обиди, да засегне някой, който е решил да има Вайх, Хайн и т.н.... Виж, обратното редовно се случва, въпреки, че не виждам какъв е смисълът.... Явно не съм поумнял....
Само ще дам пример и повече няма да участвам в темата.....
Аз карам мотор. Баща ми също. В квартала има и други мотористи.... Има един с Honda CBR 900, с цветовете на Repsol. Сигурно струва 10 000лв. Кара само лятото и то предимно по шорти(да, шорти), джапанки и гол до кръста.... И му виси ланецът от врата.... Баща ми кара 30 годишна 400сс Ямаха Вираго. Почти целогодишно. Стига да няма сняг. На 66 години.... Моторът му струва 2000 лв. да речем.... Това прави ли го по-малко моторджия от другия.... Или....
Така че, за всеки е различно. Хора всякакви и решения всякакви.... Това, че аз лично съм избрал този вариант за себе си, мислиш ли, че защото нямам възможност да си взема нещо за 1000,2000,3000 лв., съм го направил.... А може и затова да е... Не се знае.... А и не е нужно да се обяснява....
За мен това е някакъв вид хоби, за теб - може да е друго.... Тук не може да се говори за прости, сложни, бедни и богати.... Всеки си прави сам удоволствието....
Виж, ако говорим за спорт, за професионално отношение, то там, съгласен съм, вече е друго. Повече от нормално е да има критерии, категории.... Съответно пари, възможности, способности и т. н.
Но в случая, според мен, говорим за друго....
 

rivan

Редовен Потребител
pachoddp, сега сериозно, не знам откъде си, но със сигурност наблизо има група от форума, свържи се с нея, питай ги кога ще се събират или някой ще стреля и се разберете да го направите заедно. Пробвайте различни чашки - калпави и по-добри, пробвайте и различни пушки и пиши как е минало! Със сигурност колегите пазят някоя от първите си пушки - поне аз си пазя едно байкалче от преди 25 години. И да, тук става въпрос за пари! Само че, като даваме съвети за по-скъпа пушка, не искаме да "набутаме" човека, а да го предпазим от грешката да купи нещо , което не става! По отношение на пушките важи правилото "хубавото е скъпо", макар обратното - " скъпото е хубаво" не винаги е вярно! И за да не останеш с грешно впечатление, сега аз си стрелям с турска пушка, която много ме кефи и е от най-ефтините в своя клас!
 

ATO

Редовен Потребител
pachoddp, ние тук повечето се познаваме, с някои сме приятели. Дребното заяждане и част от форуния живот и не се прави насериозно.
Като цяло всички стреляме основно за кеф. Е да, някои гонят по-високи постижения и ходят по състезания. Колкото до избора, нали знаеш - кеф цена няма. За всеки според неговия си критерий и предпочитания. То за това има много производители и марки, а за най-капризните - Хайнел!
Погледни го от веселата страна.
Поздрави! ;)
 

pachoddp

Потребител
Аз не съм се засегнал, обидил и т. н.
От Хасково съм, на 44 години.... Поне от 20 години имам въздушни пушки. С малки паузи. Мога да дам мнение за пушките, които съм имал. Моето си мнение.... Стрелям с лък, рибар съм-мухар:), карам мотор, както казах, имам лодка и така и така....
Казвам всичко това не, за да се хваля, а да обясня, че в главата ми никога няма мир, ха хаааа.... Хобита много..... Съответно обичам да съм информиран за това, което правя.... Уважавам мнението на всеки и не критикувам никой за избора му. Всеки сам избира.... Сигурен съм, че всеки, който търси мнение за нещо, то той вече информирано, малко или много, е тръгнал към своя избор.... Съответно има своите критерии.... Надали някой, който пита за пушка, в случая, не знае какво е Хайнел, Вайхраух, Аншутц и т. н.... Така че, да, друг да си изкаже предпочитанията, да посочи предимства на това пред онова.... Но да ми казва някой, че това, което съм избрал е боклук, че не става, че ще го набивам на кол, че спасението ми е ОЛХ, това не го приемам.... И за мен не е правилно.... Това аз съм си го избрал.... Ако в един момент, започна да съм не доволен, или разочарован от избора си бих споделил... Какво не ми е харесало, какво не става..... Мисля, че повечето тук, ще направят така.... Поне аз така мисля....
Аз се радвам, че характерът, манталитетът ми е такъв, че съм щастлив от това, което имам, от това, което съм избрал.... Когато реша , правя друг избор, вземам друго решение.... И за предното не съжалявам.... И така винаги съм щастлив, винаги съм доволен.... А има хора, които не Вайх, не Хайн, а въздушен космически кораб да имат, те пак са недоволни..... Защото все ламтят за друго,все са не доволни....
Та така....
Всеки сам решава... Другите могат конкретно да споделят своят опит с дадена пушка, като, пак според мен, трябва горе-долу да влиза в рамките, които е посочил питащия.... За да има смисъл....
Аз за сега съм направил своя избор и го споделих.... Пушката, с всичките и недостатъци, според мен, се представя добре и ме радва.... А за мен това е най-важното в този случай....
Между другото, чакам тия дни да ми пристигне хронографът, че ми е интересно какви скорости ще дава.... Тогава смятам и да пусна едно "репортажче" в темата за Kral Arms n-01 по - подробно как съм сложил газовото, какъв е ефекта като скорост, като консистентност на скоростта, като сила.... Пък може и да се подпра на една маса и да прострелям по мишена, да видим какво ще покаже.... А не само да раздрънквам тигани шишета и т. н....
 
Последна промяна:
Нагоре